OH, CANADA!

Zachodnia Kanada jest przestrzenią, w której natura objawia swoją potęgę. Można odnieść wrażenie, że to jedno z niewielu miejsc na Ziemi, gdzie człowiek i dzikie zwierzęta żyją ze sobą w zgodzie, a ich ścieżki nieustannie się krzyżują. Odkryjemy ten niezwykły związek podczas wyprawy, której trasa wiedzie od wybrzeży Pacyfiku po majestatyczne szczyty Gór Skalistych. Każdemu, kto ruszy na ten szlak, zapach żywicy i smak syropu klonowego już zawsze będą przypominać fantastyczne kanadyjskie krajobrazy.
Kraje
Kanada
Ilość osób
8 osób
Termin (18 dni)
02.08.2019 - 19.08.2019
Cena
4600 USD + bilet lotniczy
Wyprawa z polskojęzycznym przewodnikiem
Chcę jechać

Formularz zgłoszeniowy

 

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Africa Line sp. z o.o. sp.k. z siedzibą Warszawie w celu przygotowania i wysłania oferty

Zachodnia Kanada jest przestrzenią, w której natura objawia swoją potęgę. Można odnieść wrażenie, że to jedno z niewielu miejsc na Ziemi, gdzie człowiek i dzikie zwierzęta żyją ze sobą w zgodzie, a ich ścieżki nieustannie się krzyżują. Odkryjemy ten niezwykły związek podczas wyprawy, której trasa wiedzie od wybrzeży Pacyfiku po majestatyczne szczyty Gór Skalistych. Każdemu, kto ruszy na ten szlak, zapach żywicy i smak syropu klonowego już zawsze będą przypominać fantastyczne kanadyjskie krajobrazy.

Program podróży
Program podróży
Dzień 1
PRZELOT Z WARSZAWY DO VANCOUVER

Wylot do Kanady z przesiadką w jednym z europejskich portów lotniczych. Po przylocie do Vancouver dojedziemy wypożyczonym autem do hotelu, a następnie wyjdziemy na wieczorny spacer po mieście

Wyżywienie
-
Zakwaterowanie

Riverfront Bed and Breakfast*

Dzień 2
ZWIEDANIE VANCOUVER – PRZEPRAWA PROMOWA DO VICTORII

Przed nami całodniowa wycieczka po mieście. Vancouver zostało założone zaledwie 130 lat temu jako główny port Kanady. Najstarsza część miasta, Gastown, słynie z zegara parowego, który co godzinę wygwizduje melodię. Stare budownictwo tej dzielnicy miesza się z nowoczesnym designem i wieżowcami Waterfront. Idealnym miejscem do ucieczki od zgiełku wielkiego miasta jest Park Stanleya – największy w Kanadzie park miejski. Można skorzystać także z pobliskiej wypożyczalni rowerów, przejść promenadą wzdłuż wybrzeża, obejrzeć zgromadzone totemy indiańskie lub po prostu poleżeć na trawie, w cieniu drzew, podglądając życie mieszkańców Vancouver. Wieczorem przeprawimy się promem na wyspę Vancouver, do Victorii (czas przeprawy: 1,5–2 godz.), gdzie zakwaterujemy się w hotelu.

Wyżywienie
śniadanie
Zakwaterowanie
Dzień 3
ZWIEDZANIE VICTORII – DUNCAN – SPACER SZLAKIEM INDIAŃSKICH TOTEMÓW / 61 km

Po śniadaniu odbędziemy lot nad wyspą małym samolotem startującym z przystani lub popłyniemy w rejs na pełnym oceanie w poszukiwaniu orek i humbaków. Cieśnina dzieląca wyspę Vancouver od lądu jest naturalnym korytarzem migracyjnym dla tych wielkich morskich ssaków. Zejdziemy również na ląd, by zwiedzić stolicę Kolumbii Brytyjskiej – Victorię, której nazwa została nadana na cześć brytyjskiej królowej. To właśnie w tym mieście znajduje się najstarsze w Kanadzie Chinatown. Po lunchu na przystani między klimatycznymi, małymi, pływającymi domami wyruszymy do Duncan – miasteczka totemów (czas transferu: ok. 1 godz.). Zgromadzono tam ponad 40 rzeźb przedstawiających wierzenia Indian i stanowiących dla nich obiekty kultu. Spacer szlakiem totemów pozwoli nam odkryć ich znaczenia. Kolację zjemy w lokalnej restauracji, a następnie zakwaterujemy się w hotelu.

Wyżywienie
śniadanie
Zakwaterowanie

Ramada Duncan Cowichan Valley http://www.duncanhotel.ca/*

Dzień 4
NANAIMO – SPACER PO JEDNYM Z NAJPIĘKNIEJSZYCH KANADYJSKICH LASÓW – UCLUELET – ZACHÓD SŁOŃCA NAD PACYFIKIEM / 231 km

Odwiedzimy centralną części wyspy, zatrzymując się w Nanaimo na obowiązkowy punkt każdej wyprawy w te okolice: na nanaimo bars, czyli tradycyjne kanadyjskie ciastka, będące idealnym dodatkiem do porannej kawy (czas przejazdu: ok. 2,5 godz.). Dotrzemy następnie do Cathedral Grove – jednego z najpiękniejszych lasów w Kanadzie. Najstarsze drzewa mają około 800 lat, ponad 75 m wysokości i 9 m w obwodzie! Krótki spacer po wytyczonych ścieżkach dostarcza widoków, które zapierają dech w piersiach i skłaniają do refleksji nad znaczeniem lasów oraz metodami prowadzenia w nich gospodarki. Indianie do poszczególnych zadań wybierali różne gatunki drzew, nie każde nadawało się na canoe czy totem. Najczęściej używano cedru czerwonego, który jest lekki i jednocześnie łatwy w obróbce. Po południu dotrzemy do Ucluelet na wieczorny spacer przy zachodzie słońca nad Pacyfikiem i nocleg (czas transferu: ok. 2 godz.).

Wyżywienie
śniadanie
Zakwaterowanie

The Outside Inn http://ucmycabins.com/*

Dzień 5
TOFINO – WILD PACIFIC TRAIL – WYPATRYWANIE FOK I LWÓW MORSKICH / 40 km

Po śniadaniu wyruszymy na poranny spacer odcinkiem Wild Pacific Trail ze wspaniałymi punktami widokowymi. Jedną z atrakcji szlaku jest maleńka, ponad 100-letnia latarnia morska. Na pobliskich wysepkach skalnych można wypatrywać fok i lwów morskich. Po drodze do Tofino czekają nas dwa krótkie trekkingi. Pierwszy prowadzi przez soczyście zielony, wilgotny las deszczowy (czas przejścia: ok. 1 godz.). Druga pętla wiedzie drewnianą kładką przez nadmorskie bagna, które trudno przyrównać do jakichkolwiek innych zjawisk przyrodniczych na świecie (czas przejścia: ok. 30 min.). Najbardziej spostrzegawczy z pewnością znajdą przy szlaku przepiękne okazy rosiczek. Po przyjeździe do Tofino i zakwaterowaniu chętni będą mogli wziąć udział w lekcji surfingu.

Wyżywienie
śniadanie
Zakwaterowanie

Jamie's Rainforest Inn https://tofinorainforestinn.com/*

Dzień 6
SPACER PO PLAŻY – NANAIMO – WHISTLER / 310 km

Ostatni dzień nad Pacyfikiem rozpoczniemy porannym spacerem po plaży. Następnie ruszymy w drogę na kontynent – z Nanaimo (ok. 3 godz.) przeprawimy się promem do Horseshoe Bay (1,5–2 godz.). Przejedziemy w kierunku Whistler trasą Sea to Sky łączącą tę miejscowość z Vancouver na potrzeby igrzysk olimpijskich (czas transferu: ok. 1,5 godz.). Nazwa tego miejsca pochodzi od słowa „whistle”, czyli gwizdu, odgłosu wydawanego przez świstaki, licznie zamieszkujące okoliczne góry. Zostaniemy w tym miejscu na 2 noce.

Wyżywienie
śniadanie
Zakwaterowanie
Dzień 7
TREKKING W GARIBALDI PROVINCIAL PARK – WHISTLER

Rano wyruszymy na krótki trekking w Garibaldi Provincial Park. Wybór szlaku będzie zależał od kondycji i preferencji grupy (3–5 godz.). Warto odwiedzić wioskę olimpijską w Whistler, w której odbywała się część Zimowych Igrzysk Olimpijskich w 2010 r. Kilka kilometrów od miasteczka znajduje się kompleks skoczni narciarskich, gdzie najdłuższy skok na K95 oddał Adam Małysz. Na kolację wybierzemy się do centrum Whistler.

Wyżywienie
śniadanie
Zakwaterowanie
Dzień 8
PRZEJAZD DO KAMLOOPS – WIZYTY NA OWOCOWO-WARZYWNYCH FARMACH / 300 km

Po śniadaniu wyruszymy do Kamloops (czas przejazdu: ok. 4 godz.). Po drodze zatrzymamy na kilku farmach oferujących świeże warzywa i owoce. To okazja, by poznać zupełnie inne oblicze Kanady, której ogromne obszary przeznaczone są pod uprawy. Po dotarciu do Kamloops zakwaterujemy się w hotelu na nocleg.

Wyżywienie
śniadanie
Zakwaterowanie

The Ranchland Inn Kamloops http://www.ranchlandinn.ca/*

Dzień 9
Dzień 9

Po śniadaniu wybierzemy się na kawę w kultowej dla Kanadyjczyków kawiarni Tima Hortonsa. Popularną sieciówkę założył znany hokeista w 1964 r. i nawet on nie mógł się wówczas spodziewać, że z jednej małej restauracji po ponad 50 latach wyrośnie marka dwukrotnie większa niż McDonald’s. Kraj klonowego liścia przoduje w liczbie spożywanych pączków na osobę, więc trudno się dziwić, że u Tima Hortonsa zawsze panuje ruch. Pożegnamy Kamloops i ruszymy w kierunku Blue River (ok. 2,5 godz.). Po południu wypłyniemy w rejs rzeką w poszukiwaniu niedźwiedzi (ok. 1 godz.). Jednym z symboli Kolumbii Brytyjskiej jest niedźwiedź kermode o białym umaszczeniu, wynikającym z obecności rzadkiej mutacji genu, zwany również niedźwiedziem-duchem.

Wyżywienie
śniadanie
Dzień 10
PRZEJAZD DO JASPER – CZAS WOLNY W MIASTECZKU – ZAKUPY PAMIĄTEK / 215 km

Wyjedziemy z Blue River, by dotrzeć do Jasper (ok. 2,5 godz.). Na lunch wybierzemy się do centrum miasteczka, do Smitty's, gdzie będziemy mieć okazję spróbować klasycznych naleśników z syropem klonowym. Popołudniowy czas wolny można wykorzystać na zakup pamiątek z Gór Skalistych. Warto zajrzeć na dworzec kolejowy, ponieważ przez Jasper wiedzie transkanadyjska linia kolejowa łącząca oba wybrzeża kraju. Podróż z Toronto do Vancouver trwa około tygodnia!

Wyżywienie
śniadanie
Zakwaterowanie
Dzień 11
KANION MALIGNE – MEDICINE LAKE I MALIGNE LAKE – PANORAMA GÓR Z BALD HILLS / 100 km

Zaledwie 15 minut drogi dzieli nas od kanionu Maligne. Kluczenie mostami nad krętym i głębokim kanionem wyciętym przez rzekę w skałach wapiennych dostarcza niezapomnianych widoków. Podobnie przejazd w okolicach dwóch jezior: Medicine Lake i Maligne Lake (czas przejazdu: ok. 1 godz.). Odważni mogą spróbować kąpieli w zimnych wodach jeziora. Kto pragnie zobaczyć piękną panoramę okolicznych gór i zapierający dech w piersiach widok na Maligne Lake, będzie mógł wyruszyć na pieszą wycieczkę na Bald Hills, czyli Łyse Wzgórza (3–4 godz.). Istnieje również opcja rejsu po jeziorze do Spirit Island – jednego z najczęściej fotografowanych miejsc w Kanadzie. Powrót do Jasper.

Wyżywienie
śniadanie
Zakwaterowanie
Dzień 12
PRZEJAZD NAJPIĘKNIEJSZĄ TRASĄ SAMOCHODOWĄ W KANADZIE – WODOSPAD SUNWAPTA – KOLACJA Z WIDOKIEM NA LODOWIEC / 103 km

Wyruszymy w drogę najpiękniejszą trasą samochodową w Kanadzie – Icefield Parkway (czas przejazdu: ok. 1,5 godz.). Po drodze zatrzymamy się przy wodospadzie Sunwapta. W tym miejscu wody rzeki, nim spadną kaskadą w dół, opływają wysepkę zarośniętą lasem, tworząc niesamowity widok. Sunwapta w języku Indian znaczy „rwąca woda” i rzeczywiście wodospad jest najbardziej spektakularny przy dużych przepływach wody mających miejsce późną wiosną i związanych z topnieniem śniegu w górach. Następnie przejedziemy do Centrum Turystyki poświęconego największej czapie lodowcowej w Górach Skalistych – Columbia Icefield. Kolacja z widokiem na Lodowiec Athabasca, jeden z jęzorów największej pokrywy lodowej w Ameryce Północnej, będzie fantastycznym zakończeniem tego dnia. Nocleg spędzimy w hotelu znajdującym się w tym samym budynku.

Wyżywienie
śniadanie
Dzień 13
PRZEJAZD ICE EXPLOREREM – SPACER PO LODOWCU – SZKLANA PLATFORMA WIDOKOWA – TREKKING NA WILCOX PASS

Przed południem czeka nas emocjonujący przejazd Ice Explorerem – masywnym pojazdem przystosowanym do poruszania się po lodowcu – choć spróbujemy również przejść po nim pieszo. Podczas powrotu będziemy mieć okazję podziwiać z platformy Glacier Skywalk krajobraz szerokiej doliny i lodowców. Po lunchu wyruszymy na trekking na Wilcox Pass (czas przejścia: 4–6 godz.). Wycieczka prowadzi na pobliski grzbiet górski, z którego roztacza się wspaniała panorama Columbia Icefield. Jest to też szlak, na którym często można spotkać muflony kanadyjskie o gigantycznych, zakręconych rogach. Po wędrówce wrócimy do hotelu na odpoczynek.

Wyżywienie
śniadanie
Dzień 14
ICEFIELD PARKWAY – WIDOK NA LODOWIEC SASKATCHEWAN – KANION MISTAYA – PEYTO LAKE – LAKE LOUISE / 128 km

Po śniadaniu przejedziemy kolejnym odcinkiem Icefield Parkway (czas przejazdu: ok. 2 godz.). Widoków z tej trasy nie zapomni się do końca życia. Po drodze zatrzymamy się na kilka opcjonalnych przystanków. Pokonamy krótkie podejście na Parker Ridge, skąd widać jeden z najpiękniejszych lodowców Gór Skalistych – Saskatchewan (czas podejścia: 1,5–2 godz.). Kolejną atrakcją jest głęboki kanion Mistaya i huczące wody wpływające w jego korytarze. Niewątpliwie każdy zachwyci się widokiem Peyto Lake, które nosi miano najbardziej niebieskiego jeziora Kanady. Punkt widokowy znajduje się w pobliżu Icefield Parkway. Dojazd do miejscowości Lake Louise na nocleg.

Wyżywienie
śniadanie
Zakwaterowanie
Dzień 15
JEZIORO O’HARA – TREKING W OKOLICACH JEZIORA – PODGLĄDANIE ŚWISTAKÓW I PRĘGOWCÓW / 30 km

Z parkingu oddalonego o 15 min. drogi pojedziemy kultowym żółtym autobusem szkolnym nad jezioro O’Hara. Okolice jeziora możemy przejść dwoma trasami, w zależności od kondycji i preferencji grupy: szlakiem do Jezioro Oesa (2×3 km, 240 m przewyższenia, ok. 3 godz.), Opabin Plateau (pętla 6 km, 250 m przewyższenia, ok. 3 godz.) lub nad Jezioro Artura (pętla 8 km, 310 m przewyższenia, ok. 4 godz.). Każda z tras wiedzie wspaniałymi górskimi ścieżkami, z których rozpościerają się rozległe, spektakularne widoki. Warto być ostrożnym, bo spotkanie z niedźwiedziem nie należy tu do rzadkości. Z pewnością uda się zaobserwować futrzaste świstaki amerykańskie i różne gatunki pręgowców. Żółtym autobusem wrócimy na parking w Lake Luise i udamy się na nocleg do hotelu.

Wyżywienie
śniadanie
Zakwaterowanie
Dzień 16
JEZIORO LUIZY – TREKKING DO JEZIORA AGNIESZKI – KĄPIEL W GORĄCYCH ŻRÓDŁACH W BANFF / 85 km

Wyruszymy nad Lake Louise, czyli Jezioro Luizy (czas transferu: ok. 15 min.). To jedna ze sztandarowych atrakcji zachodniej Kanady. Turkusowe wody i majestatyczny lodowiec Victoria w tle przyciągają podróżników kochających przyrodę. Po wędrówce nad Jezioro Agnieszki (Agnes Lake) odpoczniemy w kawiarni przy brzegu w towarzystwie wesołych pręgowców i ciekawskich ptaków (czas trekkingu: 4–5 godz.). Następnie przejedziemy do Banff starą trasą transkanadyjską (czas przejazdu: ok. 1 godz.). prawdziwy relaks poczujemy podczas wieczornej kąpieli w gorących źródłach z widokiem na Góry Skaliste. Na nocleg udamy się do Canmore.

Wyżywienie
śniadanie
Zakwaterowanie

Blackstone Mountain Lodge by CLIQUE http://www.blackstonelodge.ca/*

Dzień 17
JEZIORA VERMILLION – SPŁYW KAJAKOWY – PRZEJAZD DO CALGARY – WYLOT DO POLSKI / 160 km

Po śniadaniu wyruszymy nad jeziora Vermillion, w których, niczym w lustrze, odbijają się okoliczne góry (czas transferu: ok. 30 min.). To niesamowite zjawisko będziemy podziwiać z perspektywy kajaka (czas spływu: 1–2 godz.). Po spływie zostawimy za sobą dziką przyrodę Kanady, by dotrzeć do Calgary (czas przejazdu: ok. 1,5 godz.). Czas wolny można wykorzystać na zwiedzanie miasta lub ostatnie zakupy. Przelot z Calgary do Warszawy z przesiadką w jednym z europejskich portów lotniczych.

Wyżywienie
śniadanie
Zakwaterowanie

-

Dzień 18
PRZYLOT DO WARSZAWY

Lądowanie w Warszawie.

*W razie braku dostępności zaproponowanych miejsc noclegowych zastrzegamy sobie prawo do zmiany zakwaterowania na inne, o takim samym lub podobnym standardzie

Wyżywienie
-
Zakwaterowanie

-

Opiekę polskojęzycznego przewodnika (który będzie jednocześnie kierowcą)
Wyżywienie zgodnie z programem
Transport promami na trasie Vancouver–Victoria i Nanaimo–Vancouver,
Wszystkie atrakcje uwzględnione w programie bez adnotacji „płatne dodatkowo”
Zakwaterowanie zgodnie z programem
Transport w kraju docelowym (wypożyczenie auta - samochód 12-osobowy i koszt benzyny)
Bilety wstępu do parków narodowych i zwiedzanych obiektów
Ubezpieczenie
Kontakt
Przelotu międzynarodowego na trasie Warszawa – Vancouver, Calgary – Warszawa (koszt dodatkowy: ok. 3000-4500 PLN od osoby; bilet można rezerwować indywidualnie)
Napojów bezalkoholowych i alkoholowych
Zwyczajowych napiwków (koszt dodatkowy: ok. 80 USD za osobę)
Opłaty za elektroniczną autoryzację pobytu (eTA; koszt dodatkowy: 7 CAD (6 USD))
Własnych wydatków
Dopłaty do pokoju jednoosobowego (koszt dodatkowy: 740 USD)
Kontakt