IDZIEMY W TANGO

Poczuj na własnej skórze potęgę natury, podziwiając majestatyczne kaskady wodospadów Iguazú i nasłuchując obrywających się brył lodu z jęzora lodowca Perito Moreno.
Kraje
Argentyna
Ilość osób
6 - 8 osób
Termin (15 dni)
10.10.2019 - 24.10.2019
Cena
3850 USD + bilet lotniczy
Wyprawa z polskojęzycznym przewodnikiem
Chcę jechać

Formularz zgłoszeniowy

 

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Africa Line sp. z o.o. sp.k. z siedzibą Warszawie w celu przygotowania i wysłania oferty

Odwiedź surowe i dzikie ostępy Patagonii oraz Ushuaia – malowniczego miasta prawie „na końcu świata”. Poczuj na własnej skórze potęgę natury, podziwiając majestatyczne kaskady wodospadów Iguazú i nasłuchując obrywających się brył lodu z jęzora lodowca Perito Moreno. Wyjdź na spotkanie morskim lwom i pingwinom Magellana, i weź udział w rajdzie terenowym błotnistymi bezdrożami. Poczuj klimat argentyńskiej prowincji, spędzając popołudnie ze strzygącym owce gospodarzem tradycyjnej argentyńskiej estancji. Zasmakuj argentyńskiego wina, delektując się widokiem ośnieżonych, andyjskich szczytów. A na koniec spróbuj swoich sił w ognistym tangu w samym centrum Buenos Aires.

Program podróży
Program podróży
Dzień 1
PRZELOT Z WARSZAWY DO ARGENTYNY

Spotkanie na lotnisku im. Fryderyka Chopina w Warszawie i popołudniowy wylot z Polski. Międzylądowanie w Londynie bądź w Rzymie.

Wyżywienie
w samolocie
Zakwaterowanie

nocny lot

Dzień 2
PRZYLOT DO BUENOS AIRES – ZWIEDZANIE „PARYŻA AMERYKI”

Po porannym lądowaniu w stolicy Argentyny na lotnisku powita nas nasz przewodnik i wyruszymy na zwiedzanie najciekawszych miejsc w Buenos. Na początek La Boca – słynna portowa dzielnica, w której narodziło się tango. Znana jest ona także ze stadionu La Bombonera, na którym swoje mecze rozgrywa drużyna Boca Juniors. Jej członkiem był sam Diego Maradona. Następnie zobaczymy najstarszą część miasta – Palermo – i zabytkowe centrum. Na Placu Majowym odwiedzimy katedrę oraz Casa Rosada, czyli pałac prezydencki. To z balkonu tego budynku przemawiała Evita. Nie zabraknie też spaceru deptakiem La Florida i okazji, by posłuchać lokalnych muzyków, napić się yerba mate i spróbować medialunas – popularnych rogalików z masłem bądź smalcem. Po drodze lunch w La Bisteca lub w innej lokalnej restauracji.
Po południu wizyta w Ognisku Polskim – najstarszej polskiej organizacji w Argentynie. To inspirujące spotkanie z Polonią, które jest okazją, by wysłuchać historii, przekazać wieści z Polski i wręczyć polskie pamiątki.
Chętni będą mogli wybrać się na wieczór w klimatycznej restauracji z argentyńską kuchnią i winem. W programie degustacja wina z polskim sommelierem i poznawanie win przy kolacji w formie zabawy. Degustacja odbywa się w kameralnej atmosferze i klimacie urokliwej dzielnicy Palermo.

Wyżywienie
śniadanie, lunch
Zakwaterowanie

Gran Hotel Orly *** https://www.orly.com.ar/

Dzień 3
BUENOS AIRES – WYCIECZKA ROWEROWA DO TIGRE – REJS PO DELCIE PARANY

Dzień przeznaczamy na wizytę w przyległym do Buenos mieście Tigre, przyciągającym podróżników malowniczą i rozległą deltą rzeki Parana. Pociągiem pojedziemy z centrum Buenos do San Isidro, które, tak jak Tigre, wchodzi w skład zespołu miejskiego Buenos. To zadbane, kolonialne miasteczko z chętnie odwiedzanym rynkiem i katedrą. W planie postój w San Fernando i zwiedzanie katedry. Następnie wizyta w Tigre, a dokładnie na przyciągającym podróżników feerią barw i zapachów targu owocowym. Kolejnym punktem jest godzinny rejs przez zielony labirynt węższych i szerszych nitek wody tworzących deltę Parany. W drodze powrotnej postoje w miejscach ważnych historycznie i pełnych ciekawostek. Będą to stare stacje kolejowe, zabytkowe budynki i pomniki związane z historią regionu i Argentyny.
Opcjonalnie: podobna wycieczka z rejsem, ale na rowerach (część trasy) (płatne dodatkowo ok. 95 USD / za osobę).

Wyżywienie
śniadanie
Zakwaterowanie

Gran Hotel Orly *** https://www.orly.com.ar/

Dzień 4
BUENOS AIRES – PRZELOT DO USHUAIA – SPACER NA KOŃCU ŚWIATA

Rankiem lecimy samolotem na południowy kraniec Argentyny, do malowniczego Ushuaia, uznawanego za najbardziej wysunięte na południe miasto na świecie. Po zakwaterowaniu w hotelu spacer po miasteczku, które przypomina scenerię filmu „Przystanek Alaska”. Dla chętnych możliwość zwiedzenia tutejszych muzeów: Muzeum Końca Świata oraz Muzeum Ushuaia, mieszczące się w dawnym więzieniu, do którego zsyłani byli najbardziej brutalni przestępcy.

Wyżywienie
śniadanie
Zakwaterowanie

Hosteria Via Rondine *** http://tnij.at/137258

Dzień 5
USHUAIA – TERENOWY RAJD PO ZIEMII OGNISTEJ – PIKNIK NA KOŃCU ŚWIATA

Do południa czas wolny, który można przeznaczyć na trekking na Lodowiec Martial w towarzystwie miejscowego przewodnika bądź na obfitujący w niezwykłe widoki rejs po Kanale Beagle. Na trasie rejsu znajduje się m.in. Faro Les ÉEclaireurs, czyli latarnia na końcu świata, Wyspa Ptaków oraz Wyspa Lwów Morskich, na której można podejrzeć życie tych sympatycznych ssaków oraz pingwinów Magellana. Po południu offroad 4x4 na prawdziwy koniec świata: najpierw przejazd słynną National Route 3, drogą, która ciągnie się na północ, aż po Alaskę. Po drodze przystanek przy malowniczym Ukrytym Jeziorze na podziwianie widoków – zielonyche gór i ośnieżonych, patagońskich szczytów. Następnie wizyta w hodowli psów husky, zjazd z utartego szlaku i off-road pona błotnisty offroadch terenach. Podczas wyprawy posilimy się kolacją z ogniska w prywatnej hacjendzie.

Wyżywienie
śniadanie, kolacja
Zakwaterowanie

Hosteria Via Rondine *** http://tnij.at/137258

Dzień 6
USHUAIA – PARK NARODOWY ZIEMII OGNISTEJ – SPŁYW KAJAKOWY

Po śniadaniu wyruszymy do Parku Narodowego Ziemi Ognistej, słynącego z lodowcowych krajobrazów, klifowego wybrzeża, malowniczych dolin i jezior. W towarzystwie przewodnika dotrzemy do Zatoki Esmeralda. Przejdziemy wybrzeżem (czas spaceru: ok. 3 godziny) do Jeziora Roca i wspólne przygotujemy obiad składający się z tradycyjnych dań. Następnie popłyniemy kajakami na skraj parku, by podziwiać widoki – bezkresne połaci zielonych łąk oraz krystalicznie czyste jeziora i rzeki, nad którymi górują pokryte śniegiem andyjskie szczyty. Pamiątkowe zdjęcia.

Wyżywienie
śniadanie, lunch
Zakwaterowanie

Hosteria Via Rondine *** http://tnij.at/137258

Dzień 7
PRZELOT DO CALAFATE – RELAKS W PATAGOŃSKIEJ ESTANCJI – POKAZ STRZYŻENIA OWIEC – DEGUSTACJA WINA – POKAZ TAŃCÓW LUDOWYCH

Dzień rozpoczniemy transferem na lotnisko i przelotem z Ushuaia do El Calafate, miasteczka powstałego na początku ubiegłego wieku za sprawą hodowców owiec, którzy zbierali się tu niegdyś z belami wełny. Po zakwaterowaniu w hotelu i odpoczynku po podróży, odwiedzimy estancję, czyli argentyńskie gospodarstwo rolne. Na miejscu na Gości czekać będą liczne atrakcje m.in. pokaz strzyżenia owiec i zaganiania ich przez psy oraz wizyta w miejscowej szkółce ogrodniczej, gdzie odbędzie się degustacja tutejszego wina. Na koniec kolacja z lokalnymi wyrobami i daniami głównymi w formie typowej argentyńskiej parrilli (pieczone na ogniu mięso). Podczas kolacji pokaz tańców ludowych i folkloru.

Wyżywienie
śniadanie, kolacja
Zakwaterowanie
Dzień 8
CALAFATE – WYPRAWA NA LODOWIEC PERITO MORENO – REJS W PARKU NARODOWYM LOS GLACIARES

Plan na ten dzień to przejazd do Parku Narodowego Los Glaciares, przeprawa promem na lodowiec, a następnie trekking po lodowcu Perito Moreno (czas trekkingu: ok. 2 godziny). Będący w ciągłym ruchu lodowiec uznawany jest za jeden z najpiękniejszych na świecie. Jest jednocześnie największym lodowcem obu Ameryk. Wznosi się na wysokość ok. 60 metrów względem tafli wody jeziora Argentino, a jego całkowita długość wynosi ok. 30 kilometrów. Nasłuchiwanie obrywających się z jęzora brył lodu jest niezwykłym doświadczeniem. Następnie zaplanowany jest rejs na pasarelas – taras widokowy z rozległą panoramą lodowca. Po powrocie do El Calafate kolacja w jednej z klimatycznych restauracji.

Wyżywienie
śniadanie, kolacja
Zakwaterowanie
Dzień 9
CALAFATE – TREKKING W KRAINIE GÓRSKICH JEZIOR I WODOSPADÓW

Po przyjeździe do El Chaltén – miasteczka otoczonego ośnieżonymi szczytami Andów, przyciągającego alpinistów i turystów górskich – trekking po okolicy pełnej malowniczych jezior i wodospadów (w zależności od poziomu trudności wybranej trasy trekking może trwać od ok.1 godziny do kilku godzin) a następnie kolacja w jednej z klimatycznych restauracji.

Wyżywienie
śniadanie, lunch, kolacja
Zakwaterowanie
Dzień 10
PRZELOT DO IGUAZÚ

Poranny lot na północ Argentyny do Iguazú (z międzylądowaniem w Buenos Aires). Relaks przed kolejnymi dniami wyprawy.

Wyżywienie
śniadanie
Zakwaterowanie
Dzień 11
IGUAZÚ – WYPRAWA DO CUDU NATURY

O poranku wybierzemy się do argentyńskiej części Parku Narodowego Iguazú. Na jego terenie znajduje się ponad 200 wodospadów o wysokości od 30 do 80 metrów. Park Narodowy Iguazú to w sumie 67 tysięcy hektarów olbrzymich drzew, pnączy i paproci, pośród których żyją wielobarwne motyle oraz niezliczone gatunki ptaków, gadów i ssaków, tworząc niezwykle bogaty świat flory i fauny. Ta wielka bioróżnorodność tropikalnej dżungli i zachwycające swym pięknem krajobrazy spowodowały wpisanie parku na listę światowego dziedzictwa UNESCO oraz na listę 7 Nowych Cudów Natury.
Wycieczka rozpocznie się na tzw. Dolnym Szlaku, na którym można podziwiać m.in. Salto Dos Hermanas, czyli „wodospad dwóch sióstr”, wodospad Bossetti oraz panoramiczny widok na wyspę San Martin. Następnie przejdziemy Wyższym Szlakiem, prowadzącym nad wcześniej oglądanymi wodospadami, prosto do majestatycznego wodospadu San Martin, drugiego co do wielkości progu w obrębie całego kompleksu wodospadów. Na koniec przejedziemy kolejką przez dżunglę do „Diabelskiej Gardzieli” – największej kaskady wodospadu Iguazú. W tym miejscu woda spada z wysokości aż 82 metrów, a w słoneczną pogodę bardzo często tworzą się tęcze.
Dla chętnych rejs łodzią pontonową z silnikami motorowymi wśród wodospadów, dający możliwość podziwiania cudu natury z innej perspektywy.

Wyżywienie
śniadanie, lunch
Zakwaterowanie
Dzień 12
IGUAZÚ – BRAZYLIJSKE IGUAZÚ – PRZELOT DO BUENOS AIRES – TANGO SHOW

Po śniadaniu wyprawa do brazylijskiej części Parku Narodowego Iguazú. Choć w tej części znajduje się jedynie 20% powierzchni wodospadów i tylko jeden szlak o długości około 1000 metrów, to właśnie tutaj można podziwiać najlepsze panoramiczne widoki na wodospady. Na końcu szlaku znajduje się winda, z której rozciąga się wspaniały widok na brazylijską stronę Parku i na wodospad Floreano. Po powrocie transfer na lotnisko i lot do Buenos Aires. Po zakwaterowaniu w hotelu i odpoczynku odwiedzimy Esquina Carlos Gardel i pobierzemy krótką lekcję tanga. Następnie odbędzie się uroczysta kolacja i Tango Show (pokaz profesjonalnego tańca przy akompaniamencie muzycznym i śpiewie) w jednym z najpiękniejszych klasycystycznych wnętrz w Buenos.

Wyżywienie
śniadanie, kolacja
Zakwaterowanie

Gran Hotel Orly *** https://www.orly.com.ar/

Dzień 13
WYLOT Z BUENOS AIRES DO WARSZAWY

Po śniadaniu i pożegnalnym spacerze po Buenos transfer na lotnisko i lot powrotny do Polski.

Wyżywienie
w samolocie
Zakwaterowanie

lot powrotny

Dzień 14
PRZYLOT DO WARSZAWY

Przylot na lotnisko im. Fryderyka Chopina w Warszawie.

Wyżywienie
-
Zakwaterowanie

-

Przelot wewnętrzny na trasie Ushuaia, Iguazu i Buenos Aires
Zakwaterowanie zgodnie z programem
Transport w kraju docelowym
Atrakcje wymienione w programie bez adnotacji (płatne dodatkowo)
Opiekę polskiego przewodnika
Wyżywienie zgodnie z programem
Opłaty w parkach i zwiedzanych obiektach
Ubezpieczenie
Kontakt
Przelotu międzynarodowego na trasie Warszawa - Buenos Aires - Warszawa (koszt dodatkowy: ok. 3900 PLN; bilet można rezerwować indywidualnie)
Alternatywnych i dodatkowych opcji wycieczek: trekking na Lodowiec Martial 35 USD/os.
Alternatywnych i dodatkowych opcji wycieczek: degustacja wina i wieczór w argentyńskim klimacie w Buenos 80 USD/os.
Zwyczajowych napiwków (ok. 60 USD)
Alternatywnych i dodatkowych opcji wycieczek: rejs po Kanale Beagle 85 USD/os.
Alternatywnych i dodatkowych opcji wycieczek: rejs w Iguazú 64 USD/os.
Własnych wydatków
Dopłaty do pokoju jednoosobowego ok 550 USD/os.
Kontakt