WUJASZEK CZO I TAI CHI

Wyprawa do Wietnamu i Kambodży to podróż do Yin i Yang.
Kraje
Wietnam
Kambodża
Ilość osób
8 osób
Termin (17 dni)
02.11.2019 - 18.11.2019
Cena
2250 USD + bilet lotniczy
Wyprawa bez polskojęzycznego przewodnika
Termin (17 dni)
01.04.2019 - 17.04.2019
Cena
3050 USD + bilet lotniczy
Wyprawa z polskojęzycznym przewodnikiem
Chcę jechać

Formularz zgłoszeniowy

 

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Africa Line sp. z o.o. sp.k. z siedzibą Warszawie w celu przygotowania i wysłania oferty

Wyprawa do Wietnamu i Kambodży to podróż do Yin i Yang. Wietnam – Yin – to kraina Donga i ukochanego przywódcy Ho Chi Mina, na cześć którego nazwano największe miasto Wietnamu. To tu legendy przeplatają się z historią, to tu wierzy się, że pod zatoką Ha Long drzemie smok, to tu sny cesarza stają się rzeczywistością. Z drugiej strony Kambodża – Yang – kraj który słynie z największego kompleksu świątynnego Angkor Wat. Miejsce, gdzie można oddać się kontemplacji i zgłębić historię Buddy.

Program podróży
Program podróży
Dzień 1
WYLOT Z WARSZAWY DO WIETNAMU

Wylot z Warszawy do Hanoi z przesiadką w jednym z europejskich lub bliskowschodnich portów lotniczych.

Wyżywienie
-
Zakwaterowanie

-

Dzień 2
PRZYLOT DO HANOI

Przylot do stolicy kraju, drugiego co do wielkości miasta Wietnamu, mekki backpakersów, choć wciąż nie do końca odkrytego skrawka Azji. Transfer do hotelu i czas na odpoczynek po podróży (czas transferu: ok. 40 min.).

Wyżywienie
-
Zakwaterowanie
Dzień 3
ZWIEDZANIE HANOI – SPEKTAKL W TEATRZE LALEK

Podczas dzisiejszego zwiedzania będzie można zobaczyć symbole Hanoi takie jak wyśniona przez cesarza Świątynia na Jednym Pilarze, taoistyczna świątynia Quan Thanh poświęcona bogu-żółwiowi oraz Świątynia Literatury, gdzie szkolić się mieli urzędnicy państwowi zgodnie z zasadami konfucjanizmu. Po dużej dawce duchowości przyjdzie czas na wizytę na Starym Mieście – Old Quarter. Jest to miejsce, w którym zatrzymał się czas. Wszędzie pełno małych straganów z jedzeniem, pamiątkami oraz małych zakładów usługowych. Dzień zakończy unikalne przedstawienie w wodnym teatrze lalek. Artyści, schowani za kotarą, stoją po pas w wodzie i za pomocą swoich lalek poruszających się tuż nad taflą wody opowiedzą wietnamską legendę.

Wyżywienie
śniadanie / lunch
Zakwaterowanie
Dzień 4
HANOI – ODWIEDZINY W WIOSCE BAN BUOC

Po śniadaniu i wykwaterowaniu wyruszymy ku wiosce Ban Buoc (czas transferu: ok 3,5 godz.). Droga wiedzie przez malownicze, zielone tarasy ryżowe na zboczach gór. Powita nas gospodarz wioski ubrany w tradycyjny strój. To w jego domu spędzimy najbliższe dwa dni i na ten czas staniemy się mieszkańcami osady. Po południu wybierzemy się na spacer po wiosce, a wieczorem zjemy kolację powitalną z miejscowymi.

Wyżywienie
śniadanie / lunch / kolacja
Zakwaterowanie

Dom na palach w wiosce, wspólna sala dla wszystkich z łóżkami z baldachimami

Dzień 5
WIOSKA BAN BUOC – INTEGRACJA Z MIESZKAŃCAMI

Po śniadaniu będziemy pomagać swoim współmieszkańcom w codziennych pracach jak sadzenie ryżu czy drobne naprawy. Będzie to niezapomniane przeżycie pozwalające też lepiej poznać kulturę, zwyczaje i życie codzienne Wietnamczyków. Wszystkie posiłki będziemy przygotowywali wspólnie z mieszkańcami.

Wyżywienie
śniadanie / lunch / kolacja
Zakwaterowanie

Dom na palach w wiosce, wspólna sala dla wszystkich z łóżkami z baldachimami

Dzień 6
WIOSKA BAN BUOC – REJS PO ZATOCE HA LONG

Po śniadaniu pożegnamy się z gościnnymi mieszkańcami wioski i wyjedziemy w stronę zatoki Ha Long (czas transferu: ok. 5 godz.). Tam zaokrętujemy się na pokładzie statku oraz zjemy powitalny lunch złożony z owoców morza. Podczas rejsu zaplanowane są przystanki na małych, lokalnych wysepkach i plażach, a także eksploracja jaskiń.

Wyżywienie
śniadanie / lunch / kolacja
Zakwaterowanie

Tradycyjna łódź dżonka; kajuta na pierwszym piętrze statku z widokiem na zatokę, klimatyzacja, toaleta z prysznicem

Dzień 7
REJS PO ZATOCE HA LONG – LEKCJA TAI CHI – PRZELOT DO DA NANG – PRZEJAZD DO HOI AN

Po śniadaniu na pokładzie statku, weźmiemy udział w lekcji Tai Chi. Ta starochińska, przypominająca powolny taniec, niezwykła forma ruchu. Łączy w sobie sztukę walki i gimnastykę zdrowotną, może być sposobem na rozluźnienie jak i uspokojenie umysłu, a także rodzajem medytacji. Kontynuujemy rejs po zatoce z przystankami na wysepkach. W godzinach popołudniowych zjemy ostatni lunch i przybijemy do portu. Stamtąd udamy się do Hanoi, by samolotem dotrzeć do Da Nang i dalej – do Hoi An. Zakwaterowanie w hotelu.

Wyżywienie
śniadanie
Zakwaterowanie

Vinh Hung Emerald Hotel http://www.vinhhungemeraldresort.com/*

Dzień 8
HOI AN – ZWIEDZANIE ZABYTKOWEGO KOMPLEKSU ŚWIĄTYŃ MY SON – HISTORIA KAZIMIERZA KWIATKOWSKIEGO

Po śniadaniu wyruszymy do miejscowości My Son (czas transferu: ok. 1 godz.), która była najważniejszym ośrodkiem religijnym kultury Czampów i została wpisana na Listę światowego dziedzictwa UNESCO. Zabytkowy kompleks świątyń hinduistycznych z charakterystycznej czerwonej cegły można podziwiać tak naprawdę dzięki Polakowi, Kazimierzowi Kwiatkowskiemu. W czasie swoich prac archeologicznych przeciwstawił się władzom Hoi An chcącym wyburzyć bezcenny kompleks świątynny, przyciągający dziś tak wielu turystów. Dzięki swojej pracy i odwadze Pan Kazimierz, w pamięci lokalnych Wietnamczyków nazywany Kaziem, został miejscowym bohaterem – do dziś stoi tu jego pomnik. Powrotną podróż do Hoi An rozpoczniemy w godzinach popołudniowych.

Wyżywienie
śniadanie / lunch
Zakwaterowanie

Vinh Hung Emerald Hotel http://www.vinhhungemeraldresort.com/*

Dzień 9
PRZELOT DO KAMBODŻY

Po śniadaniu wyjedziemy na lotnisko w Dan Nang (czas przejazdu: ok. 30 min.), skąd polecimy do Kambodży (czas lotu: ok. 2 godz.). Po przylocie udamy się do hotelu na odpoczynek.

Wyżywienie
śniadanie
Zakwaterowanie

Memoire Siem Reap Hotel www.memoiresiemreaphotel.com*

Dzień 10
ŚWIĄTYNIA BANTEAY SREI – ZWIEDZANIE ANGKOR WAT

Dzień rozpoczniemy od zwiedzania świątyni Banteay Srei, której każdy centymetr pokryty jest misternymi rzeźbami, co sprawia, że ten niewielki kompleks z czerwonego piaskowca przypomina bardziej pałac niż świątynię. Zatrzymamy się w jednej z okolicznych wiosek, by ochłodzić się świeżym sokiem z kokosa i zobaczyć, jak wyrabia się cukier palmowy. Po południu czeka nas gwóźdź programu, czyli wizyta w słynnym Angkor Wat. Zajmująca powierzchnię 2 km2 majestatyczna świątynia zachwyca niesamowitym kunsztem budowniczym. Niezwykłe płaskorzeźby okalające zewnętrzne mury świątyni świadczą o precyzji i drobiazgowości wykonania. Pisma podają, że ciągnące się przez ponad 900 m kamienne arrasy ukazują ponad 20 tys. postaci, wykonanych z dbałością o najmniejszy detal, prezentujących sceny z eposów Ramajany i Mahabharaty. Powrót do hotelu na odpoczynek po całodziennym zwiedzaniu.

Wyżywienie
śniadanie / lunch
Zakwaterowanie

Memoire Siem Reap Hotel www.memoiresiemreaphotel.com*

Dzień 11
CHARYTATYWNA POMOC – ZWIEDZANIE ŚWIĄTYŃ BAYON I TA PROHM

Po śniadaniu odwiedzimy siedzibę charytatywnej organizacji Sunrise Cambodia, która pomaga dzieciom z rozbitych rodzin oraz osobom najbardziej potrzebującym. Każdy będzie mógł realnie pomóc podopiecznym organizacji np. w nauce języka angielskiego, obsługi komputera lub malowania. Po południu udamy się pod południową bramę Angkor Thom oraz do świątyni Bayon, na której 54 wieżach znajduje się 216 wykutych w kamieniu gigantycznych twarzy tajemniczo uśmiechającego się Buddy. Rzeźby zwrócone są w 4 strony świata i zwane są „Uśmiechem Angkoru”. Późnym południem odkryjemy kolejne słynne budowle Kambodży jak Ta Prohm, gdzie podziwiać można malownicze połączenie korzeni drzew porastających ruiny świątynne, uwiecznione w filmie „Tomb Rider” z Angeliną Jolie, czy świątynię wzniesioną na sztucznej wyspie Naek Pean. Wieczorem powrót od hotelu.

Wyżywienie
śniadanie / lunch
Zakwaterowanie

Memoire Siem Reap Hotel www.memoiresiemreaphotel.com*

Dzień 12
PRZELOT DO HO CHI MINH CITY – ZWIEDZANE MIASTA

Po śniadaniu i wykwaterowaniu wyjedziemy na lotnisko, skąd wylecimy do Ho Chi Minh (czas lotu: 1 godz 15 min.), dawnej stolicy Wietnamu i największej jego aglomeracji. Zwiedzając to niezwykle zróżnicowane pod względem architektonicznym miasto, poznamy jego ikoniczne budowle, m.in. Pałac Niepodległości oraz katedrę Notre Dam. Nocleg w hotelu.

Wyżywienie
śniadanie
Zakwaterowanie

Paragon Hotel www.paragonsaigon.com*

Dzień 13
PRZEJAZD DO PHAN THIET – WYPOCZYNEK NA PLAŻY

Tego dnia opuścimy dawną stolicę, by dotrzeć do Phan Thiet, znanego kurortu wypoczynkowego Wietnamu (czas transferu: ok. 3,5 godz). Jest to rajski półwysep z piaszczystymi plażami, wzdłuż których znajduje się niezliczona ilość knajpek. Po zakwaterowaniu w hotelu czas na relaks.

Wyżywienie
śniadanie
Zakwaterowanie
Dzień 14
PHAN THIET – WYPOCZYNEK NA PLAŻY

Dzień pod znakiem leniwego wypoczynku z orzeźwiającym drinkiem w dłoni.

Wyżywienie
śniadanie
Zakwaterowanie
Dzień 15
PHAN THIET - WYPOCZYNEK NA PLAŻY

Dzień pod znakiem leniwego wypoczynku z orzeźwiającym drinkiem w dłoni.

Wyżywienie
śniadanie
Zakwaterowanie
Dzień 16
PHAN THIET – HO CHI MINH CITY

Po śniadaniu transfer powrotny do Ho Chi Minh i wylot do Polski z przesiadką w jednym z europejskich lub bliskowschodnich portów lotniczych.

Wyżywienie
śniadanie
Zakwaterowanie

-

Dzień 17
LĄDOWANIE W WARSZAWIE

*W razie braku dostępności zaproponowanych miejsc noclegowych zastrzegamy sobie prawo do zmiany zakwaterowania na inne, o takim samym lub podobnym standardzie.

Wyżywienie
-
Zakwaterowanie

-

Opiekę polskojęzycznego przewodnika (w opcji „z polskojęzycznym przewodnikiem”)
Zakwaterowanie zgodnie z programem
Transport w kraju docelowym
Atrakcje wymienione w programie bez adnotacji „płatne dodatkowo”
Opiekę anglojęzycznego przewodnika
Wyżywienie zgodnie z programem
Opłaty w parkach narodowych i zwiedzanych obiektach
Ubezpieczenie
Kontakt
Przelotów międzynarodowych na trasie Warszawa – Hanoi, Ho Chi Minh – Warszawa (koszt dodatkowy: ok. 3200 – 4000 PLN od osoby; bilet można rezerwować indywidualnie)
Napojów alkoholowych i bezalkoholowych
Zwyczajowych napiwków (koszt dodatkowy: ok. 60 USD od osoby)
Wizy (koszt dodatkowy: 60 USD do Wietnamu, 30 USD do Kambodży)
Własnych wydatków
Dopłaty do pokoju jednoosobowego (koszt dodatkowy: 500 USD od osoby)
Kontakt