TAM, GDZIE ODPOCZYWA BUDDA

Unikalna wyprawa w głąb gwarnej i kolorowej Tajlandii oraz spokojnego i klimatycznego Laosu.
Kraje
Tajlandia
Laos
Ilość osób
8 osób
Termin (15 dni)
01.09.2019 - 15.09.2019
Cena
2250 USD + bilet lotniczy
Wyprawa bez polskojęzycznego przewodnika
Chcę jechać

Formularz zgłoszeniowy

 

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Africa Line sp. z o.o. sp.k. z siedzibą Warszawie w celu przygotowania i wysłania oferty

Tajlandia, kraina orchidei i uśmiechu, gwarna, pełna kolorowych targowisk i oszałamiających świątyń, jest niczym wartki strumień wesoło pluskającej wody. Zaś Laos ze swoimi malowniczymi wodospadami, nieokiełznaną dziką przyrodą i otwartymi ludźmi przypomina leniwy strumyczek, przy którym siadał i odpoczywał nawet sam Budda. W Laosie czas płynie wolniej, ludzie się nie spieszą, a unikalny charakter tego miejsca sprawia, że prawie każdy czuje się tu jak w drugim domu.

Program podróży
Program podróży
Dzień 1
WYLOT Z WARSZAWY DO TAJLANDII

Wylot z Warszawy do Bangkoku z przesiadką w jednym z bliskowschodnich portów lotniczych.

Wyżywienie
-
Zakwaterowanie

-

Dzień 2
PRZYLOT DO BANGKOKU – MIASTA ANIOŁÓW

Po przylocie do Bangkoku – stolicy Tajlandii – spotkamy się z lokalnym przewodnikiem, który zabierze nas na krótkie zwiedzanie miasta. Rozpoczniemy je od panoramicznego widoku na cały Bangkok ze świątyni Wat Sra Ket na Złotej Górze. Następnie zajrzymy do Wat Ratchanatdaram, królewskiej świątyni rzadko odwiedzanej przez turystów i zamieszkanej przez... koty. Na deser zostawimy sobie marmurową świątynię Wat Benjamabophit, będącą jednym z najpiękniejszych miejsc kultu w Bangkoku. Noc spędzimy w tutejszym hotelu.

Wyżywienie
-
Zakwaterowanie

Majestic Grande Sukhumvit (pokój typu grande premier) http://www.majesticgrande.com/*

Dzień 3
MOST NA RZECE KWAI – PRZEJAZD KOLEJĄ ŚMIERCI – WODOSPAD SAI YOK NOI

Po śniadaniu wybierzemy się do Kanchanaburi – miasta, w którym znajduje się słynny most na rzece Kwai z powieści wojennej Pierre’a Boulle’a (czas przejazdu: ok. 2 godz.). Na jej podstawie nakręcono film „Most na rzece Kwai” opowiadający o losach brytyjskich żołnierzy w japońskiej niewoli podczas II wojny światowej. Choć zobaczymy inny most, niż ten opisany w książce, miejsce to stało się symbolem cierpienia i ciężkiej fizycznej pracy jeńców wojennych. Dzisiejszy most został odbudowany w ramach zadośćuczynienia zniszczeniom wojennym, a rzekę zaledwie pół wieku temu dla turystów przemianowano na Kwai. Przejedziemy odcinkiem Kolei Birmańskiej nazywanej również Koleją Śmierci, zbudowanej przez pojmanych oficerów. Łączyła ona Bangkok z Rangunem, co ułatwiało w czasie wojny transport zaopatrzenia japońskich oddziałów (czas transferu: ok. 2 godz.). Po lunchu w lokalnej restauracji wyruszymy pod wodospad Sai Yok Noi, gdzie będziemy się relaksować w wodzie i otoczeniu przyrody. Wieczorem powrócimy do hotelu w Bangkoku (czas przejazdu: ok. 2,5 godz.).

Wyżywienie
śniadanie/ lunch
Zakwaterowanie

Majestic Grande Sukhumvit (pokój typu grande premier) http://www.majesticgrande.com/*

Dzień 4
PRZELOT DO CHIANG MAI – ŚWIĄTYNIA WAT DOI SUTHEP – SPACER PO TARGU TALAT WAROROT

Po śniadaniu w hotelu wyjedziemy na lotnisko Suvarnabhumi, by dostać się na północ Tajlandii, do Chiang Mai (czas lotu: ok. 1,5 godz.). Wraz z przewodnikiem i wyruszymy w drogę serpentynami górskimi do Wat Doi Suthep. Ta najświętsza ze świątyń w Chiang Mai, usytuowana na szczycie zalesionego wzgórza, mieści wiele obrazów Buddy, malowideł ściennych i dzieł sztuki. By do niej dotrzeć, trzeba pokonać 290 stopni kamiennych schodów. Po powrocie do centrum miasta odwiedzimy świątynie Wat Chedi Luang i Wat Pra Sing. Zwieńczeniem dnia będzie spacer po największym targu w mieście – Talalat Warorot.

Wyżywienie
śniadanie/ lunch
Zakwaterowanie

Dusit Princess Chiang Mai (pokój typu deluxe), https://www.dusit.com/dusitprincess/chiangmai/*

Dzień 5
BAAN PANG KHAO LAAM – PRACA Z MIESZKAŃCAMI WIOSKI – KARMIENIE I KĄPANIE SŁONI

Po wczesnym śniadaniu ruszymy w drogę do wioski Baan Phang Khao Laam (czas przejazdu: ok. 3,5 godz.). Ten dzień w całości spędzimy z mieszkańcami wioski. Zaczniemy od wizyty w szkole oraz pomocy przy sadzeniu warzyw i owoców. Lunch zjemy na miejscu. W drugiej połowie dnia będziemy sadzić rośliny na pokarm dla słoni, a także karmić i kąpać te niezwykłe zwierzęta. Do Chiang Mai powrócimy ok. 18.00.

Wyżywienie
śniadanie / lunch
Zakwaterowanie

Dusit Princess Chiang Mai (pokój typu deluxe), https://www.dusit.com/dusitprincess/chiangmai/*

Dzień 6
GORĄCE ŻRÓDŁA MAE KAJAN – BIAŁA ŚWIĄTYNIA – WIZYTA W MIEJSCOWEJ HERBACIARNI

Tego dnia wyruszymy do Chiang Rai, a po drodze odpoczniemy przy gorących źródłach Mae Kajan. Zwiedzimy także Wat Rong Khun – Białą Świątynię. I choć na naszym szlaku nie brakuje świątyń, to trzeba przyznać, że ta jest naprawdę wyjątkowa. W kraju nieznającym śniegu powstała budowla przypominająca lodowy pałac, olśniewający bielą i niepowtarzalną symboliką. Lunch zjemy w lokalnej restauracji. Popołudnie wypełni wizyta w wiosce Mae Chan, gdzie można spotkać tradycyjne górskie plemiona. Następnie przejedziemy do Mae Salong słynącego z plantacji herbaty. Miejscowość znajduje się na wysokości 1800 m n.p.m. i jest zamieszkana przez Chińczyków. Można tu odwiedzić liczne bazary na świeżym powietrzu i chińskie świątynie. Koniecznie trzeba zajrzeć do miejscowej herbaciarni!

Wyżywienie
śniadanie/ lunch
Zakwaterowanie

Le Patta Hotel Chiang Rai (pokój typu superior), http://www.lepattachiangrai.com/ *

Dzień 7
ZŁOTY TRÓJKĄT – WIZYTA W MUZEUM „HALL OF OPIUM”

Po śniadaniu ruszymy do Mae Sai (około 1 godz.) położonego na granicy Tajlandii i Birmy, a następnie dalej do tzw. Złotego Trójkąta u zbiegu granic Tajlandii, Birmy i Laosu, dawniej głównego obszaru produkcji opium w Azji (czas przejazdu: ok. 1 godz.). Lunch zjemy w lokalnej restauracji. Dotrzemy także do Chiang Saen, dawnej stolicy Królestwa Lanna „miliona pól ryżowych” istniejącego niegdyś na tym obszarze. Wizyta w ciekawym muzeum Hall of Opium pomoże zrozumieć historię regionu. Będziemy podziwiać również świątynię Wat Phra Thad Jom Kitti położoną na wzgórzu oraz Wat Jedi Luang. Kolację zjemy w hotelu, w którym zatrzymamy się na nocleg.

Wyżywienie
śniadanie/ lunch/ kolacja
Zakwaterowanie

Serene at Chiang Rai (pokój typu superior city view) http://www.sereneatchiangrai.com/*

Dzień 8
PRZEJAZD DO LAOSU – REJS PO MEKONGU

Po śniadaniu wyruszymy ku granicy w Chiang Khong (czas transferu: ok 1,5 godz.). Po załatwieniu formalności związanych z przekroczeniem granicy przejedziemy na przystań na Mekongu tuż za miastem. Stąd wyruszymy w rejs do Pakbeng tradycyjną łódką. Po drodze zatrzymamy się, by odwiedzić wsie Lao Lu i Hmong. Lunch zjemy na pokładzie łodzi. Do Pakbengu dotrzemy po południu, gdzie zakwaterujemy się, zjemy kolację i zostaniemy na noc.

Wyżywienie
śniadanie / lunch / kolacja
Zakwaterowanie

Pakbeng Lodge (pokój typu superior)

Dzień 9
KONTYNUACJA REJSU DO LUANG PRABANG – BUDDYJSKIE GROTY PAK OU

Podczas drugiego dnia rejsu do Luang Prabang odwiedzimy wioskę Lao Loum, aby podpatrywać życie jej mieszkańców. Przed zejściem na ląd na stałe dotrzemy jeszcze do świętych buddyjskich grot Pak Ou, gdzie można znaleźć setki posągów Buddy. Lunch zjemy na łodzi. Po dobiciu do brzegu w Luang Prabang i zakwaterowaniu w hotelu czeka nas wolny wieczór. Warto wykorzystać ten czas na spacer po nieco sennym mieście o wspaniałej architekturze, która łączy w sobie tradycyjne laotańskie i kolonialne francuskie elementy. Zachód słońca nad Mekongiem i wizyta na nocnym targu wydają się planem idealnym.

Wyżywienie
śniadanie / lunch
Zakwaterowanie

hotel Maison Dalabua, (pokój typu classic)

Dzień 10
SPACER PO LUANG PRABANG – WODOSPAD KUANG SI – OBSERWACJA BIRUNGÓW MALAJSKICH

Pełną nazwę miasta Luang Prabang można przetłumaczyć jako Królewskie Miasto Delikatnego Obrazu Buddy. Naszą wędrówkę przez miasto pełne buddyjskich świątyń i klasztorów zaczniemy od Xieng Thong, położonej na krańcu półwyspu. Najstarsza i najpiękniejsza świątynia miasta pochodzi z XVI wieku i jest wpisana na Listę światowego dziedzictwa UNESCO. Odwiedzimy Muzeum Pałacu Królewskiego, w którym znajdują się najważniejsze skarby przeszłości Laosu, a następnie wejdziemy na wzgórze Phousi, z którego roztacza się wspaniały widok na miasto i rzekę Mekong. Kolejnym punktem wyprawy są pobliskie wodospady Kuang Si. Spacer przez las prowadzi do ośrodka założonego przez organizację Free the Bears. Można tu obserwować na kilku wybiegach biruangi malajskie, niewielkie niedźwiedzie azjatyckie, wyrwane z rąk nielegalnych handlarzy zwierzętami. W ośrodku dochodzą do siebie i mają zapewnione bezpieczeństwo. Idąc dalej, natkniemy się na kaskady turkusowej wody spadające z wapiennych, białych skał. W basenach można zażyć ożywczej kąpieli, zwłaszcza w upalny dzień. Po południu powrócimy do Luang Prabang. Dzień zakończy wizyta w Centrum UXO (Unexploded ordnance), dzięki której dowiemy się o skutkach bombardowań Laosu dokonanych podczas wojny wietnamskiej odczuwalnych do dziś. Akcję rozminowywania terenu kraju można wesprzeć darowizną.

Wyżywienie
śniadanie / lunch
Zakwaterowanie

hotel Maison Dalabua (pokój typu classic)

Dzień 11
SŁYNNY RYTUAŁ TAK BAT – PRZEJAZD DO OCK POP TOK – POZNAWANIE TAJNIKÓW TRADYCYJNEGO RZEMIOSŁA – PRZYGOTOWYWANIE BARWNIKOW – KURS TKACKI

Ci, którzy są ciekawi rytuału Tak Bat, czyli ofiarowywania jałmużny mnichom buddyjskim, powinni tego dnia wstać bardzo wcześnie. Wraz ze wschodem słońca odziani w jaskrawo pomarańczowe szaty mnisi ruszają w swoją poranną wędrówkę. Po drodze będą otrzymywali do swoich mis ryż, który będzie ich posiłkiem tego dnia. Rytuał stał się w ostatnim czasie jedną z większych atrakcji turystycznych, dlatego zachęcamy do przeżycia go z poszanowaniem reguł buddyzmu. Obdarowujący musi mieć głowę niżej niż obdarowywany, nie należy zakłócać przebiegu procesji mnichów, by zrobić dobre zdjęcie, a tym bardziej nie rozpoczynać rozmowy z mnichami w momencie obdarowywania. Po rytuale można udać się na lokalny bazar pełen świeżych owoców i warzyw. Bogatsi o nowe doświadczenia wrócimy do hotelu na śniadanie. W dalszej części dnia wyruszymy do Kock Pop Tock Center, gdzie poznamy tajniki ludowego, tradycyjnego rzemiosła. Będziemy przygotowywać prawdziwe, naturalne barwniki. Po obiedzie czeka nas kurs tkacki, który wypełni czas do wieczora.

Wyżywienie
śniadanie / lunch
Zakwaterowanie

hotel Maison Dalabua (pokój typu classic)

Dzień 12
PRZELOT DO PAKSE – REJS DO CHAMPASSAK – RUINY ŚWIATYNI WAT PHU

Po wczesnym śniadaniu ruszymy na lotnisko, skąd udamy się samolotem do Pakse (czas lotu: ok. 1 godz. 40 min.). Na miejscu odpoczniemy przy znakomitej kawie w Sinouk Cafe, pospacerujemy po molo i wypłyniemy w rejs tradycyjną łodzią do Champassak (czas rejsu: ok. 2 godz.). Naszym celem będą ruiny buddyjskiego kompleksu świątynnego Wat Phu zbudowanego w XI w. przez Khmerów, którzy władali imperium ze słynnej świątyni Angkor Wat, położonej na terenie dzisiejszej Kambodży. Obiekt znajduje się na Liście światowego dziedzictwa UNESCO. Lunch zjemy w lokalnej restauracji. Po zakwaterowaniu w hotelu można cieszyć się wolnym popołudniem. Warto wypożyczyć rower, wybrać się na spacer lub po prostu skorzystać z basenu czy poleniuchować na tarasie z widokiem na Mekong i okoliczne góry. Kolację zjemy w hotelu.

Wyżywienie
śniadanie / lunch / kolacja
Zakwaterowanie

La Folie Lodge (pokój typu superior)

Dzień 13
WODOSPADY KHON PHAPHENG – WYSPY KHON I DET – WODOSPADY LI PHI

Po śniadaniu wyruszymy do potężnych wodospadów Khon Phapheng na południowym krańcu Laosu (ok 3 godz.). To największe wodospady w Azji Południowo-Wschodniej, a najwyższy z nich ma aż 21 m. To także miejsce, gdzie zaczyna się kraina 4 tysięcy wysp, Si Phan Don. Odwiedzimy wyspy Khon i Det, które są połączone starym kolejowym mostem z czasów, gdy Laos był kolonią francuską. Spacerem dotrzemy do wodospadów Li Phi, nazywanych również Korytarzem Diabła. Szczęściarze być może wypatrzą w wodach Mekongu słodkowodne delfiny krótkogłowe, będące na skraju wyginięcia. Lunch zjemy w lokalnej restauracji, a po powrocie do hotelu będzie na nas czekać kolacja oraz odpoczynek po pełnym wrażeń dniu.

Wyżywienie
śniadanie / lunch / kolacja
Zakwaterowanie

La Folie Lodge (pokój typu superior)

Dzień 14
WYLOT DO POLSKI

Przejazd na lotnisko w Pakse (ok. 45 min). Wylot do Polski z przesiadką w jednym z bliskowschodnich portów lotniczych.

Wyżywienie
śniadanie
Zakwaterowanie

-

Dzień 15
PRZYLOT DO WARSZAWY

*W razie braku dostępności zaproponowanych miejsc noclegowych zastrzegamy sobie prawo do zmiany zakwaterowania na inne, o takim samym lub podobnym standardzie.

Wyżywienie
-
Zakwaterowanie

-

Przelot wewnętrzny na trasie Luang Prabang–Pakse
Zakwaterowanie zgodnie z programem
Transport w krajach docelowych
Ubezpieczenie
Opiekę anglojęzycznego przewodnika
Wyżywienie zgodnie z programem
Atrakcje wymienione w programie bez adnotacji „płatne dodatkowo”
Kontakt
Przelotu międzynarodowego na trasie Warszawa– Bankok, Pakse–Warszawa (koszt dodatkowy: 3000–3500 PLN od osoby; bilet można rezerwować indywidualnie)
Napojów bezalkoholowych i alkoholowych
Zwyczajowych napiwków (koszt dodatkowy: 60 USD od osoby)
Wizy (koszt dodatkowy: 30 USD)
Własnych wydatków
Dopłaty do pokoju jednoosobowego (koszt dodatkowy: 530 USD)
Kontakt