SYBERIA W PIGUŁCE

Syberia – odległa kraina rozległej tajgi i siarczystych mrozów, pozornie nieprzyjazna, a jednak fascynująca i przyciągająca poszukiwaczy wrażeń. Wyprawa „Syberia w pigułce” pozwoli dobrze poznać jeden z najciekawszych i najbardziej różnorodnych rejonów tej części świata. Niezwykłe wybrzeża Bajkału, wspaniałe krajobrazy z syberyjskim „morzem” w tle, przejazd Koleją Transsyberyjską i podążanie śladami – również polskiej – historii tych okolic to tylko kilka z powodów, by wyruszyć z nami w podróż w głąb Rosji.
Kraje
Rosja
Ilość osób
8 osób
Termin (11 dni)
01.09.2019 - 11.09.2019
Cena
2350 USD + bilet lotniczy
Wyprawa z polskojęzycznym przewodnikiem
Chcę jechać

Formularz zgłoszeniowy

 

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Africa Line sp. z o.o. sp.k. z siedzibą Warszawie w celu przygotowania i wysłania oferty

Syberia – odległa kraina rozległej tajgi i siarczystych mrozów, pozornie nieprzyjazna, a jednak fascynująca i przyciągająca poszukiwaczy wrażeń. Wyprawa „Syberia w pigułce” pozwoli dobrze poznać jeden z najciekawszych i najbardziej różnorodnych rejonów tej części świata. Niezwykłe wybrzeża Bajkału, wspaniałe krajobrazy z syberyjskim „morzem” w tle, przejazd Koleją Transsyberyjską i podążanie śladami – również polskiej – historii tych okolic to tylko kilka z powodów, by wyruszyć z nami w podróż w głąb Rosji.

Program podróży
Program podróży
Dzień 1
WYLOT Z WARSZAWY DO KRASNOJARSKA

Wylot do Krasnojarska z przesiadką w Moskwie.

Wyżywienie
-
Zakwaterowanie

-

Dzień 2
SPACER PO KRASNOJARSKU – REZERWAT STOŁBY – REJS PO JENISEJU

Po porannym lądowaniu w Krasnojarsku i krótkim odpoczynku w hotelu wybierzemy się na spacer po ścisłym centrum miasta. Lunch w lokalnej jadłodajni będzie pierwszą okazją do spróbowania miejscowej kuchni. W drugiej części dnia wyruszymy do Rezerwatu Stołby, który obejmuje zgrupowanie blisko 100 skał, powstałych ok. 400 milionów lat temu, gdy lawa z głębi ziemi zastygła na jej powierzchni, tworząc fantastyczne formy. Poddane działaniom warunków atmosferycznych przybrały bajkowe kształty pobudzające wyobraźnię. Wyciągiem wjedziemy na punkt widokowy, by podziwiać wspaniałe formacje. Spacerowym rejsem statkiem pasażerskim po Jeniseju, jednej z największych syberyjskich rzek zakończymy dzień, obserwując Krasnojarsk z perspektywy rzeki. Powrócimy do centrum miasta na kolację w restauracji.

Wyżywienie
kolacja
Dzień 3
ZWIEDZANIE KRASNOJARSKA – WZGÓRZE KARAULNAJA – PODRÓŻ KOLEJĄ TRANSSYBERYJSKĄ

Po śniadaniu odkryjemy Krasnojarsk, odwiedzając plac Teatralny z gmachem opery, nabrzeże Jeniseju, punkt widokowy na wzgórzu Karaulnaja – najwyższej góry w okolicy, i objeżdżając centrum miasta. Następnie wyruszymy w podróż pociągiem Kolei Transsyberyjskiej do Irkucka (czas przejazdu: ok. 18 godz.). Przejazd trasą słynnego „Transsybu” przez rozległe tereny Syberii Wschodniej to jedno z wyjątkowych przeżyć i okazja do zawarcia nowych znajomości w pociągu. Kolacja w wagonie restauracyjnym.
*W każdym przedziale (przedziały koedukacyjne) miejsca ułożone są w dwóch piętrach naprzeciw siebie, a pod oknem znajduje się stolik. Przestrzeń na bagaż jest pod dolnymi łóżkami oraz nad wejściem do przedziału. Przedział daje się zamknąć od środka, a w czasie postojów o zamknięcie można poprosić kierownika wagonu.

Wyżywienie
śniadanie / kolacja
Zakwaterowanie

4-osobowe kuszetki w pociągu

Dzień 4
ZWIEDZANIE IRKUCKA

O poranku dotrzemy do Irkucka, a z dworca kolejowego przejedziemy do hotelu na śniadanie. To niezwykłe miasto, w którym można podziwiać wspaniałą tradycyjną drewnianą syberyjską zabudowę. Spacerując po ulicach Irkucka, odwiedzimy miejsce założenia osady, zabytkowe cerkwie w stylu syberyjskiego baroku i Centralny Rynek – gdzie, podczas lunchu w barze, warto przejrzeć się lokalnemu kolorytowi. Dalsza część objazdu miasta pozwoli nam zobaczyć zaporę hydroelektrowni na Angarze, dzielnice lewobrzeżne i katedrę rzymskokatolicką. Dzień zakończymy kolacją w restauracji i wieczornym spacerem po nabrzeżu Angary.

Wyżywienie
śniadanie / kolacja
Zakwaterowanie

Hotel Irkutsk https://irkutsk-hotel.ru/ * lub Hotel Angara www.angarahotel.ru/*

Dzień 5
BAJKAŁ – KOLEJ KRUGOBAJKALSKA – OBIAD U MIEJSCOWEJ GOSPODYNI – LISTWIANKA – SEANS W TRADYCYJNEJ RUSKIEJ BANI

Po śniadaniu przejedziemy na dworzec kolejowy, by wyruszyć na całodniową wycieczkę pociągiem turystycznym po trasie Kolei Krugobajkalskiej – zabytkowej linii kolejowej poprowadzonej wzdłuż skalistych brzegów Bajkału. Po drodze zatrzymamy się w najpiękniejszych i najciekawszych miejscach na trasie, m.in. na kąpiel w jeziorze i na obiad u miejscowej gospodyni. Pod wieczór przeprawimy się promem na drugą stronę wypływu Angary, do Listwianki. Po dotarciu do bazy turystycznej i zakwaterowaniu zjemy domową kolację. Wieczorem czeka nas relaksujący seans w bani, czyli rosyjskiej odmianie łaźni parowej.

Wyżywienie
śniadanie / lunch / kolacja
Zakwaterowanie

Agroturystyka w Listwiance, http://baikal-derevenka.ru/*

Dzień 6
MAŁE MORZE – MUZEUM KULTURY BURIACKIEJ – DEGUSTACJA KUCHNI BURIACKIEJ – OGNISKO NAD BAJKAŁEM

Poranna wizyta w Muzeum Bajkalskim odkryje przed nami wiele tajemnic świętego morza Syberii. Mikrobusem przejedziemy w rejon cieśniny Małe Morze. Po drodze zatrzymamy się na zwiedzanie muzeum kultury Buriatów (rdzennej ludności okolic Bajkału) w miejscowości Ust-Orda. Z typową buriacką kuchnią zetkniemy się w zajeździe, gdzie przyjedziemy na obiad. Po dotarciu do bazy turystycznej czas na wypoczynek, kolację i wieczorne ognisko nad brzegiem Bajkału.

Wyżywienie
śniadanie, kolacja
Zakwaterowanie

Baza turystyczna, http://ivandanhe.ru/* (standard turystyczny, zamiast prysznica – bania)

Dzień 7
MAŁE MORZE – LECZNICZE ŹRÓDŁA MINERALNE

Po śniadaniu przejedziemy wzdłuż wybrzeża Małego Morza. Nie zabraknie okazji do kąpieli w leczniczych źródłach mineralnych, podziwiania panoramy Bajkału z punktu widokowego, cieszenia się widokami zatok oraz zjedzenia posiłku w formie pikniku. Po powrocie do bazy kolacja i możliwość skorzystania z bani.

Wyżywienie
śniadanie / lunch / kolacja
Zakwaterowanie

baza turystyczna, http://ivandanhe.ru/ (standard turystyczny, brak prysznica, bania)

Dzień 8
REJS MOTORÓWKĄ NA WYSPĘ OLCHON – SKAŁA SZAMANKA

Dzień rozpoczniemy rejsem motorówką (ok. 1-2 godz.) przez cieśninę Małe Morze na wyspę Olchon, do miejscowości Chużyr – największej z wiosek położonych na wyspie. Po zakwaterowaniu w bazie turystycznej wyruszymy na popołudniowy spacer po miejscowości. Spróbujemy wędzonych omuli, a także przejdziemy się do Skały Szamanki – symbolu Bajkału i świętego miejsca wyznawców szamanizmu. Buriaci świętą skałę obchodzili w promieniu kilometra, by przypadkiem nie zakłócić spokoju pana Olchonu – bóstwa Ugute-nojon. Czas wolny można przeznaczyć na zakup pamiątek lub plażowanie. Po kolacji wyjdziemy na podziwianie zachodu słońca.

Wyżywienie
śniadanie / kolacja
Zakwaterowanie

baza turystyczna Na Peskah (pokoje bez toalet, brak prysznica, bania)

Dzień 9
UAZ-em PO WYSPIE OLCHON

Po śniadaniu wyruszymy na całodniową wycieczkę UAZ-em (słynnym rosyjskim modelem samochodu terenowego) po wyspie Olchon. Zatrzymamy się w punktach widokowych, na skalistych przylądkach i w miejscu dawnego łagru stalinowskiego. Obiad na łonie natury z zupą rybną w roli głównej będzie idealnym dopełnieniem wyprawy. Późnym popołudniem wrócimy do Chużyru – wioskę można poznawać na własną rękę. Przy kolacji i ognisku nad brzegiem Bajkału pożegnamy Syberię.

Wyżywienie
śniadanie / lunch / kolacja
Zakwaterowanie

baza turystyczna Na Peskah (pokoje bez łazienek, brak prysznica, bania)

Dzień 10
POWRÓT DO IRKUCKA – CZAS WOLNY

Rankiem wyruszymy w drogę powrotną do Irkucka (ok. 5-6 godz.), przeprawiając się promem przez cieśninę Olchońskie Wrota (przeprawa trwa ok. 20 min.). W przydrożnym zajeździe zatrzymamy się na obiad. Po przybyciu do Irkucka i zakwaterowaniu w hotelu czas na spacery po centrum i zakup ostatnich pamiątek. Kolacja w restauracji, nocleg.

Wyżywienie
śniadanie / kolacja
Zakwaterowanie

Hotel Irkutsk https://irkutsk-hotel.ru/* lub Hotel Angara www.angarahotel.ru/*

Dzień 11
PRZYLOT DO WARSZAWY

Transfer na lotnisko i wylot do Polski z przesiadką w Moskwie. Lądowanie w Warszawie w godzinach popołudniowych.

*W razie braku dostępności zaproponowanych miejsc noclegowych zastrzegamy sobie prawo do zmiany zakwaterowania na inne, o takim samym lub podobnym standardzie.

Wyżywienie
-
Zakwaterowanie

-

Opiekę polskojęzycznego przewodnika (w opcji "z polskojęzycznym przewodnikiem")
Wyżywienie zgodnie z programem
Opłaty w parkach i zwiedzanych obiektach
Koszty wizy
Zakwaterowanie zgodnie z programem
Transport w kraju docelowym (mikrobusy, samochody terenowe, pociąg, kuter)
Atrakcje wymienione w programie bez adnotacji „płatne dodatkowo”
Ubezpieczenie
Kontakt
Przelotów międzynarodowych (koszt dodatkowy: 2500–3000 PLN za osobę; bilet można rezerwować indywidualnie)
Własnych wydatków
Dopłaty do przejazdu pociągiem w wagonie klasy SW – z przedziałami sypialnymi dwuosobowymi (koszt dodatkowy: ok. 400 PLN za osobę)
Napojów bezalkoholowych i alkoholowych
Zwyczajowych napiwków (koszt dodatkowy: ok. 40 USD za osobę)
Dopłaty do pokoju jednoosobowego (koszt dodatkowy: 130 USD)
Kontakt