W RYTMIE SAMBY

Zajrzyj do serca puszczy amazońskiej i zamieszkaj na kilka dni w osadzie w środku dżungli. Spotkaj się z Indianami Tupe i obejrzyj pokaz ich tradycyjnych tańców. Zachwyć się widokiem wodospadów Iguaçu i popłyń canoe, podziwiając bogactwo tropikalnej przyrody.
Kraje
Brazylia
Ilość osób
8 osób
Termin (15 dni)
01.11.2019 - 15.11.2019
Cena
3090 USD + bilet lotniczy
Wyprawa z polskojęzycznym przewodnikiem
Chcę jechać

Formularz zgłoszeniowy

 

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Africa Line sp. z o.o. sp.k. z siedzibą Warszawie w celu przygotowania i wysłania oferty

Zajrzyj do serca puszczy amazońskiej i zamieszkaj na kilka dni w osadzie w środku dżungli. Spotkaj się z Indianami Tupe i obejrzyj pokaz ich tradycyjnych tańców. Zachwyć się widokiem wodospadów Iguaçu i popłyń canoe, podziwiając bogactwo tropikalnej przyrody. Odwiedź uprawę manioku w amazońskiej wiosce i przyjrzyj się codziennemu życiu Caboclos, czyli miejscowych Metysów. Wybierz się na połów piranii, a po zmroku na rejs w poszukiwaniu kajmanów. Zrelaksuj się na najsłynniejszych plażach Rio, a gdy będziesz w tym mieście, wjedź na wzgórze Corcovado, na którym znajduje się najsłynniejsza statua świata – Chrystus Odkupiciel.

Program podróży
Program podróży
Dzień 1
WYLOT Z WARSZAWY DO BRAZYLII

Wylot do Brazylii z przesiadką w jednym z europejskich portów lotniczych.

Wyżywienie
-
Zakwaterowanie

-

Dzień 2
PRZYLOT DO SÃO PAOLO – PRZELOT DO FOZ DO IGUAÇU – PODZIWIANIE WODOSPADÓW IGUAÇU

Po wylądowaniu w São Paulo przesiądziemy się w samolot do miasta do Foz do Iguaçu (czas lotu ok. 1,5 godz.), gdzie na rzece graniczącej z Argentyną znajdują się słynne wodospady. Sprawdzimy, czy powiedzenie, że Argentyńczycy mają wodospady a Brazylijczycy najwspanialsze widoki, jest zgodne z prawdą. Ścieżka po stronie brazylijskiej prowadzi do balkonu naprzeciw Gardzieli Diabła – największego wodospadu w całym kompleksie. Oprócz Gardzieli będzie można obejrzeć 14 innych wodospadów, o wysokości nawet 107 m. Nad nami unosić się będzie 30-metrowa chmura pary wodnej. Pożegnamy wodospady tylko na kilka godzin, by w hotelu odpocząć po podróży.

Wyżywienie
-
Zakwaterowanie
Dzień 3
FOZ DO IGUAÇU – IGUAZÚ PO STRONIE ARGENTYŃSKIEJ – SPOTKANIE Z POLONIĄ W MIEJSCOWOŚCI WANDA

Transfer do Argentyny (czas przejazdu ok. 40 min). Najpiękniejsze wodospady świata tym razem będziemy oglądać od argentyńskiej strony. Wodospady Iguazú (bądź Iguaçu ) wpisane są na Listę światowego dziedzictwa UNESCO, a od 2012 r. na Listę siedmiu nowych cudów natury. Przejdziemy trasą Parku Narodowego Iguazú (dystans: ok. 5 km) i podejdziemy pod największy wodospad, Gardziel Diabła (tym razem znajdziemy się nad samą „gardzielą”). Po terenie parku przejdziemy się także pociągiem. Następnie wyruszymy śladami Polonii w Argentynie. Odwiedzimy oddaloną o ok. 50 km od wodospadów miejscowość Wanda (czas przejazdu ok. 1 godz.). Osada została założona w 1936 r. i od tego czasu zaczęły przybywać tu liczne grupy polskich emigrantów. W miejscowości funkcjonuje Szkoła Języka i Kultury Polskiej oraz Stowarzyszenie „Wspólnota Polska”. Wizyta w Wandzie będzie okazją do porozmawiania z potomkami polskich emigrantów oraz do odwiedzin wspomnianych placówek. Na tutejszym cmentarzu będzie można obejrzeć groby pierwszych przybyszy z Polski. Istnieje też możliwość zorganizowania spotkania z mieszkającymi tutaj Argentyńczykami polskiego pochodzenia.

Wyżywienie
śniadanie
Zakwaterowanie
Dzień 4
PRZELOT DO SERCA PUSZCZY AMAZOŃSKIEJ

Po śniadaniu wyjedziemy na lotnisko, by samolotem przedostać się do Manaus w Amazonii (czas przelotu ok.7 godz.). Zakwaterujemy się w hotelu w centrum miasta, położonym tuż przy słynnym Teatro Amazonas.

Wyżywienie
śniadanie
Dzień 5
REJS ŁODZIĄ – SPOTKANIE Z INDIANAMI W SERCU AMAZONII – ŚWIEŻE RYBY NA LUNCH – WIZYTA W MUZEUM KAUCZUKU

Dzień przeznaczymy na poznanie tropikalnej okolicy. W towarzystwie przewodnika opłyniemy łodzią tereny wokół miasta (czas wyprawy: 5–6 godz.). Odwiedzimy rezerwat Indian Tupe. To jeden z kilku rezerwatów w tym regionie, który zapewnia prawo do ziemi dla Indian. Podczas wizyty w indiańskiej wiosce obejrzymy domy budowane z trzciny oraz pokaz tradycyjnych tańców. Następnie dotrzemy na plażę La Luna, słynącą z serwowanych tutaj pysznych świeżych ryb. Po lunchu na plaży czeka nas wizyta w Muzeum Kauczuku oraz w oryginalniej fazendzie kauczukowej. Zobaczymy także wyjątkowe zjawisko przyrodnicze w Miejscu Spotkania Wód: Rio Negro, której wody mają czarny kolor, łączy się tu z Rio Solimões o kolorze brunatnożółtym. Na długości ok. 9 km rzeki tworzą jeden strumień, ale płyną niejako obok siebie.

Wyżywienie
śniadanie / lunch
Dzień 6
REJS CANOE – SPOTKANIE Z KAJMANAMI

O poranku wyruszymy (busem oraz łodziami) z hotelu w centrum miasta do eco osady w środku selwy, czyli lasu deszczowego (łączny czas przejazdu ok. 7,5 godziny). Po lunchu w formie bufetu wypłyniemy w rejs canoe po okolicy – to idealny sposób poznawania bogactwa tutejszej fauny i flory. Wieczorem czeka nas wyjątkowa wyprawa – pełen emocji nocny rejs łodzią z przewodnikiem w poszukiwaniu kajmanów.

Wyżywienie
śniadanie / lunch / kolacja
Zakwaterowanie

TUPANA Eco Lodge *** http://www.amazontupana.com/*

Dzień 7
WIZYTA W OSADZIE CABOCLOS

Czas wolny po śniadaniu można wykorzystać na odpoczynek na hamakach, kąpiel w rzece lub połów piranii. Po południu wyruszymy na wyprawę, podczas której m.in. odwiedzimy osadę miejscowych Caboclos – Metysów mieszkających przy brzegach Amazonki. Wizyta w wiosce jest szansą, by odkryć, jak wygląda codzienne życie w Amazonii. Z bliska zobaczymy także rozległe uprawy manioku. Po południu powrócimy do lodge na kolację w formie bufetu ze świeżymi rybami. Wieczorem posłuchamy legend Amazonii. Kogo zachęcą te opowieści, będzie mógł podjąć wyzwanie noclegu w selwie.

Wyżywienie
śniadanie / lunch / kolacja
Zakwaterowanie

TUPANA Eco Lodge *** http://www.amazontupana.com/*

Dzień 8
RELAKS W AMAZOŃSKIEJ DŻUNGLI – TRANSFER DO MANAUS – PRZELOT DO RIO DE JANEIRO

Przed lotem do Rio de Janeiro korzystamy okazji na relaks. Po obiedzie wyjedziemy do Manaus (busem oraz łodziami), a następnie udamy się na lotnisko. Na miejscu, w Rio de Janeiro, zakwaterujemy się w hotelu na nocleg.

Wyżywienie
śniadanie
Zakwaterowanie
Dzień 9
ZWIEDZANIE RIO DE JANEIRO

Dzień przeznaczymy na zwiedzanie miasta. Odwiedzimy Sambodrom – stadion, na którym odbywa się największa parada karnawałowa. Następnie przejedziemy wzdłuż najpiękniejszych plaż Rio de Janerio – m.in. Copacabana i Ipanema. Nie zabraknie także wjazdu na wzgórze Corcovado, na którym znajduje się najsłynniejsza statua świata – Chrystus Odkupiciel.
Chętni będą mogli wziąć udział w Favela Tour, czyli wycieczce do słynnych brazylijskich favel (płatna dodatkowo). Miejsce okryte jest złą sławą, głównie za sprawą filmu Miasto Boga. To bardzo ważny element krajobrazu Rio de Janeiro. Wedle szacunków ponad 20% ludności miasta mieszka w favelach. Wycieczka jest częścią projektu, który ma na celu wsparcie miejscowej ludności.

Wyżywienie
śniadanie / lunch
Zakwaterowanie
Dzień 10
RELAKS NA PLAŻY COPACABANA – PRZEJAZD DO ANGRA DOS REIS

Po śniadaniu czas na relaks na plaży Copacabana. W godzinach popołudniowych opuścimy hotel, by dotrzeć do miejscowości Angra dos Reis na Costa Verde i zakwaterować się w domkach przy plaży (czas przejazdu: ok. 3 godz.). Zielone Wybrzeże to idealny region dla podróżników chcących odpocząć od wielkomiejskiego zgiełku.

Wyżywienie
śniadanie
Zakwaterowanie
Dzień 11
RELAKS NA COSTA VERDE

Odpoczywamy w położonym przy samym oceanie i otoczonym dziewiczym lasem tropikalnym pensjonacie. Na terenie ośrodka znajduje się szkółka nurkowa, wypożyczalnia kajaków, prywatna plaża, basen oraz marina. Oprócz tego dostępna jest restauracja, sala gier oraz sauna.

Wyżywienie
śniadanie
Zakwaterowanie
Dzień 12
RELAKS NA COSTA VERDE

Odpoczywamy w położonym przy samym oceanie i otoczonym dziewiczym lasem tropikalnym pensjonacie. Na terenie ośrodka znajduje się szkółka nurkowa, wypożyczalnia kajaków, prywatna plaża, basen oraz marina. Oprócz tego dostępna jest restauracja, sala gier oraz sauna.

Wyżywienie
śniadanie
Zakwaterowanie
Dzień 13
WYPRAWA DO KOLONIALNEJ PERŁY BRAZYLII

Tego dnia wyruszymy na wyprawę do Paraty, miejscowości zwanej kolonialną perłą Brazylii (czas transferu: ok. 2 godz.). Miasto przez 100 lat było odcięte od świata, dopiero w latach 60. zostało połączone drogą krajową z resztą regionu. Dzięki temu miejsce to zachowało swój pierwotny charakter – kolonialnego portu, z którego transportowano kawę. Starówka Paraty wpisana jest do rejestru UNESCO.

Wyżywienie
śniadanie
Zakwaterowanie
Dzień 14
PRZEJAZD DO RIO DE JANEIRO – WYLOT DO POLSKI

Prywatny transfer na lotnisko w Rio de Janeiro (czas przejazdu: ok 3 godz.). Wylot do Polski z przesiadką w jednym z europejskich portów lotniczych.

Wyżywienie
śniadanie
Zakwaterowanie

-

Dzień 15
PRZYLOT DO WARSZAWY

*W razie braku dostępności zaproponowanych miejsc noclegowych zastrzegamy sobie prawo do zmiany zakwaterowania na inne, o takim samym lub podobnym standardzie.

Wyżywienie
śniadanie
Zakwaterowanie

-

Przeloty wewnętrzne na trasie Rio de Janeiro–Foz do Iguaçu–Manaus–Rio de Janeiro
Opiekę anglojęzycznego przewodnika
Wyżywienie zgodnie z programem
Bilety wstępu do parków i zwiedzanych obiektów
Ubezpieczenie
Opiekę polskojęzycznego przewodnika (w opcji „ z polskojęzycznym przewodnikiem”)
Zakwaterowanie zgodnie z programem
Transport w krajach docelowych (mini busy)
Atrakcje wymienione w programie bez adnotacji „płatne dodatkowo”
Kontakt
Przelotów międzynarodowych na trasie Warszawa–Sao Paulo, Rio de Janeiro–Warszawa (koszt dodatkowy: 3000–4000 PLN za osobę; bilet można rezerwować indywidualnie)
Napojów alkoholowych i bezalkoholowych
Zwyczajowych napiwków (koszt dodatkowy: ok. 50 USD za osobę)
Favela Tour w dniu 9 (koszt dodatkowy: 40 USD za osobę)
Własnych wydatków
Dopłaty do pokoju jednoosobowego (koszt dodatkowy: ok. 500 USD)
Kontakt