OM MANI PADME HUM

Bądź pozdrowiony skarbie w kwiecie lotosu- tak brzmi w tłumaczeniu mantra powtarzana przez tybetańskich mnichów pragnących doznać oświecenia.
Kraje
Nepal
Chiny
Ilość osób
8 osób
Termin (13 dni)
07.10.2019 - 19.10.2019
Cena
2750 USD + bilet lotniczy
Wyprawa bez polskojęzycznego przewodnika
Termin (13 dni)
01.04.2019 - 13.04.2019
Cena
3550 USD + bilet lotniczy
Wyprawa z polskojęzycznym przewodnikiem
Chcę jechać

Formularz zgłoszeniowy

 

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Africa Line sp. z o.o. sp.k. z siedzibą Warszawie w celu przygotowania i wysłania oferty

Bądź pozdrowiony, skarbie w kwiecie lotosu- tak brzmi w tłumaczeniu mantra powtarzana przez tybetańskich mnichów pragnących doznać oświecenia. Ta fraza to sześć sylab służących wymazaniu sześciu przeszkód na tej drodze: dumy, zazdrości, przywiązania, niewiedzy, skąpstwa i gniewu. Wyprawa do serca buddyzmu wiodąca przez najświetsze miejsca w Tybecie będzie doskonałą okazją do wyciszenia się w murach wyizolowanych klasztorów i obcowania majestatycznymi widokami najwyższych gór, nie bez przyczyny nazywanych Dachem Świata.

Program podróży
Program podróży
Dzień 1
PRZELOT Z WARSZAWY DO KATMANDU

Popołudniowy wylot z Warszawy.

Wyżywienie
-
Zakwaterowanie

-

Dzień 2
KATMANDU

Przylot do Katmandu i transfer do hotelu. Odpoczynek po podróży.

Wyżywienie
śniadanie
Zakwaterowanie

The Life Story Guest House, http://thelifestorynepal.com/

Dzień 3
ZWIEDZANIE KATMANDU I PATAN

Zwiedzanie Katmandu rozpoczyna się w historycznym sercu miasta. Na placu Basantupur znajduje się Kumari Bahal, pałac w którym mieszka nepalska Kumari. Część hinduistów i buddystów oddaje jej cześć uznając ją za inkarnację bogini Taledźu. Żyjące bóstwo to specjalnie wybrana dziewczynka, w której ciele według wierzeń zamieszkuje bogini, aż do czasu kiedy dziecko stanie się kobietą. Wówczas dochodzi do wyboru nowej Kumari. Wystarczy kilka kroków by dotrzeć do Hanuman Dhoka, dawnego pałacu królewskiego, z dziedzińcem koronacyjnym ozdobionym jednymi z najwspanialszych drewnianych rzeźb. Katmandu może się także pochwalić XIV-wieczną świątynią Jagannath Mandir, najstarszą w regionie. Popołudniu przejazd do Patan, historycznego miasta położonego zaledwie kilka kilometrów od Katmandu (czas przejazdu: ok. 30 min). Na uwagę zasługuje tu średniowieczny układ zabudowy z wąskimi uliczkami, zdobionymi tradycyjnie domami, pałacem królewskim I ponad 800 stupami buddyjskimi i świątyniami. Powrót do Katmandu.

Wyżywienie
śniadanie
Zakwaterowanie

The Life Story Guest House, http://thelifestorynepal.com/

Dzień 4
KATMANDU - BHAKTAPUR

Po śniadaniu ruszymy na całodniowe zwiedzanie. Przejazd do Bhaktapur, klimatycznego miasta założonego w IX w., będącego niegdyś stolicą Nepalu. Wśród głównych atrakcji pojawi się Pałac Królewski, Durbar Square, oraz warsztaty rzemieślnicze, gdzie można zobaczyć jak powstaje nepalskie rękodzieło. Odwiedzimy również kompleks świątynny Paśupatinath na brzegu rzeki Bagmati we wschodniej części Katmandu. To najświętsza świątynia Śiwy, jednego z najważniejszych bogów hinduizmu. Odwiedzający nie będący hinduistami mogą podziwiać miejsce kultu tylko z drugiego brzegu rzeki, co czyni to miejsce niedostępnym dla turystyki, a jednocześnie pozwala na obserwację prawdziwego, niczym nie zmąconego życia wokół świątyni. Dzień zakończy podziwianie jednej z największych stup buddyjskich na świecie - Bodnath - cel wielu pielgrzymek wyznawców. Dzień pełen wrażeń zakończy powrót do hotelu i zasłużony odpoczynek.

Świątynia

Wyżywienie
śniadanie
Zakwaterowanie

The Life Story Guest House, http://thelifestorynepal.com/

Dzień 5
PRZELOT DO LHASY – WIDOK NA HIMALAJE Z LOTU PTAKA

Po śniadaniu przejazd na lotnisko. Przelot do Lhasy (ok. 1,5 godz.), stolicy Tybetańskiego Regionu Autonomicznego. To przyjemniejsza alternatywa dla żmudnej i ciężkiej wspinaczki w Himalajach, gdy można podziwiać najwyższy szczyt świata - Mount Everest- z góry. Transfer do hotelu w Lhasie (czas przejazdu: ok. 1 godz.). Pozostała część dnia to czas na odpoczynek. Miasto jest położone na wysokości 3600 m n.p.m., co może powodować poczucie zmęczenia. Można wybrać się na spokojny spacer w pobliżu hotelu.

Wyżywienie
śniadanie
Dzień 6
ZWIEDZANIE LHASY - DUCHOWEJ STOLICY TYBETU

Choć nad miastem dominuje Pałac Potala to wizytę w duchowej stolicy Tybetu lepiej rozpocząć od zwiedzenia najważniejszej świątyni buddyjskiej - Jokhang, czyli “Domu Buddy”, powstałej już w VII w. Znajduje się w niej złoty posąg Buddy, który wedle wierzeń sam stworzył rzeźbę przedstawiającą jego wizerunek. Świątynia tętni życiem, jest pełna pielgrzymów, w tle słychać dźwięk obracanych nieustannie młynków modlitewnych. W okolicach Lhasy znajdują się również najważniejsze klasztory tybetańskie, a jednym z nich jest Sera z XV w. Klasztor słynie z debat mnichów, które można obserwować każdego dnia w południe. Wycieczka na bazar Barkhor pozwoli na przyjrzenie się życiu mieszkańców Tybetu i barwnej kulturze. Będzie to również świetna okazja do zakupu pamiątek w postaci unikatowego rękodzieła czy przypraw.

Wyżywienie
śniadanie
Dzień 7
LHASA - ZWIEDZANIE PAŁACU POTALA

Na południowych stokach Marpo Ri - Czerwonej Skały wznosi się 13-kondygnacyjny, majestatyczny Pałac Potala, dawna siedziba dalajlamów i najwyżej na świecie położona rezydencja królewska. Ta imponująca budowla mieści ponad 1000 komnat, 10 000 kapliczek I 200 000 rzeźb, dlatego dokładne zwiedzenie wszystkich wnętrz wydaje się praktycznie niewykonalne. Pałac dzieli się na dwie główne części- białą, która należy do duchowych przywódców Tybetu oraz czerwoną, która przeznaczona jest dla modlących się i pragnących studiować buddyzm. Zaledwie 10 km na zachód od centrum Lhasy znajduje się klasztor Drepung, jeden z największych na świecie. Był on siedzibą lamów do czasu ukończenia budowy Pałacu Potala. Kompleks złożony z dużej liczby białych budynków rozsianych po górskim zboczu pozostaje w zgodzie z tłumaczeniem nazwy, bowiem Drepung znaczy “stos usypany z ziaren ryżu”.

Wyżywienie
śniadanie
Dzień 8
PRZEJAZD DO GYANTSE

Wyjazd z Lhasy po śniadaniu (czas przejazdu: ok. 6 godz.). Jedną z atrakcji podczas podróży w kierunku Gyantse jest przejazd przez przełęcz Khamba La na wysokości 4970 m n.p.m. Po drodze czekaja niezapomniane widoki na święte jezioro Yamdrok, czy ponad siedmiotysięczny ośnieżony szczyt Noijin Kangsang wyrastający zza jeziora. Emocji dostarczy również przejazd przez kolejną przełęcz- Karo La (5045 m n.p.m.). Cały trud podróży wynagradza dotarcie do Gyantse - miasta uznawanego za jedno z najmniej przekształconych przez chińską imigrację. Miasto słynie z XV-wiecznego klasztoru Palkor i najwyższej w Tybecie stupy, ozdobionej wewnątrz niezliczoną ilością buddyjskich murali.

Wyżywienie
śniadanie
Dzień 9
KLASZTOR SZALU – PRZEJAZD DO SHIGATSE – WIZYTA NA LOKALNYM TARGU

Po drodze do Shigatse (czas przejazdu: ok. 2,5 godz.), drugiego co do wielkości miasta w Tybecie, zatrzymamy się w Shalu. Ta mała miejscowość skrywa 1000-letni klasztor, zbudowany przez tybetańskie rody szlacheckie. Z zewnątrz nie jest imponujący, jednak freski przedstawiające Buddę i mandale wypełniające wnętrze budowli tworzą w niej magiczny, niepowtarzalny klimat. W porównaniu z Shalu, Shigatse zachwyca przepychem. Nad miastem góruje Pałac Dzong, siedziba Panczenlamy – drugiego po Dalajlamie najwazniejszego przywódcy duchowego buddystów. Najbardziej znanym zabytkiem miasta jest Klasztor Tashilumpho, z 39 kaplicami, wśród nich Maitreya, w której znajduje się złota statua Buddy, bogato zdobiona diamentami, perłami I kamieniami szlachetnymi. Po południu wizyta na barwnym lokalnym targu.

Wyżywienie
śniadanie
Dzień 10
NAJŚWIĘTSZE MIEJSCE W TYBECIE – PRZEJAZD DO TSEDANG

Przejazd wzdłuż doliny rzeki Yarlong do Dranang. To najświętsze miejsce w Tybecie, klasztor Samye Gompa założony w VIII w., a tym samym najstarszy buddyjski klasztor na świecie. W jego ciemnych wnętrzach, które rozświetlają lampki z roztopionego jaczego masła można poczuć prawdziwego ducha Tybetu. Przejeżdżając z Shigatse do Tsedang (czas przejazdu ok. 7 godz.) warto zwrócić uwagę na konstrukcje towarzyszące najwyżej położonej linii kolejowej na świecie. Między Lhasą i Golmud kursują pociągi ciągnące wagony zaprojektowane tak, by pasażerowie jak najmniej odczuwali niedogodności wynikające z wysokości, która na 80% trasy przekracza 4000 m n.p.m.

Wyżywienie
śniadanie
Dzień 11
ZWIEDZANIE TSEDANG

Wizyta w Pałacu Yungbulakang, pierwszym pałacu tybetańskich władców. Budowla jest położona na wzgórzu, co sprawia, że widać z niej całe miasto. Klasztor Tradruk zachwyci bezcennymi eksponatami sztuki tybetańskiej, a wśród nich wspaniałym malowidłem na bawełnie lub jedwabiu, nazywanym “thangka”, dekorowanym 30 000 pereł, kamieniami szlachetnymi- diamentami, szafitami i rubinami. Miejscowa legenda głosi, że klasztor powstał w miejscu, gdzie w czasach starożytnych przodkowie przywołali ogromnego sokoła, by pokonał pięciogłowego smoka. Kolacja pożegnalna w lokalnej restauracji.

Wyżywienie
śniadanie, kolacja
Dzień 12
PRZEJAZD DO LHASY – PRZELOT DO KATMANDU

Transfer z hotelu do lotniska w Lhasie (czas przejazdu: ok. 2,5 godz.). Przelot z Lhasy do Katmandu.

Wyżywienie
śniadanie
Zakwaterowanie

The Life Story Guest House, http://thelifestorynepal.com/

Dzień 13
PRZYLOT DO WARSZAWY

Lądowanie w Warszawie.

*W razie braku dostępności zaproponowanych miejsc noclegowych zastrzegamy sobie prawo do zmiany zakwaterowania na inne, o takim samym lub podobnym standardzie.

Wyżywienie
-
Zakwaterowanie

-

Przelot wewnętrzny na trasie Katmandu - Lhasa - Katmandu
Opiekę anglojęzycznego przewodnika
Wyżywienie zgodnie z programem
Opłaty w parkach narodowych i zwiedzanych obiektach
Ubezpieczenie
Opiekę polskojęzycznego przewodnika (w opcji "z polskojęzycznym przewodnikiem)
Zakwaterowanie zgodnie z programem
Transport w kraju docelowym
Atrakcje wymienione w programie bez adnotacji „płatne dodatkowo”
Kontakt
Przelotu międzynarodowego na trasie Warszawa - Katmandu - Warszawa (koszt dodatkowy ok. 3500 - 4000 PLN od osoby; bilet można rezerwować indywidualnie)
Wizy do Tybetu (koszt dodatkowy: 95 USD)
Napojów bezalkoholowych i alkoholowych
Zwyczajowych napiwków (koszt dodatkowy: ok. 50 USD od osoby)
Wizy do Nepalu (koszt dodatkowy: 25 USD)
Opłat za fotografowanie/nagrywanie
Własnych wydatków
Dopłaty do pokoju jednoosobowego (koszt dodatkowy: 375 USD)
Kontakt