IGUANY, KAJMANY I SZAMANI

Wyprawa w głąb amazońskiej dżungli jest szansą, by odkryć bogactwo tropikalnej flory oraz podejrzeć z bliska kajmany i kolorowe, rajskie ptactwo.
Kraje
Ekwador
Ilość osób
8 osób
Termin (14 dni)
15.01.2020 - 28.01.2020
Cena
2800 USD + bilet lotniczy
Wyprawa bez polskojęzycznego przewodnika
Termin (14 dni)
23.11.2019 - 06.12.2019
Cena
3300 USD + bilet lotniczy
Wyprawa z polskojęzycznym przewodnikiem
Chcę jechać

Formularz zgłoszeniowy

 

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Africa Line sp. z o.o. sp.k. z siedzibą Warszawie w celu przygotowania i wysłania oferty

Wyprawa w głąb amazońskiej dżungli jest szansą, by odkryć bogactwo tropikalnej flory oraz podejrzeć z bliska kajmany i kolorowe, rajskie ptactwo. Równie dużych emocji dostarczy spotkanie z miejscowym szamanem. W miastach, choćby w stolicy Ekwadoru – Quito, można poznać historię wielu zabytków architektury kolonialnej, a odwiedzając na prowincji dom tkacza sprawdzić, jak powstaje tradycyjne ponczo z owczej wełny. Wędrówka zboczami wulkanów, których szczyty pokrywają czapy lodowców, a stoki upodobały sobie lamy i wikunie, jest wyprawą, jakiej nie można odpuścić, będąc w Ekwadorze. Nie mniej malownicze krajobrazy tworzą wysokogórskie, szmaragdowozielone laguny i liczne wodospady. Odpoczynkiem po trekkingu będzie relaksacyjna kąpiel w położonych u stóp Andów gorących źródłach i w wodach wulkanicznych, bądź wylegiwanie się na urokliwych plażach wybrzeża Pacyfiku.

Program podróży
Program podróży
Dzień 1
PRZELOT Z WARSZAWY DO QUITO – RELAKS W GORĄCYCH ŹRÓDŁACH

Spotkanie na lotnisku im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Poranny wylot z Polski do Ekwadoru z przesiadką w jednym z europejskich portów lotniczych.
Po południu (lub wczesnym wieczorem) przylot do Quito. Przejazd do hotelu (czas transferu: ok. 45 min.). Po zakwaterowaniu i odpoczynku zażyjemy relaksacyjnej kąpieli w basenach termalnych najwyżej położonej miejscowości w Ekwadorze – Papallacta – z widokiem na pobliskie wulkany: Cayambe i Antisana (3300 m n.p.m.; czas transferu: ok. 1 godz. 15 min.). Powrót do hotelu na nocleg.

Wyżywienie
-
Zakwaterowanie

http://www.hotelrioamazonas.com, Hotel Rio Amazonas

Dzień 2
ZWIEDZANIE QUITO – WJAZD KOLEJKĄ NA ZBOCZA WULKANU PICHINCHA

Po śniadaniu wyruszymy na zwiedzanie stolicy szlakiem zabytkowych placów, kościołów i innych budowli z czasów kolonialnych – m.in. Placu Niepodległości, Pałacu Prezydenckiego, Pałacu Arcybiskupiego, ratusza oraz katedry. Na trasie znajdzie się kościół La Compana, barokowa perła, uznawana za najpiękniejszą świątynię na kontynencie. Stojąc w punkcie widokowym Panecillo, będzie można zaobserwować kontrast między kolonialną a nowoczesną częścią stolicy. Następnie znajdziemy się w samym „środku świata”, czyli miasteczku Mitad Del Mundo, w którym znajduje się olbrzymi monument przypominający o przebiegającej nieopodal linii równika. Wieczorem wjedziemy kolejką linową Teleferico na zbocza wulkanu Pichincha (ponad 4000 m n.p.m.), by podziwiać nocną panoramę Quito.

Wyżywienie
śniadanie
Zakwaterowanie

http://www.hotelrioamazonas.com, Hotel Rio Amazonas

Dzień 3
NAJWIĘKSZY W AMERYCE POŁUDNIOWEJ TARG RĘKODZIEŁA – WODOSPAD PEGUCHE – WIZYTA W WIOSCE KALETNIKÓW – JEZIORO WULKANICZNE CUICOCHA

Pożegnamy się z Quito, by odkrywać kolejne oblicza Ekwadoru. Zaczniemy od przejazdu przez pobliskie indiańskie wioski, w których przyjrzeć się można powstawaniu rękodzieła, m.in. tkanin, biżuterii oraz instrumentów muzycznych. Odwiedzimy największy i najsłynniejszy w Ameryce Południowej targ wyrobów ludowych w Otavalo. Następnie odpoczniemy przy wspaniałym wodospadzie Peguche, gdzie być może natkniemy się na Indian, dokonujących rytualnych ablucji. Po chwili relaksu przejedziemy do słynącej z kaletnictwa wioski Cotacachi i nad wulkaniczne malownicze jezioro Cuicocha. Powrót do Otavalo na nocleg.

Wyżywienie
śniadanie, lunch box
Zakwaterowanie
Dzień 4
TREKKING ZBOCZAMI WULKANU COTOPAXI

Tego dnia będzie można z bliska przyjrzeć się wulkanicznym krajobrazom, a to za sprawą przejazdu przez Park Narodowy Cotopaxi (czas transferu: ok. 3 godz.), w którym znajduje się najwyższy aktywny wulkan świata (5897 m n.p.m.) o tej samej nazwie. Przemierzymy porośnięte sosną kalifornijską zbocza słynnego wulkanu. Zamieszkuje je różnorodna fauna: dzikie konie, lamy, kolibry, kondory, jelenie i zagrożone wyginięciem koty andyjskie. Po odpoczynku nad brzegiem malowniczego jeziora Limpiopungo czeka nas trekking do schroniska Jose Rivas, a następnie do lodowca Cotopaxi (czas trekkingu: ok. 1 godz. 20 min, przewyższenie: 200 m). Po południu przejazd do Lasso na nocleg.

Wyżywienie
śniadanie, lunch
Zakwaterowanie

http://www.hosterialacienega.com, Hacienda La Cienega

Dzień 5
NAJSŁYNNIEJSZE WULKANICZNE JEZIORO W EKWADORZE – TARG RĘKODZIEŁA W ZUMBAHUA

Po wczesnym śniadaniu wyruszymy do położonego w kraterze i otoczonego majestatycznymi szczytami jeziora Quilotoa – najsłynniejszego wulkanicznego jeziora w Ekwadorze (czas przejazdu: ok. 2 godz.). Najczęściej ma ono barwę szmaragdowozieloną, choć jego wody, w zależności od sezonu, mienią się wieloma odcieniami: od turkusowego nawet do żółtawego. Istnieje możliwość zejścia do brzegu jeziora i powrotnej wspinaczki na szczyt krateru (trasę tę można przebyć również na osłach). W drodze powrotnej znad jeziora zatrzymamy się w wiosce Tigua, słynącej z malarstwa na owczej skórze. Odwiedzimy targ rękodzieła w Zumbahua (czynny w soboty), a następnie udamy się na nocleg do Banos, miasteczka przyciągającego miłośników adrenaliny oraz aktywnych form turystki (szeroka oferta sportów ekstremalnych – od skoków na bungee po canyoning).

Wyżywienie
śniadanie, lunch
Zakwaterowanie

http://www.volcano.com.ec, Hotel Volcano 3*

Dzień 6
WODOSPADY DIABLI KOCIOŁ I WELON NARZECZONEJ – PRZEPRAWA TARABITĄ – HUŚTAWKA NAD PRZEPAŚCIĄ – BASENY TERMALNE

Po śniadaniu wyruszymy szlakiem spektakularnych wodospadów, m.in. Pailon de Diablo (Diabli kocioł) i Manto de la Novia (Welon narzeczonej). Na drugi brzeg rzeki Pastaza, do której wpada wodospad Manto de la Novia, przeprawimy się tarabitą, czyli kolejką w formie przesuwającego się po linie wagonu-koszyka. Chętni (i nieco odważniejsi) mogą pokonać ten sam odcinek za pomocą canopy – przesuwającej się po linie uprzęży, do której pasażer przypięty jest w pozycji poziomej. Najbardziej spragnieni mocnych wrażeń będą mieli szansę skoczyć na bungee. Wypróbujemy również zawieszonej na drzewie z domkiem, kołyszącej się nad przepaścią „huśtawki na końcu świata”, z której rozciąga się widok na wulkan Tungurahua (5023 m n.p.m.). Po południu czas wolny można przeznaczyć na baseny termalne i kąpiel w wulkanicznej wodzie oraz na wizytę w Bazylice Dziewicy od Świętej Wody, czczonej także w innych krajach Ameryki Południowej. Wieczorem powrót do Quito.

Wyżywienie
śniadanie
Zakwaterowanie

http://www.volcano.com.ec, Hotel Volcano 3*

Dzień 7
WĘDRÓWKA PO AMAZOŃSKIEJ DŻUNGLI – TANIEC SZAMANA – OGNISKO NAD RZEKĄ

Tego dnia znajdziemy się w środku puszczy amazońskiej. Po śniadaniu wyjedziemy do indiańskiej Cotococha Lodge, położonej nad brzegiem rzeki Napo (czas transferu: ok. 4 godz.), gdzie zjemy lunch i odpoczniemy przed amazońską przygodą. Wyruszymy na pieszą wędrówkę (czas spaceru: ok. 3 godz., konieczne kalosze oraz przeciwdeszczowa peleryna/kurtka) w głąb amazońskiej dżungli w towarzystwie lokalnego przewodnika, opowiadającego o leczniczych i halucynogennych właściwościach tutejszych roślin. Przechodząc przez las deszczowy, będziemy mieć niezwykłą szansę podglądania kajmanów, krokodyli, kolorowego ptactwa (m.in. tukanów i papug) oraz skaczących po drzewach małp. Pod koniec wędrówki spotkamy się z szamanem prezentującym tradycyjny, amazoński taniec. Po intensywnym dniu będzie czekała na nas kolacja, a po niej nocne rozmowy przy ognisku rozpalonym tuż nad rzeką i nasłuchiwanie odgłosów dżungli.

Wyżywienie
śniadanie, lunch, kolacja
Zakwaterowanie

http://www.cotococha.com, Amazon Cotococha Lodge 3*

Dzień 8
TREKKING ZBOCZAMI WULKANU CHIMBORAZO

Rankiem wyruszymy na skraj puszczy amazońskiej do Riobamby (czas transferu: ok. 4,5 godz.) na wycieczkę do rezerwatu Chimborazo. Na jego terenie znajduje się najwyższy szczyt Ekwadoru (6263 m n.p.m.), od którego rezerwat wziął swoją nazwę, oraz najwyższy punkt Ziemi, licząc odległość między środkiem naszej planety a wierzchołkiem góry. Chętni będą mogli wybrać się na krótką wspinaczkę w kierunku szczytu do wysokości 5401 m n.p.m. (czas trekkingu: ok. 40 min). Ci, którzy nie będą mieli ochoty na trekking, będą mogli spacerować zboczami wulkanu, które upodobały sobie lamy i wikunie. Późnym popołudniem przejazd do hotelu (czas transferu: ok. 1,5 godz.)

Wyżywienie
śniadanie, lunch box
Zakwaterowanie

http://www.haciendaabraspungo.com, Hacienda Abraspungo

Dzień 9
SPOTKANIE ZE SPOŁECZNOŚCIĄ GUAMOTE – ODWIEDZINY W LOKALNEJ SZKOLE – WIZYTA W PRACOWNI TRADYCYJNEGO TKACZA

Tego dnia będziemy uczestniczyć w codziennym życiu Ekwadorczyków. Odwiedzimy centrum edukacyjne w Guamote. Na jego terenie znajduje się przedszkole, w którym dzieci pobierają lekcje szycia, informatyki oraz języka angielskiego. Następnie przejedziemy przez górskie wioski, gdzie odkryjemy miejscową kulturę i tradycję. Poznamy się bliżej z uczniami szkoły podstawowej, w której zorganizujemy krótką prezentację o Polsce, a w zamian posłuchamy ich opowieści o tym, jak wygląda tutejsza codzienność (warto być gotowym na propozycję gry w piłkę). W swoim domu przyjmie nas tradycyjny tkacz, który pokaże i wytłumaczy, jak powstaje poncho z owczej wełny bądź alpaki. Na koniec spotkamy się z lokalną rodziną w ich gospodarstwie i poznamy codzienne życie mieszkańców.

Wyżywienie
śniadanie
Zakwaterowanie
Dzień 10
KOLEJ GÓRSKA W ALAUSI – DIABLA TWARZ – KOMPLEKS ARCHEOLOGICZNY W INGAPIRCE

Po śniadaniu wyjedziemy do Alausi (czas transferu: ok. 1 godz.), gdzie czekać będzie górska przejażdżka pociągiem do Naríz del Diablo – góry przypominającej kształtem diablą twarz. Trasa jest pełna serpentyn i stromych podjazdów, dlatego uznaje się ją za jedną z najbardziej niebezpiecznych na świecie. Warto jednak ją pokonać – widoki na kilkusetmetrowe przepaści oraz niebosiężne szczyty wulkanów zostają na długo w pamięci. Po powrocie do Alausi kontynuujemy przejazd na południe Ekwadoru, by dotrzeć do Ingapirci, gdzie znajduje się najważniejszy kompleks archeologiczny w Ekwadorze, obejmujący m.in. świątynię i obserwatorium astronomiczne (czas przejazdu: ok. 2 godz.). Późnym popołudniem przyjedziemy do hotelu w Cuenci, gdzie zostaniemy na nocleg.

Wyżywienie
śniadanie
Zakwaterowanie

http://www.hotelcasadelaguila.com, Hotel Casa del Aguila 3*

Dzień 11
ZWIEDZANIE CUENCI – WIZYTA W FABRYCE KAPELUSZY PANAMA – WYCIECZKA PIESZA W PARKU NARODOWYM EL CAJAS – PRZEJAZD DO GUAYAQUIL

Po śniadaniu udamy się na zwiedzanie uroczego centrum Cuenci, zdominowanego przez kolonialną zabudowę. Z Mirador de Turi, punktu widokowego, będziemy podziwiać panoramę całego miasta. Odwiedzimy położoną niedaleko centrum miasta fabrykę kapeluszy typu panama – wbrew pozorom pochodzących z Ekwadoru, a nie z Panamy. To właśnie Cuenca jest ich największym producentem. Następnie przejedziemy do pobliskiego Parku Narodowego El Cajas – wysokogórskiej krainy agaw i błękitnych jezior polodowcowych. Bogactwo naturalne parku odkryjemy podczas krótkiej pieszej wycieczki. Na nocleg udamy się do Guayaquil – największego miasta w Ekwadorze (czas transferu: ok. 2,5 godz.)

Wyżywienie
śniadanie
Zakwaterowanie

http://www.uniparkhotel.com, Hotel Unipark 3*

Dzień 12
SPACER PO GUAYAQUIL – PRZEJAZD NAD PACYFIK

Po śniadaniu czas wolny, który można przeznaczyć na spacer po mieście, np. po promenadzie Malecon bądź po kolorowej, niegdyś rybackiej dzielnicy Las Penas. jednym z miejsc, do których warto się wybrać, jest park Bolivar, w którym widok turystów bawiących się z wszędobylskimi iguanami jest czymś zupełnie normalnym. Następnie wyruszymy nad Pacyfik (czas transferu: ok. 4 godziny) do kurortu Puerto Lopez. Zakwaterowanie w hotelu i nocleg.

Wyżywienie
śniadanie
Zakwaterowanie
Dzień 13
RELAKS NA PLAŻY LOS FRAILES – MASECZKI Z GLINY NAD SIARKOWYM JEZIOREM AGUA BLANCA

Dzień przeznaczymy na relaks – na początek na niezwykle malowniczych i urokliwych plażach zlokalizowanych w otulinie Parku Narodowego Machalilla. Kolejnym punktem programu będzie odpoczynek nad siarkowym jeziorkiem Agua Blanca. Maseczki z gliny wydobywanej z dna tego zbiornika znakomicie wpływają na cerę. Chętni będą mogli zajrzeć do pobliskiego muzeum archeologicznego, związanego z historią kultury Manteno. Po powrocie do Guayaquil wzniesiemy pożegnalny toast za kończącą się wyprawę.

Wyżywienie
śniadanie, lunch box
Zakwaterowanie

http://www.uniparkhotel.com, Hotel Unipark 3*

Dzień 14
WYLOT Z GUAYAQUIL DO WARSZAWY

Transfer z hotelu na lotnisko i lot powrotny do Polski z międzylądowaniem w jednym z europejskich portów lotniczych.

Wyżywienie
śniadanie
Zakwaterowanie

-

Dzień 15
PRZYLOT DO WARSZAWY

Lądowanie w Warszawie.

*W razie braku dostępności zaproponowanych miejsc noclegowych zastrzegamy sobie prawo do zmiany zakwaterowania na inne, o takim samym lub podobnym standardzie

Wyżywienie
-
Zakwaterowanie

-

Opiekę polskojęzycznego przewodnika (w opcji "z polskjęzycznym przewodnikiem")
Zakwaterowanie zgodnie z programem
Transport w kraju docelowym
Ubezpieczenie
Opiekę anglojęzycznego przewodnika
Wyżywienie zgodnie z programem
Opłaty w parkach narodowych i zwiedzanych obiektach
Kontakt
Przelotu międzynarodowego na trasie Warszawa - Quito - Warszawa (koszt dodatkowy ok. 4700 - 5200 PLN od osoby; bilet można rezerwować indywidualnie)
Przeprawy canopy w dniu 6. (koszt dodatkowy: ok. 20 USD od osoby),
Zwyczajowych napiwków (kokszt ddoatkowy: ok. 70 USD od osoby)
Posiłków niewymienionych w programie
Własnych wydatków
Dopłaty do pokoju jednoosobowego (koszt dodatkowy: 460 USD)
Kontakt