PIERŚCIEŃ OGNIA

Indonezja to kraj położony na ponad 17 tysiącach wysp, z których każda ma zupełnie inne oblicze. Niewiele wypraw może zaoferować taką różnorodność jak ta.
Kraje
Indonezja
Ilość osób
6 osób
Termin (18 dni)
12.09.2019 - 29.09.2019
Cena
3550 USD + bilet lotniczy
Wyprawa z polskojęzycznym przewodnikiem
Chcę jechać

Formularz zgłoszeniowy

 

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Africa Line sp. z o.o. sp.k. z siedzibą Warszawie w celu przygotowania i wysłania oferty

Indonezja to kraj położony na ponad 17 tysiącach wysp, z których każda ma zupełnie inne oblicze. Niewiele wypraw może zaoferować taką różnorodność jak ta. Czeka nas m.in. zaglądanie do wnętrza Ziemi, oglądanie zachwycających wschodów słońca ze stożków wulkanicznych, zwiedzanie legendarnych świątyń Prambanan i Borobudur, spotkania z dziką przyrodą, a w szczególności ze smokami z Komodo, i spacery po bajecznie zielonych tarasach ryżowych. Do tego trekking, snorkeling i relaks na rajskich plażach… czy można chcieć czegoś więcej od wakacji?

Program podróży
Program podróży
Dzień 1
WYLOT Z WARSZAWY DO DENPASAR

Spotkanie na lotnisku im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Popołudniowy wylot z Polski. Przesiadka w jednym z europejskich portów lotniczych.

Wyżywienie
-
Zakwaterowanie

-

Dzień 2
PRZYLOT DO DENPASAR (BALI)

Przylot na Bali w godzinach wieczornych. Spotkanie z przewodnikiem na lotnisku, transfer do hotelu i odpoczynek po długiej podróży.

Wyżywienie
-
Dzień 3
PRZEJAZD DO ULUWATU – ŚWIĄTYNIA NA KLIFIE – TANIEC KECAK O ZACHODZIE SŁOŃCA

Poranek przeznaczymy na wypoczynek lub samodzielne eksplorowanie okolic hotelu. W godzinach popołudniowych udamy się do Uluwatu (ok. 1 godz.), przepięknie usytuowanej świątyni na klifie. Gdy tylko słońce zacznie chować się za horyzontem, rozpocznie się unikalne przedstawienie – taniec Kecak. Jest on inspirowany scenami z hinduistycznego Eposu Ramayana i odwiecznie związany z balijską kulturą. Zwieńczeniem wspaniałego dnia będzie kolacja ze świeżych owoców morza na plaży w Jimbaran.

Wyżywienie
śniadanie
Dzień 4
PRZELOT DO JOGJAKARTY – PODZIEMNY MECZET – NAJWIĘKSZA ŚWIĄTYNIA BUDDYJSKA NA ŚWIECIE

Samolotem dostaniemy się do miasta Jogjakarta (ok. 1,5 godz.), które kiedyś było stolicą antycznych, jawajskich królestw, a dziś stanowi największy ośrodek kulturalny i akademicki w Indonezji. Odwiedzimy Kraton – pałac sułtana rządzącego obecnie miastem oraz jego „wodny pałac” Taman Sari. Zobaczymy także tajemniczy podziemny meczet. Po południu rozpoczniemy zwiedzanie słynnej Borobudur, największej świątyni buddyjskiej na świecie. Ma ponad tysiąc lat i jest jednym z najwspanialszych zabytków Azji.

Wyżywienie
śniadanie, lunch
Dzień 5
ŚWIĄTYNIA PRAMBANAN – PRZELOT DO SURABAYA – WSCHODNIA JAWA

Kolejny dzień niezapomnianych wrażeń rozpoczniemy zwiedzaniem Prambanan. To imponujący kompleks hinduistycznych świątyń, porównywany do Angkor Wat w Kambodży. Następnie samolotem dostaniemy się do miasta Surabaya (ok. 1,5 godz.) i przejedziemy w okolice wulkanu Bromo (ok. 3,5 godz.). Warto wykorzystać tę podróż na oglądanie tarasowych pól ryżowych, lokalnych jawajskich wiosek i toczącego się w nich życia. Nocleg w hotelu w wiosce w pobliżu wulkanu. W tym miejscu należy pamiętać o ciepłych ubraniach, bo jest tu zdecydowanie chłodniej, niż można się spodziewać. Wieczór spędzimy na wypoczynku, bo nazajutrz czeka nas pobudka już przed trzecią rano!

Wyżywienie
śniadanie, lunch
Dzień 6
WSCHÓD SŁOŃCA NA WULKANIE BROMO – WODOSPADY MADAKARIPURA – PRZEJAZD W OKOLICE WULKANU IJEN

Okolice będą jeszcze spowite ciemnością, gdy samochody terenowe zatrzymają się przy górze Penanjakan i rozpoczniemy niezwykłą wędrówkę. Po krótkim podejściu (30–45 min) będzie można obserwować jeden z najpiękniejszych spektakli, jakimi raczy nas natura: wschód słońca nad wulkanem Bromo. Księżycowy krajobraz, nieprawdopodobne kolory, wulkan wyrzucający z siebie kłęby dymu oraz inne, aktywne wulkany pojawiąjące się na horyzoncie. Oto jeden z tych momentów, dla których warto przylecieć do Indonezji. Następnie udamy się nad tzw. Morze Piasków, skąd można przejść aż do samego krateru Bromo (2329 m n.p.m.). W tym miejscu można – dosłownie – zajrzeć do wnętrza Ziemi. Po powrocie do hotelu na śniadanie czas wolny na odświeżenie się i przebranie na kolejną podróż – zaczniemy od okolic wioski Sapih, gdzie znajdują się malownicze wodospady Madakaripura. Aby na własne oczy zobaczyć to miejsce, trzeba udać się na około 20-minutowy spacer doliną. Warto zabrać ze sobą kurtkę przeciwdeszczową, gumowe buty oraz parasolkę, gdyż wędrując w stronę Madakaripura, trzeba będzie pokonać wiele mniejszych wodospadów. Całodniowy przejazd (6–7 godzin) w kierunku wulkanu Ijen. Zakwaterowanie i nocleg w hotelu w godzinach wieczornych.

Wyżywienie
śniadanie, lunch
Zakwaterowanie
Dzień 7
BRAMY PIEKIEŁ W IJEN – WIZYTA NA PLANTACJI KAWY, KAKAO I KAUCZUKU – PRZEPRAWA PROMOWA NA BALI

Jeszcze przed świtem rozpocznie się kolejna wspinaczka, tym razem na krater wulkanu Ijen (2799 m n.p.m.). Przygoda z podchodzeniem na wulkan zajmie od 3 do 5 godzin. Gęsty las deszczowy porastający zbocze stożka wulkanicznego, nieziemski, pagórkowaty krajobraz płaskowyżu, turkusowe, pełne minerałów jezioro, tajemnicze opary siarki, w ciemności wyglądające jak niebieskie płomienie, oraz potężny krater wulkanu – tych obrazów nie sposób zapomnieć do końca życia. Jednak największe wrażenie robi widok... mieszkańców okolicznych wiosek, którzy na boso lub w klapach schodzą na samo dno krateru, aby ręcznie wydobywać siarkę. Wynoszą ją w specjalnych koszach zakładanych na plecy, w bryłach ważących nawet po kilkadziesiąt kilo. Po tej wyprawie przejedziemy (ok. 1 godz.) na plantacje kawy, kakao i kauczuku. Na tej ostatniej można zgłębić tajniki produkcji lateksu i gumy. Przeprawą promową udamy się z Jawy na Bali (ok. 45 min), a następnie drogą lądową do hotelu (ok. 1 godz.).

Wyżywienie
śniadanie, lunch
Zakwaterowanie
Dzień 8
RELAKS I SNORKELING NA WYSPIE MENJANGAN

Rejony Pemuteran, Północnego Parku Narodowego oraz wysp Menjangan to nieodkryte jeszcze przez masową turystykę skarby Bali. Pora zatem na prawdziwą podwodną przygodę! Przed nami eksploracja wspaniałej rafy koralowej oraz popołudniowy relaks i czas wolny, czyli zasłużony wypoczynek po dwóch dniach porannego wstawania i wspinaczki na wulkany.

Wyżywienie
śniadanie, lunch
Zakwaterowanie
Dzień 9
SŁYNNE TARASY RYŻOWE JATILUWIH – PRZEJAZD DO UBUD

Po późnym śniadaniu, w okolicach południa, wyruszymy w podróż powrotną na południe Bali. Po drodze zatrzymamy się przy największych i najpiękniejszych tarasach ryżowych na Bali – Jatiluwih. Wraz z unikalnym systemem nawadniania, Subak, zostały one wpisane na Listę światowego dziedzictwa UNESCO. Po lunchu „z widokiem” oraz krótkim spacerze po okolicy wyruszymy do Ubud.

Wyżywienie
śniadanie, lunch
Dzień 10
SPOTKANIE Z BALIJSKĄ KULTURĄ – TIRTA EMPUL – GUNUNG KAWI – MAŁPI GAJ

Po śniadaniu udamy się do Tirta Empul – przepięknej świątyni wybudowanej w miejscu, skąd bije święte źródło, którego woda używana jest przez braminów na całej wyspie do odprawiania ceremonii. Kolejnym punktem dnia jest Gunung Kawi – kompleks tysiącletnich grobowców królewskich oraz pozostałości jednego z pierwszych klasztorów buddyjskich na Bali. Chętni będą mogli wybrać się na plantację kawy, owoców oraz przypraw, gdzie spróbować można m.in. najdroższej kawy świata – kopi luwak. Następnie wyruszymy do Tegalalang, gdzie znajdują się jedne z najpiękniejszych tarasów ryżowych na Bali. Lunch zjemy w zabytkowej restauracji w centrum Ubud. W drugiej połowie dnia odwiedzimy Małpi Gaj – czyli świątynię Hanumana, boga-małpy, otoczonej sanktuarium małp, w którym zobaczyć można tysiące makaków. Podróż między tymi atrakcjami trwa mniej niż godzinę. Po południu powrót do hotelu.

Wyżywienie
śniadanie, lunch
Dzień 11
PRZELOT NA WYSPĘ FLORES – LEGENDARNE SMOKI Z KOMODO

Rano z lotniska w Denpasar polecimy do Labuan Bajo na Flores (1,5–2 godz.). Stamtąd wypłyniemy w rejs na wyspę Rinca (3–4 godz.) – „siostrzaną” wyspę Komodo, która zamieszkana jest przez słynne na całym świecie warany, zwane popularnie „smokami z Komodo.” Rinca jest mniejsza od swojej „siostry”, dzięki czemu łatwiej spotkać na niej gigantyczne gady. Trzygodzinny trekking przez wyspę pozwoli obserwować potężne warany w ich naturalnym środowisku. Lunch zjemy w trakcie wyprawy, a na łódź powrócimy ok. 18.30, by kontynuować rejs na wysepkę Kalong, gdzie zatrzymamy się na noc. Kalong bywa również nazywana Wyspą Nietoperzy, ponieważ codziennie o zachodzie słońca można obserwować całe kolonie owocożernych nietoperzy wyruszających na żer na sąsiednie wyspy i wracających o 4.00–5.00 nad ranem, gdy zaczyna świtać. Kolacja i nocleg na pokładzie.

Wyżywienie
śniadanie, lunch, obiad
Zakwaterowanie

Czarter łodzi rybackiej przerobionej na łódź mieszkalną

Dzień 12
EKSPORACJA PARKU NARODOWEGO KOMODO

Rano wypłyniemy w rejs na wyspę Bidadari (ok. 2 godz.), gdzie znajdzie się chwila wolnego na relaks i dalszą eksplorację podwodnej flory i fauny Parku Narodowego Komodo. W godzinach popołudniowych dotrzemy do resortu Plataran na nocleg.

Wyżywienie
śniadanie
Dzień 13
PRZELOT POWROTNY NA BALI

Rano większą część wolnego czasu przeznaczymy na relaks i odpoczynek. W godzinach popołudniowych wyruszymy samolotem w drogę powrotną na Bali i przyjedziemy do przepięknie usytuowanego hotelu na klifie.

Wyżywienie
śniadanie
Dzień 14
RELAKS NA BALI

Błogi wypoczynek w cieniu palm.

Wyżywienie
śniadanie
Dzień 15
WYLOT Z DENPASAR DO WARSZAWY

Po śniadaniu transfer na lotnisko i przelot do Warszawy.

Wyżywienie
śniadanie
Zakwaterowanie

-

Dzień 16
PRZYLOT DO WARSZAWY

Lądowanie w Warszawie.

*W razie braku dostępności zaproponowanych miejsc noclegowych zastrzegamy sobie prawo do zmiany zakwaterowania na inne, o takim samym lub podobnym standardzie.

Wyżywienie
-
Zakwaterowanie

-

Opiekę polskojęzycznego przewodnika (w opcji "z polskojęzycznym przewodnikiem"; bez Komodo)
Zakwaterowanie zgodnie z programem
Transport w kraju docelowym
Atrakcje wymienione w programie bez adnotacji "płatne dodatkowo"
Anglojęzycznego przewodnika
Wyżywienie zgodnie z programem
Opłaty w parkach narodowych i zwiedzanych obiektach
Ubezpieczenie
Kontakt
Przelotu międzynarodowego na trasie Warszawa - Denpasar - Warszawa (koszt dodatkowy: ok. 3300-3800 PLN; bilet można rezerwować indywidualnie)
Zwyczajowych napiwków (koszt dodatkowy: 60 USD)
Dopłaty do wysokiego sezonu (koszt dodatkowy: 200 USD za osobę)
Własnych wydatków
Dopłaty do pokoju jednoosobowego (koszt dodatkowy: 600 USD, wysoki sezon- 750 USD za osobę)
Kontakt