TUK TUK I TAK

Tajlandia to kraj pełen egzotycznych barw, wspaniałych świątyń, tropikalnego klimatu i uśmiechniętych ludzi. Jednak, jak na „azjatyckiego tygrysa” przystało, jest w niej także dzikość.
Kraje
Tajlandia
Ilość osób
6 osób
Termin (17 dni)
12.10.2019 - 28.10.2019
Cena
2800 USD + bilet lotniczy
Wyprawa z polskojęzycznym przewodnikiem
Chcę jechać

Formularz zgłoszeniowy

 

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Africa Line sp. z o.o. sp.k. z siedzibą Warszawie w celu przygotowania i wysłania oferty

Tajlandia to kraj pełen egzotycznych barw, wspaniałych świątyń, tropikalnego klimatu i uśmiechniętych ludzi. Jednak, jak na „azjatyckiego tygrysa” przystało, jest w niej także dzikość. By w pełni poznać jej tygrysiego ducha trzeba zejść z utartych ścieżek, oświetlonych ulic i zagłębić się w dziką dżunglę, pomedytować w buddyjskiej świątyni i spędzić trochę czasu w lokalnej wiosce z jej mieszkańcami. „Sawadee krab!” – czas poznać tygrysa!

Program podróży
Program podróży
Dzień 1
WYLOT DO BANGKOKU

Spotkanie na lotnisku im. Fryderyka Chopina w Warszawie i wylot do Bangkoku z przesiadką w jednym z europejskich lub bliskowschodnich portów lotniczych.

Wyżywienie
-
Zakwaterowanie

-

Dzień 2
PRZYLOT DO BANKOKU – REJS Z KOLACJĄ

Po lądowaniu w Bangkoku koło południa i transferze do hotelu czas na odpoczynek. Późnym popołudniem wybierzemy się na spacer po Krungthepmahanakhon Amonrattanakosin Mahintharayutthaya Mahadilokphop Noppharatratchathaniburirom Udomratchaniwetmahasathan Amonphimanawatansathit Sakkathattiyawitsanukamprasit, czyli w skrócie Bangkoku. Można tu znaleźć wszystko: nowoczesne centra handlowe i małe stragany pojawiające się nocami w wąskich uliczkach, oferujące najróżniejsze towary – od podróbek Rolexa, przez Viagrę, po figurki Buddy czy pieczonego skorpiona. Z drugiej strony Bangkok to także miasto niezliczonych świątyń. Ich liczba ustępuje jedynie liczbie wizerunków króla – Mahy Vajiralongkorna, obecnych na każdym rogu, w każdym sklepie czy biurze. Wieczorem uczcimy przybycie do Bangkoku kolacją podczas spokojnego rejsu na pokładzie drewnianej dżonki, czyli typowo azjatyckiego statku, o charakterystycznych wielokątnych żaglach, przypominających wachlarz. Posiłek połączony będzie z pokazem tradycyjnych tańców tajskich. Spragnieni dodatkowych atrakcji będą mogli wybrać się na Pat Pong, gdzie znajduje się nocny bazar oraz słynna dzielnica rozrywki. Powrót do hotelu tuk tukami.

Wyżywienie
kolacja
Zakwaterowanie

Hotel Icon ****

Dzień 3
BANGKOK – ZWIEDZANIE MIASTA – ZAKUPY NA LOKALNYM TARGU – KURS GOTOWANIA

Dziś kulinarna przygoda z kuchnią Tajlandii! Kurs rozpocznie się na lokalnym targu, gdzie pod okiem kucharza-instruktora zakupimy składniki do dań, które następnie przyrządzimy sami. Główną zasadą kuchni tajskiej jest zasada pięciu smaków, których nie może zabraknąć w niemal żadnej potrawie. Dania powinny mieć w sobie, słodycz, gorycz, kwaśność, słoność i przede wszystkim ostrość. Zasada ta wypływa z filozofii życia Tajów, która opiera się na harmonii. Po posiłku odwiedzimy najstarszą świątynię w Bangkoku – Wat Pho, gdzie znajduje się ogromny posąg leżącego Buddy. Ruchliwymi ulicami przejedziemy do portu, by popłynąć w rejs długorufową łodzią po rzece Chao Phraya, zwaną też „Rzeką Królów”. Rzeka przecinana całe Południe Tajlandii i uchodzi do Zatoki Tajlandzkiej. Wieczorem zjemy kolację w widokowej restauracji znajdującej się na 75. piętrze, z niezapomnianą panoramą na Bangkok nocą. Powrót do hotelu.

Wyżywienie
śniadanie, lunch, kolacja
Zakwaterowanie

Hotel Icon **** (pokój superior)

Dzień 4
BANGKOK – WODNY TARG – FARMA WĘŻY – MOST NA RZECE KWAI – NOCLEG W HOTELU NA TRATWACH

Po wcześniejszym śniadaniu wyjazd do prowincji Kanchanburi. Znajduje się tu bardzo nietypowy i niezwykle barwny wodny targ Damnoen Saduak, po którym poruszać się trzeba małą łódeczką, przeciskając się przez wąskie kanały wśród lokalnych sprzedawców oferujących swoje dobra. Nadarzy się okazja, aby kupić świeżego duriana czy smoczy owoc. Po południu udamy się na farmę węży, gdzie będzie można stanąć oko w oko z jadowitą kobrą czy pytonem dusicielem, oraz podziwiać niezwykłe umiejętności ich treserów. Po lunchu wyruszymy na jeden z najsłynniejszych mostów w Tajlandii, tytułowy „Most na rzece Kwai”, którego tragiczna historia została przedstawiona w filmie opowiadającym o losie jeńców wojennych. Po południu wybierzemy się na spacer do jaskini Tham Kre Se, w której z mroku wyłania się 400-letni posąg Buddy. Na zakończenie podróż łodzią w górę rzeki do resortu zbudowanego na tratwach, w którym spędzimy noc.

Wyżywienie
śniadanie, kolacja
Zakwaterowanie

Jungle rafts ***

Dzień 5
TREKKING W DŻUNGLI – WIZYTA W WIOSCE MONÓW – SPŁYW RZEKĄ KWAI

Poranny trekking (ok. 1 godzina) po tropikalnej dżungli rozpoczniemy wędrówką do wioski zamieszkanej przez plemię Monów, potomków nieistniejących już Księstw Dwarawati. Po upadku Monowie zasymilowali się z Tajami, a ostatni z ich przedstawicieli żyją już tylko w kilku wioskach w tych okolicach. Po powrocie do hotelu na wodzie i wykwaterowaniu wyruszymy na spływ rzeką Kwai w kapokach (ok. 1 godzina). Naszym celem jest Park Narodowy Erewan, gdzie znajdują się jedne z najpiękniejszych wodospadów w Tajlandii. Na miejscu każdy będzie mógł skorzystać z czasu wolnego, aby zanurzyć się w tych orzeźwiających wodach. Po spływie transfer do dawnej stolicy Syjamu – Ayutthayi i zakwaterowanie w hotelu i kolacja.

Wyżywienie
śniadanie
Zakwaterowanie

Ayutthaya Retreat

Dzień 6
ZWIEDZANIE RUIN AYUTTAHAI – PRZELOT DO MAE SOT

Po śniadaniu wyruszymy na zwiedzanie Ayutthayi, która od XIV do XVIII w. była stolicą królestwa środkowej Tajlandii i jego najważniejszym ośrodkiem kulturalnym. W efekcie przemieszania cywilizacji Dwarawati z khmerskimi i mońskimi tradycjami powstała w Ayutthai wyjątkowa sztuka i kultura łącząca te wpływy w harmonijną całość. Za sprawą panowania 33 królów Ayutthaya dała Tajlandii liczne, wspaniałe budowle, posągi i dzieła sztuki. Niestety w 1767 r. została niemal całkowicie zrównana z ziemią przez wojska birmańskie. Ocalałe pozostałości po mieszczącym się na wyspie mieście to zabytki archeologiczne o nieocenionej wartości. Odrestaurowany kompleks został wpisany na Listę UNESCO. Po południu transfer do Bangkoku i lot do Mae Sot – miasteczka na granicy z Birmą. Nocleg w hotelu.

Wyżywienie
śniadanie
Zakwaterowanie

http://www.irawadee.com/ Irawadee Reosrt

Dzień 7
MAE SOT – UMPHANG – LUNCH W LOKALNYM DOMU

Po śniadaniu przejazd (ok. 5 godzin) do prowincji Umphang w regionie Tak. Na miejscu zjemy z lunch w domu jednej z rodzin mieszkających w wiosce wraz z gospodarzami. Posiłki z uwagi na charakter lokalny są skromne, lunch składa się z smażonego ryżu i kawałka arbuza, zaś na kolację podana będzie zupa, ryż z jajkiem i smażonymi warzywami. Do wieczora czas wolny na odkrywanie okolicy i poczucie lokalnego klimatu.

Wyżywienie
śniadanie, lunch, kolacja
Zakwaterowanie

Umphang Smile

Dzień 8
RAFTING PO RZECE MAE KLONG – KĄPIEL W GORĄCYCH ŹRÓDŁACH – TREKKING PO DŻUNGLI

Po śniadaniu jeszcze przez klika godzin będziemy cieszyć się spokojnym klimatem okolicy. Za to po lunchu czeka nas potężna dawka adrenaliny podczas raftingu na rzece Mae Klong (od 3 do 5 godzin, w zależności od poziomu wody). Podczas spływu będzie można podziwiać bujną dżunglę i poczuć bryzę wodospadów przepływając pod nimi. Rafting zakończy odprężająca kąpiel w gorących źródłach. Spływ zakończy się późnym południem w miejscowości Phaluad, skąd wyruszymy w okolice wodospadu Tee Lor Su (trekking – ok. 3 godziny). Czas wolny na kampingu, odpoczynek przy ognisku i kolacja.

Wyżywienie
śniadanie, lunch, kolacja
Zakwaterowanie

Kemping na polu namiotowym

Dzień 9
WODOSPAD TEE LOR SU – WIZYTA W WIOSCE PLEMIENIA KAREN

Po śniadaniu rozpoczniemy pieszą wędrówkę (ok. 30 minut) do majestatycznych wodospadów Tee Lor Su, największego w południowo-wschodniej Azji i szóstego pod względem wielkości kompleksu na świecie. Kąpiele i relaks w jego wodach to niepowtarzalne doświadczenie. Po powrocie na camping na lunch wyruszymy na trekking (ok. 3 godziny) przez dżunglę do małej wioski górskiego plemienia Karen. Resztę dnia będzie można spędzić w wiosce aby bliżej poznać życie jej mieszkańców. Tutejsze kobiety słyną z noszenia złotych obręczy na szyjach i często nazywane są kobietami o długich szyjach, choć w rzeczywistości obręcze jedynie optycznie je wydłużają. Geneza powstania tego zwyczaju nie jest jasna. Jedni twierdzą, że obręcze mają chronić przed atakiem tygrysa, który rzuca się na szyje ofiary. Inni powiadają, że zazdrośni mężowie kazali nosić swoim żonom obręcze aby wydawały się mniej atrakcyjne innym mężczyznom. Dla chętnych możliwość spędzenia wieczoru przy ognisku z mieszkańcami wioski.

Wyżywienie
śniadanie, lunch, kolacja
Zakwaterowanie

lokalny dom

Dzień 10
WIZYTA W WIOSCE PLEMIENIA KAREN – KĄPIEL ZE SŁONIAMI

Po śniadaniu trekking przez dżunglę (ok. 3 godziny)*. Na końcu trasy będzie oczekiwał samochód, który zabierze nas z powrotem do Umphang na lunch. Następnie pojedziemy do wioski słoni, gdzie w ramach prac społecznych wszyscy uczestnicy przygotują wspólnie posiłek dla słoni. Powrót do wioski Umphang na kolację.

Wyżywienie
śniadanie, lunch, kolacja
Zakwaterowanie

Umphang Smile

Dzień 11
UMPHANG – PRZELOT DO BANGKOKU

Czas opuścić wioskę i pożegnać jej gościnnych mieszkańców. Po śniadaniu udamy się w podódóż powrotną do Mae Sot, by polecieć do Bangkoku. Na miejscu można będzie skorzystać z czasu wolnego w hotelu, odświeżyć się po kilku nocach spędzonych w dżungli. Wieczorem, dla chętnych, nocna eskapada po Mieście Aniołów.

Wyżywienie
śniadanie
Zakwaterowanie

Hotel Icon ****

Dzień 12
BANGKOK – PARK NARODOWY KHAO SOK – RAFTING W JASKINI KORALOWEJ – NOCLEG W HOTELU NA WODZIE

Po śniadaniu wyjeżdżamy na lotnisko i lecimy do miejscowości Surat Thani. Prosto z lotniska udamy się do jednego z najpiękniejszych zakątów Tajlandii – Parku Narodowego Khao Sok. Przyroda Parku to prawdziwa mieszanka kolorów tworząca piękny i niezapomniany krajobraz. Znaleźć tu można majestatyczne góry, zielone doliny, lazurowe jeziora, czarne groty oraz jeden z najstarszych na świecie lasów tropikalnych. Krótkim rejsem dopłyniemy do niezwykłego hotelu położonego na wodzie. Po południu będziemy odkrywać uroki okolicy podczas trekkingu (ok. 1 godzina) po dżungli oraz rejsu na tratwie w głąb jaskini koralowej, gdzie będziemy mogli podziwiać ogromne stalaktyty. Powrót do hotelu na kolację.

Wyżywienie
śniadanie, lunch, kolacja
Zakwaterowanie

Phutawan Rafthouse ****

Dzień 13
KHAO SOK – KHAO LAK – WODNE SAFARI

Dzień zaczniemy od wczesnej pobudki, by móc rozkoszować się śpiewem ptaków i pięknym wschodem słońca. Po śniadaniu wyruszymy na wodne safari (ok. 40 minut), podczas którego będzie można podziwiać malownicze otoczenie jeziora, a przy odrobinie szczęścia zobaczyć również bawiące się w koronach drzew małpy. Powrót do hotelu, wykwaterowanie i przejazd (ok. 1 godzina) do Khao Lak – plażowego raju z dala od zgiełku turystycznych szlaków. Zakwaterowanie w hotelu.

Wyżywienie
śniadanie, lunch
Zakwaterowanie

Khao Lak Bay Front

Dzień 14-15
KHAO LAK – WYPOCZYNEK

Najbliższe dni upłyną pod znakiem totalnego relaksu i zasłużonego odpoczynku w idyllicznym otoczeniu.

Wyżywienie
śniadanie
Zakwaterowanie

Khao Lak Bay Front

Dzień 16
KHAO LAK – PHUKET – WYLOT DO POLSKI

Po śniadaniu jeszcze chwila na złapanie ostatnich promieni słońca, a popołudniu przejazd na Phuket (ok. 1,5 godziny), skąd samolot do Polski wystartuje ok. 19:35.

Wyżywienie
śniadanie
Zakwaterowanie

-

Dzień 17
PRZYLOT DO WARSZAWY

Lądowanie na lotnisku im. Fryderyka Chopina w Warszawie we wczesnych godzinach porannych.

* W razie braku dostępności zaproponowanych miejsc noclegowych zastrzegamy sobie prawo do zmiany zakwaterowania na inne, o takim samym lub podobnym standardzie.

Wyżywienie
-
Zakwaterowanie

-

przeloty wewnętrzne,
przewodnika lokalnego,
noclegi,
opłaty w parkach narodowych i zwiedzanych obiektach,
ubezpieczenie – Signal Iduna S.A. KL 30 000 EUR (obejmuje również choroby przewlekłe); NW 16 000 PLN; BAGAŻ 2000 PLN.
opiekę lokalnego polskiego przewodnika Africaline,
transport w kraju docelowym,
wyżywienie (zgodnie z opisem dni),
wszystkie atrakcje wymienione w programie,
Kontakt
przelotów międzynarodowych, opłat lotniskowych,
alkoholi,
dopłaty do wysokiego sezonu.
własnych wydatków,
zwyczajowych napiwków – około 60 USD w czasie całej podróży,
Kontakt