NIEZŁY SAJGON!

Wietnam, niczym ukryty smok, wymyka się szufladkowaniu i roztacza aurę tajemniczości. To autentyczność mieszkańców, dzika i bujna dżungla oraz burzliwa historia tworzą ducha Wietnamu.
Kraje
Wietnam
Ilość osób
6 osób
Termin (16 dni)
15.10.2019 - 30.10.2019
Cena
2100 USD + bilet lotniczy
Wyprawa bez polskojęzycznego przewodnika
Termin (16 dni)
12.03.2019 - 27.03.2019
Cena
2850 USD + bilet lotniczy
Wyprawa z polskojęzycznym przewodnikiem
Chcę jechać

Formularz zgłoszeniowy

 

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Africa Line sp. z o.o. sp.k. z siedzibą Warszawie w celu przygotowania i wysłania oferty

Wietnam, niczym ukryty smok, wymyka się szufladkowaniu i roztacza aurę tajemniczości. To autentyczność mieszkańców, dzika i bujna dżungla oraz burzliwa historia tworzą ducha Wietnamu. Wyprawa została opracowana tak, by ukazać przekrój kulturowy, przepiękne krajobrazy ze szczyptą historii w tle, w której znaleźć można również polskie akcenty. Stawmy więc czoło smokowi i odkryjmy jego tajemnice!

Program podróży
Program podróży
Dzień 1
WYLOT DO HANOI

Popołudniowy wylot z lotniska im. Fryderyka Chopina w Warszawie do Hanoi z przesiadką w jednym z europejskich lub blisko-wschodnich portów lotniczych.

Wyżywienie
-
Zakwaterowanie

Zakwaterowanie: Maison D’Hanoi http://www.maisondhanoi.com/maison-boutique

Dzień 2
PRZYLOT DO HANOI

Przylot do stolicy Wietnamu, transfer do hotelu i czas na odpoczynek po podróży.

Wyżywienie
-
Zakwaterowanie

Zakwaterowanie: Maison D’Hanoi http://www.maisondhanoi.com/maison-boutique

Dzień 3
ZWIEDZANIE HANOI

Hanoi jest drugim co do wielkości miastem Wietnamu, mekką backpakersów, ale wciąż nie do końca odkrytym skrawkiem Azji. Podczas dzisiejszego zwiedzania będzie można zobaczyć symbole Hanoi takie jak wyśniona przez cesarza świątynia na jednym cokole, taoistyczna świątynia Quan Thanh poświęcona bogu-żółwiowi oraz Świątynia Literatury, gdzie szkolić się mieli urzędnicy państwowi zgodnie z zasadami konfucjanizmu. Po dużej dawce duchowości przyjdzie czas na wizytę na Starym Mieście. To miejsce, w którym czas się zatrzymał. Wszędzie pełno małych straganów z jedzeniem, pamiątkami oraz małych zakładów usługowych. Dzień zakończy unikalne przedstawienie w wodnym teatrze lalek. Artyści schowani za kotarą, stojąc w wodzie po pas i kierując swoimi lalkami tuż nad taflą wody, opowiedzą kolejną wietnamską legendę.

Wyżywienie
śniadanie, lunch
Zakwaterowanie
Dzień 4
HANOI – ODWIEDZINY W WIOSCE BAN BUOC

Po śniadaniu wykwaterowaniu jedziemy do wioski Ban Buoc. Droga wiedzie przez malownicze zielone tarasy ryżowe na zboczach gór. W wiosce powita nas gospodarz, ubrany w tradycyjny strój. To w jego domu spędzimy najbliższe dwie dni. Po południu poznamy wioskę podczas spaceru, a wieczorem zjemy kolację powitalną z sąsiadami.

Wyżywienie
śniadanie, lunch, kolacja
Zakwaterowanie

Dom na palach w wiosce, wspólna sala dla wszystkich z łóżkami z baldachimami.

Dzień 5
WIOSKA BAN BUOC – POZNAWANIE CODZIENNEGO ŻYCIA, INTEGRACJA Z MIESZKAŃCAMI

Po śniadaniu przyłączymy się do codziennych pracach jak sadzenie ryżu czy drobne naprawy. Będzie to niezapomniane przeżycie pozwalające też lepiej poznać kulturę, zwyczaj i życie codzienne Wietnamczyków. Wszystkie posiłki będziemy przygotowywać wspólnie z mieszkańcami.

Wyżywienie
śniadanie, lunch, kolacja
Zakwaterowanie

Dom na palach w wiosce, wspólna sala dla wszystkich z łóżkami z baldachimami.

Dzień 6
WIOSKA BAN BUOC – REJS PO ZATOCE HẠ LONG

Po śniadaniu pożegnamy się z gościnnymi mieszkańcami wioski i wyruszymy do zatoki Hạ Long. Gdy zaokrętujemy się na pokładzie statku, zjemy powitalny lunch złożony z owoców morza. Podczas rejsu zatrzymamy się na małych, lokalnych wysepkach i plażach a także zejdziemy w głąb jaskiń. Na statku także nie zabraknie atrakcji, wśród nich happy hour w barze oraz pokaz kulinarny.

Wyżywienie
śniadanie, lunch, kolacja
Zakwaterowanie

Kajuta na pierwszym piętrze statku z widokiem na zatokę

Dzień 7
REJS PO ZATOCE HẠ LONG – LEKCJA TAI CHI – PRZELOT DO ĐÀ NẴNG – HỘI AN

Po śniadaniu, na pokładzie statku weźmiemy lekcję Tai Chi – starochińskiego systemu ruchów, przypominającego powolny taniec. Łączy on w sobie sztukę walki i gimnastykę zdrowotną, może być sposobem na rozluźnienie jak i uspokojenie umysłu, a także rodzajem medytacji. Kontynuujemy rejs po zatoce z przystankami na wysepkach, a w godzinach popołudniowych zjemy ostatni lunch i przybijemy do portu. Przed nami transfer do Hanoi, lot do Đà Nẵng a następnie przejazd do Hội An. Zakwaterowanie w hotelu.

Wyżywienie
śniadanie
Zakwaterowanie

Vinh Hung Emerald hotel http://www.vinhhungemeraldresort.com/

Dzień 8
HỘI AN – ZWIEDZANIE ZABYTKOWEGO KOMPLEKSU ŚWIĄTYŃ

Po śniadaniu wyruszymy do miejscowości Mỹ Sơn, która była najważniejszym ośrodkiem religijnym kultury Czampów i została wpisana na światową listę dziedzictwa UNESCO. Zabytkowy kompleks świątyń hinduistycznych z charakterystycznej czerwonej cegły można podziwiać tak naprawdę dzięki Polakowi, Kazimierzowi Kwiatkowskiemu. W czasie swoich prac archeologicznych przeciwstawił się władzom Hội An chcącym wyburzyć bezcenny kompleks świątynny, przyciągający dziś tak wielu turystów. Dzięki swojej pracy i odwadze Pan Kazimierz, w pamięci lokalnych Wietnamczyków nazywany „Kaziu”, został miejscowym bohaterem – do dziś stoi tu jego pomnik. Po południu powrót do Hội An.

Wyżywienie
śniadanie, lunch
Zakwaterowanie

Vinh Hung Emerald hotel http://www.vinhhungemeraldresort.com/

Dzień 9
PRZELOT DO HO CHI MINH – ZWIEDZANIE MIASTA

Po śniadaniu czeka nas transfer na lotnisko i przelot do Ho Chi Minh (dawny Sajgon). Podczas zwiedzania miasta odwiedzimy między innymi w Muzeum Śladów Wojny, gdzie można zobaczyć wstrząsająca galerię zdjęć ukazującą potworne oblicze wojny wietnamskiej. Na koniec dnia zobaczymy także wnętrze Pałacu Niepodległości, kojarzonego z upadkiem Sajgonu. Wieczorem powrót do hotelu.

Wyżywienie
śniadanie
Zakwaterowanie

Paragon hotel/ Premium room or similar http://www.paragonsaigon.com

Dzień 10
HO CHI MINH – BẾN TRE – LEKCJA TWORZENIA TRADYCYJNYCH MAT – DEGUSTACJA LOKALNYCH SPECJAŁÓW– CẦN THƠ

Po śniadaniu wyruszymy do małego miasteczka ukrytego w deltcie Mekongu – Bến Tre. Poznamy tradycyjne techniki tworzenia mat z trawy oraz sposoby uzyskiwania do nich surowców z orzechów kokosowych. będziemy mogli również posmakować wyjątkowych lokalnych specjałów, takich jak świeżo zrobiony papier ryżowy czy kokosowe cukierki nasączone zieloną herbatą. Późnym południem czas na odpoczynek i transfer do Can Tho, jednego z największych miast delty Mekongu. Spacer do 200-letniej posiadłości Bình Thủy, którego niezwykła architektura przyciąga wzrok wszystkich odwiedzających to miasto. Wieczorem przejazd do hotelu na kolację i nocleg.

Wyżywienie
śniadanie, lunch
Zakwaterowanie
Dzień 11
REJS PO KANAŁACH CẦN THƠ – TRANSFER ŁODZIĄ NA WYSPĘ PHÚ QUỐC

Po śniadaniu wypłyniemy rejs po kanałach Cần Thơ i zawiniemy na pływający targ Cái Răng, gdzie można zakupić tropikalne owoce i warzywa prosto z pokładu czółna. Pływając po kanałach, można przekonać się jak bardzo życie mieszkańców jest związane z rzeką Mekong. Po południu szybką łodzią motorową dostaniemy się na położoną tuż przy granicy z Kambodżą wyspę Phú Quốc.

Wyżywienie
śniadanie
Zakwaterowanie

Long Beach Phu Quocwww.longbeach-phuquoc.com

Dzień 12-13
RELAKS NA WYSPIE PHÚ QUỐC

Dwa dni przeznaczone na wypoczynek, kąpiele wodne i słoneczne.

Wyżywienie
Dwa dni przeznaczone na wypoczynek, kąpiele wodne i słoneczne.
Zakwaterowanie

Long Beach Phu Quocwww.longbeach-phuquoc.com

Dzień 14
PHÚ QUỐC – PRZELOT DO HO CHI MINH

Po śniadaniu ostatnie chwile na plaży, a po południu przejazd na lokalne lotnisko i przelot do Ho Chi Minch. Nocleg w hotelu.

Wyżywienie
śniadanie
Zakwaterowanie

Paragon hotel/ Premium room or similar www.paragonsaigon.com

Dzień 15
WYLOT DO POLSKI

Po śniadaniu wykwaterowanie, transfer na lotnisko i wylot do Polski.

Wyżywienie
śniadanie
Zakwaterowanie

-

Dzień 16
PRZYLOT DO WARSZAWY

Przylot do na lotnisko im. Fryderyka Chopina w Warszawie we wczesnych godzinach porannych.

*W razie braku dostępności zaproponowanych miejsc noclegowych zastrzegamy sobie prawo do zmiany zakwaterowania na inne, o takim samym lub podobnym standardzie.

Wyżywienie
-
Zakwaterowanie

-

Przeloty wewnętrzne na trasie Hanoi–Đà Nẵng, Đà Nẵng–Ho Chi Minh, Phú Quốc–Ho Chi Minh
Opiekę lokalnego przewodnika anglojęzycznego
Wyżywienie zgodnie z programem
Opłaty w parkach narodowych i zwiedzanych obiektach
Opiekę polskiego przewodnika (w opcji z "polskojęzycznym przewodnikiem")
Zakwaterowanie zgodnie z porgramem
Transport w kraju docelowym
Ubezpieczenie
Kontakt
Przelotu międzynarodowego na trasie Warszawa - Ha Noi - Ho Chi Minh - Warszawa (koszt dodatkowy: ok. 2600 PLN - 3500 PLN; bilet można rezerwować indywidualnie)
Własnych wydatków
Zwyczajowych napiwków (koszt ddoatkowy: ok. 60 USD od osoby)
Opłat wizowych (koszt dodatkowy: 25 USD)
Napojów bezalkoholowych i alkoholi
Dopłaty do pokoju jednoosobowego (koszt dodatkowy: ok 490 USD)
Kontakt