TAM, GDZIE ODPOCZYWA BUDDA

Tajlandia, kraina orchidei i uśmiechu, gwarna, pełna kolorowych targowisk i oszałamiających świątyń, jest niczym wartki strumień wesoło pluskającej wody. Zaś Laos ze swoimi malowniczymi wodospadami, nieokiełznaną dziką przyrodą i otwartymi ludźmi przypomina leniwy strumyczek, przy którym siadał i odpoczywał nawet sam Budda. W Laosie czas płynie wolniej, ludzie się nie spieszą, a unikalny charakter tego miejsca sprawia, że prawie każdy czuje się tu jak w drugim domu. A jak mówi stare powiedzenie, kto podróżuje, ten żyje
Kraje
Tajlandia
Laos
Ilość osób
8 osób
Termin (16 dni)
28.04.2020 - 13.05.2020
Cena
2250 USD + bilet lotniczy
Wyprawa bez polskojęzycznego przewodnika
Chcę jechać

Formularz zgłoszeniowy

 

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Africa Line sp. z o.o. sp.k. z siedzibą Warszawie w celu przygotowania i wysłania oferty

Tajlandia, kraina orchidei i uśmiechu, gwarna, pełna kolorowych targowisk i oszałamiających świątyń, jest niczym wartki strumień wesoło pluskającej wody. Zaś Laos ze swoimi malowniczymi wodospadami, nieokiełznaną dziką przyrodą i otwartymi ludźmi przypomina leniwy strumyczek, przy którym siadał i odpoczywał nawet sam Budda. W Laosie czas płynie wolniej, ludzie się nie spieszą, a unikalny charakter tego miejsca sprawia, że prawie każdy czuje się tu jak w drugim domu. A jak mówi stare powiedzenie, kto podróżuje, ten żyje dwa razy.

Program podróży
Program podróży
Dzień 1
WYLOT Z WARSZAWY DO TAJLANDII

Wylot do Bangkoku z przesiadką w jednym z bliskowschodnich portów lotniczych.

Wyżywienie
-
Zakwaterowanie

-

Dzień 2
PRZYLOT DO BANGKOKU – MIASTA ANIOŁÓW

Przylot do Bangkoku – stolicy Tajlandii. Transfer do hotelu i czas na odpoczynek po podróży.

Wyżywienie
-
Zakwaterowanie

Majestic Grande Sukhumvit http://www.majesticgrande.com/*

Dzień 3
WIZYTA NA LOKALNYM TARGU – WSPÓLNE SADZENIE RYŻU – PLANTACJA OWOCÓW – KURS GOTOWANIA

Wyruszamy w drogę do prowincji Nakhon Nayok. Po drodze zatrzymamy się na lokalnym targu, gdzie rolnicy sprzedają swoje plony. Tradycyjnym wozem zaprzężonym w woły przejedziemy na plantację ryżu i spróbujemy swoich sił podczas sadzenia roślin. Po południu odwiedzimy plantację owoców, a następnie weźmiemy udział w kursie gotowania, podczas którego nauczymy się przygotowywać takie dania jak Pud Thai czy Gaeng Keaw Wan Gai. Późnym popołudniem wybierzemy się na najdłuższą na świecie tamę – Khun Dan Dum. Powrót do Bangkoku w godzinach wieczornych.

Wyżywienie
śniadanie / lunch
Zakwaterowanie

Majestic Grande Sukhumvit http://www.majesticgrande.com/*

Dzień 4
PRZELOT DO CHIANG MAI – ŚWIĄTYNIA WAT DOI SUTHEP

Rankiem wyjedziemy na lotnisko, by samolotem dostać się do Chiang Mai. Następnie wyruszymy w drogę do jednej z najważniejszych świątyń w Tajlandii – Wat Doi Suthep – położonej na szczycie góry. Do samej świątyni prowadzą schody liczące 290 stopni, a ze szczytu roztacza się piękna panorama na okolice i miasto. Podczas drogi powrotnej zatrzymamy się jeszcze na trzy przystanki: w świątyniach Wat Chedi Luang i Wat Pre Sing oraz na lokalnym targu Talat Warorot. Powrót do hotelu.

Wyżywienie
śniadanie
Dzień 5
PRZEJAZD DO BAAN PANG KHAO LAAM – PRACA W WIOSCE I INTEGRACJA Z MIESZKAŃSCAMI

Po śniadaniu wyruszymy do wioski Baan Pang Khao Laam (czas przejazdu: ok. 3 godz.), gdzie zjemy lunch, a po nim, w ramach pomocy lokalnej społeczności, poświęcimy się pracy. Szczególnie potrzebna jest pomoc przy nauce języka angielskiego w lokalnej szkole, przy sprzątaniu wioski, sadzeniu warzyw w przyszkolnym ogrodzie, budowie płotu czy malowaniu ścian w szkole. Po pracy udamy się na zasłużony odpoczynek i kolację.

Wyżywienie
śniadanie / lunch / kolacja
Zakwaterowanie

Dom w wiosce

Dzień 6
PRACA W WIOSCE – PRZEJAZD DO CHIANG MAI

Od samego rana, po wczesnym śniadaniu, bierzemy się do pracy w ramach pomocy wiosce. Po lunchu pożegnamy się z jej mieszkańcami i wyjedziemy do Chiang Mai. Gdy zakwaterujemy się w hotelu, będziemy mogli cieszyć się czasem wolnym.

Wyżywienie
śniadanie / lunch
Dzień 7
PRZEJAZD DO CHIANG SAEN – ZWIEDZANIE BIAŁEJ ŚWIĄTYNI – REJS DO ZŁOTEGO TRÓJKĄTA

Po śniadaniu wyruszymy do Chang Rai, a po drodze zatrzymamy się w gorących źródłach. Po południu zwiedzimy słynną Wat Rong Khun, czyli Białą Świątynię. Jest ona zbudowana ze stopionych małych kawałeczków białego szkła, więc z daleka przypomina budowlę z lodu. W środku można zobaczyć niezwykłe zestawienie malowideł największych bohaterów różnych epok, m.in. Buddy czy Spidermana a nawet Neo z filmu „Matrix”. Pod koniec dnia dotrzemy do Chiang Saen, gdzie wypłyniemy w rejs po tzw. złotym trójkącie, czyli miejscach na rzece Mekong, gdzie spotykają się trzy granice państw: Tajlandii, Birmy i Laosu. Następnie dotrzemy do hotelu na nocleg.

Wyżywienie
śniadanie / lunch / kolacja
Zakwaterowanie

Imperial Triangle Resort Chiang Rai http://www.imperialgoldentriangleresort.com/*

Dzień 8
PRZEJAZD DO LAOSU – REJS PO MEKONGU – WIZYTA W WIOSCE HMONGÓW I LAO LU

Tego dnia przekroczymy granicę z Laosem. Już po stronie laotańskiej zaokrętujemy się na tradycyjnej łodzi, by rozpocząć rejs w kierunku miejscowości Pakbeng. Podczas rejsu odwiedzimy wioskę górskiego plemienia Hmongów oraz pokojowej nacji buddyjskiej – Lao Lu, zamieszkującej tereny południowego Laosu i północnej Tajlandii. Wieczorem dotrzemy do hotelu w Pekbeng.

Wyżywienie
śniadanie / lunch / kolacja
Dzień 9
KONTYNUACJA REJSU – WIZYTA W WIOSCE LAO LUM – JASKINIA BUDDY – LUANG PRABANG

Tego dnia znów będziemy podróżować rzeką, zatrzymując się po drodze w wiosce ludu Lao Loum i docierając na koniec do świętej jaskini Buddy – Tham Ting, gdzie stoi ponad setka jego posążków. Lunch zjemy na pokładzie łodzi. Późnym południem przypłyniemy do Luang Prabang, skąd dojedziemy do hotelu.

Wyżywienie
śniadanie / lunch
Zakwaterowanie
Dzień 10
ŚWIĄTYNIA ZŁOTEGO MIASTA – WODOSPAD KUANGSI

Dzień zaczniemy od wizyty w najstarszej świątyni Laosu – Wat Xieng Thong, zwanej też Świątynią Złotego Miasta, wpisanej na Listę światowego dziedzictwa UNESCO. Była ona świadkiem ważnych momentów historii, gdyż przez długi czas służyła jako królewska świątynia, w której koronowani byli kolejni władcy Laosu. Najważniejszym elementem wystroju jest mozaika przedstawiająca drzewo życia, z którym wiąże się legenda o założeniu miasta. Ponoć podczas swojej podróży po Azji Budda odpoczął na brzegu Mekongu. Miał się on przy tym uśmiechnąć i przepowiedzieć, że w przyszłości powstanie w tym miejscu bogata i potężna stolica państwa – przyszłe Luang Prabang. Krótki spacer na wzgórze Phousi pozwoli nam podziwiać panoramę miasta oraz rzeki Mekong. Po południu pojedziemy do wioski Hmongów, skąd po krótkim spacerze przez las można dotrzeć do malowniczego wodospadu Kuangsi. Warto skorzystać z okazji na kąpiel w oczkach wodnych przy wodospadzie. Lunch w formie pikniku zjemy właśnie w tej pięknej scenerii. Powrót do hotelu.

Wyżywienie
śniadanie / lunch
Zakwaterowanie
Dzień 11
STARSZY BRAT MYSZ – AKCJA CHARYTATYWNA

Rano odwiedzimy siedzibę organizacji Big Brother Mouse, która zajmuje się charytatywnie krzewieniem czytania literatury na obszarach najbiedniejszych. Będziemy mogli pokonwersować po angielsku z dziećmi, dla których będzie to świetna lekcja nauki języka. Po lunchu pojedziemy do lokalnej wioski razem z przedstawicielami Big Brother Mouse na tzw. book party, czyli codzienne czytanie książek z dziećmi. Po lekturze będzie czas na rozmowę o książce oraz na odgrywanie ról jej bohaterów. Do hotelu wrócimy w godzinach wieczornych.

Wyżywienie
śniadanie / lunch
Zakwaterowanie
Dzień 12
LUANG PRABANG – REJS Z PAKSE DO CHAMPASSAK – ANKOR W LAOSIE

Samolotem przedostaniemy się do miejscowości Pakse, będącej stolicą prowincji Champassak. W drodze do portu, skąd wypłyniemy na dwugodzinny rejs rzeką Mekong, zatrzymamy się na świeżo zaparzoną kawę prosto z plantacji. Tradycyjną łodzią dotrzemy do miasteczka Champassak, a następnie drogą lądową do ruin Khmerskiej świątyni Wat Phou, której architektura przypominana tę z Angkor Wat. Po lunchu wrócimy do hotelu, a czas wolny będzie można przeznaczyć na eksplorację okolic lub na leniwy wypoczynek nad basenem z drinkiem Lao Lao (laotańska whisky ryżowa) w dłoni i panoramą gór w tle.

Wyżywienie
śniadanie / lunch / kolacja
Zakwaterowanie
Dzień 13
DON DAENG – WYSPY KHON I DET – WODOSPADY NA MEKONGU

Wyruszymy w rejon majestatycznego wodospadu Khon Phapeng zwanego perłą Mekongu (czas transferu: ok 1,5 godz.). Potężne kaskady wody rozbijają się o skały i uderzają w wodę, tworząc niezwykłe widowisko. Przesiądziemy się na prom, by podczas krótkiego rejsu pomiędzy wysepkami na Mekongu przez Don Khon i Don Det dotrzeć do wodospadu Liphi, którego odnogi wpływają do Mekongu pod różnymi kątami. Zatrzymamy się na lunch w lokalnej restauracji, a następnie wrócimy do hotelu.

Wyżywienie
śniadanie / lunch / kolacja
Zakwaterowanie
Dzień 14
WYLOT DO POLSKI

Po śniadaniu wykwaterowanie i transfer na lotnisko w Pakse. Następnie przelot do Polski z przesiadką w jednym z bliskowschodnich portów lotniczych.

Wyżywienie
śniadanie
Zakwaterowanie

-

Dzień 15
PRZYLOT DO WARSZAWY

*W razie braku dostępności zaproponowanych miejsc noclegowych zastrzegamy sobie prawo do zmiany zakwaterowania na inne, o takim samym lub podobnym standardzie.”

Wyżywienie
-
Zakwaterowanie

-

Przelot wewnętrzny na trasie Luang Prabang – Pakse
Opiekę anglojęzycznego przewodnika
Wyżywienie zgodnie z programem
Atrakcje wymienione w programie bez adnotacji „płatne dodatkowo”
Opiekę polskojęzycznego przewodnika
Zakwaterowanie zgodnie z programem
Transport w krajach docelowych
Ubezpieczenie
Kontakt
Przelotu międzynarodowego na trasie Warszawa – Bankok, Pakse – Warszawa (koszt dodatkowy: ok. 3000-3500 PLN od osoby; bilet można rezerwować indywidualnie)
Napojów bezalkoholowych i alkoholowych
Zwyczajowych napiwków (koszt dodatkowy: 60 USD od osoby)
Wizy (koszt dodatkowy: ….. USD)
Własnych wydatków
Dopłaty do pokoju jednoosobowego (koszt dodatkowy: 600 USD)
Kontakt