SYLWESTER W BIRMIE

A gdyby tak zakończyć 2018 rok podróżą i jednocześnie rozpocząć 2019 w zupełnie nowym dla siebie miejscu?
Kraje
Birma
Ilość osób
10 osób
Termin (15 dni)
27.12.2018 - 10.01.2019
Cena
2575 USD + 3550 PLN
Wyprawa bez polskojęzycznego przewodnika
Chcę jechać

Formularz zgłoszeniowy

 

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Africa Line sp. z o.o. sp.k. z siedzibą Warszawie w celu przygotowania i wysłania oferty

Przełom roku to świetny moment na wyprawę do Birmy. Ostatniego dnia mijającego roku udamy się w lot balonem nad świątyniami Baganu, przejażdżkę tradycyjnym wozem ciągniętym przez woły, a zachód słońca będziemy podziwiać z pokładu łodzi leniwie sunącej po wodach rzeki Irawadi. Ponad 5-godzinna różnica czasu między Birmą i Polską to świetna okazja do wydłużenia szampańskiej zabawy i podwójnego świętowania. Niezwykła podróż po Mjanmie pełnej uśmiechniętych ludzi, barwnego rzemiosła i zachwycającej przyrody. Czy można wyobrazić sobie lepszy początek nowego roku?

Program podróży
Program podróży
Dzień 1
WYLOT Z POLSKI

Poranny wylot z Warszawy do Dohy w Katarze (godziny lotu: 08:55–16:35). Przylot do stolicy Kataru w godzinach popołudniowych. Przejazd do komfortowego hotelu. Zakwaterowanie, czas na odpoczynek.

Wyżywienie
-
Zakwaterowanie

hotel w Dosze

Dzień 2
DZIEŃ W STOLICY KATARU, DOSZE

Po śniadaniu wykwaterujemy się z hotelu, by cieszyć się czasem wolnym lub zwiedzać stolicę Kataru (zwiedzanie za dodatkową opłatą). W programie m.in. spacer nadmorskim bulwarem Corniche w cieniu ultranowoczesnych wieżowców i zwiedzanie znajdującego się na sztucznej wyspie Muzeum Sztuki Islamskiej, słynącego z bogatej kolekcji dzieł sztuki. Sam budynek jest ciekawym przykładem łączenia stylów w architekturze, a z tarasu przed nim rozciąga się imponujący widok na miasto. Odwiedzimy również tradycyjne arabskie suki, czyli targowiska pełne orientalnych przypraw, ozdób i pamiątek. W godzinach popołudniowych udamy się na lotnisko i wylecimy do Mjanmy – tak brzmi aktualna nazwa Birmy (godziny lotu: 20:05–05:35).

Wyżywienie
śniadanie
Zakwaterowanie

-

Dzień 3
PRZYLOT DO RANGUNU – PRZELOT DO PAGANU

W godzinach porannych wylądujemy w Rangunie, a następnie, po krótkim oczekiwaniu, wsiądziemy na pokład samolotu do Paganu, stolicy Pierwszego Imperium Birmańskiego (Królestwa Paganu) i jednej z największych atrakcji turystycznych Azji. Po wylądowaniu udamy się do pobliskiego, komfortowego hotelu Heritage Bagan. Resztę dnia przeznaczymy na relaks po podróży – warto wybrać się na spacer, przejażdżkę rowerową lub odpocząć przy basenie.

Wyżywienie
śniadanie
Zakwaterowanie

Hotel Heritage Bagan****, pokój typu grand deluxe; http://www.heritagebaganhotel.com

Dzień 4
ZWIEDZANIE PAGANU

Po śniadaniu rozpoczniemy zwiedzanie najważniejszych zabytków Paganu. Pagan słynie z ponad 2000 świątyń, stup i pagód rozrzuconych na obszarze około 100 km2. Ten niezwykły kompleks zaczął powstawać w IX wieku. Pagan stanowił stolicę Pierwszego Imperium Birmańskiego (Królestwa Paganu). Obecnie to jeden z największych zespołów archeologicznych w Azji. Część świątyń i pagód luźno rozrzucona jest wśród pól, a ich odkrywanie przy niewielkiej jak na Azję liczbie turystów dostarcza wielu niezapomnianych emocji i pozwala na obcowanie z historią niemal sam na sam. W programie najpiękniejsze miejsca, m.in. Pagoda Shwezigon wybudowana przez Króla Anawrahtę w XI wieku, pagoda Bu Lee Thee i świątynia Ananda słynąca z czterech posągów Stojącego Buddy. Po południu odwiedzimy warsztat rękodzieła w pobliskiej wiosce Myinkaba, a następnie zobaczymy świątynię Manuha wybudowaną w stylu Mon i świątynię Nanbaya, która według legendy była siedzibą króla Manuha. Z pewnością wielu wrażeń dostarczy podziwianie dawnej stolicy ze wzgórza o zachodzie słońca.

Wyżywienie
śniadanie
Zakwaterowanie

Hotel Heritage Bagan****, pokój typu grand deluxe http://www.heritagebaganhotel.com

Dzień 5
ZWIEDZANIE PAGANU – LOT BALONEM – PRZEJAŻDŻKA ZAPRZĘGIEM – ZACHÓD SŁOŃCA NA ŁODZI – UROCZYSTA KOLACJA SYLWESTROWA

Tego poranka chętni będą mogli odbyć lot balonem nad Paganem (za dodatkową opłatą). Po śniadaniu kontynuujemy zwiedzanie świątyń i pagód Paganu. W programie min. świątynie Tayokepay i Phaya Thone Zu, a także Nandamanya znana z pięknych malowideł ściennych z XIII wieku. W dalszej kolejności zobaczymy klasztor Kyat Kan usytuowany w jaskini. Odwiedzimy także rolnicze wioski znajdujące się w pobliżu, by odkryć, jak żyją współcześni mieszkańcy terenów położonych przy dawnej stolicy Księstwa Paganu. Po południu przejedziemy kolorowym zaprzęgiem ciągniętym przez woły – to tradycyjny środek transportu używany przez mieszkańców terenów wiejskich Mjanmy. Wieczorem będziemy podziwiać zachód słońca z pokładu łodzi płynących po wolno sunącej rzece Irawadi. Po zmroku powrócimy do hotelu, by przygotować się na wyjątkową uroczystość: kolację sylwestrową w hotelu. Czy można wyobrazić sobie piękniejsze zakończenie roku niż odkrywanie dawnej stolicy egzotycznego imperium? Każdy, kto lubi świętować, będzie mógł bawić się do rana!

Wyżywienie
Hotel Heritage Bagan****, pokój typu grand deluxe http://www.heritagebaganhotel.com
Zakwaterowanie

śniadanie, kolacja sylwestrowa

Dzień 6
WULKAN PUPPA – PRZEJAZD DO MANDALAJU

Po śniadaniu czeka nas półtoragodzinny przejazd w pobliże wygasłego wulkanu Puppa, dominującego krajobraz tej części Mjanmy. Na jego zboczu znajduje się charakterystyczny komin wulkaniczny, na którego szczycie znajduje się klasztor buddyjski. Jest to ważne miejsce pielgrzymkowe dla Birmańczyków, w tradycji uznaje się je za siedzibę natów, czyli lokalnych bóstw. Podczas świąt przypadających na pełnię księżyca gromadzi się tu prawdziwy tłum. Z klasztoru roztacza się piękny widok na okolicę i zbocza wulkanu. Dalsza droga w stronę Mandalaju (czas transferu: ok. 4,5 godz.) obfituje w widoki zielonych pól uprawnych i wiosek położonych z dala od ruchu turystycznego. Po dotarciu do Mandalaju zakwaterujemy się w eleganckim hotelu położonym u stóp wzgórza Mandalaj.

Wyżywienie
śniadanie
Zakwaterowanie

Hotel Mercure Mandalay Hill Resort****, pokój typu superior; https://www.accorhotels.com/pl/hotel-A3M8-mercure-mandalay-hill-resort/…

Dzień 7
REJS ŁODZIĄ DO WIOSKI MINGWAN – ZWIEDZANIE MANDALAJU

Rankiem wypłyniemy łodzią w górę rzeki Irawadi do położonej o 11 km na północ od Mandalaju wioski Mingwan. Przed nami szansa na zwiedzenie białej pagody Hsinbyume, a także Wielkiej Królewskiej Pagody Mingwan. Po południu powrócimy do Mandalaju, by odkrywać miasto. W programie m.in. imponująca świątynia Mahamuni (Wielkiego Mędrca), klasztory Shweinbin i Shwenandaw – piękne przykłady buddyjskiej drewnianej architektury sakralnej. Zobaczymy także pagodę Kuthodaw słynącą z 729 marmurowych płyt, na których zapisano kanon Pali – kolekcję pism świętych w tradycji buddyjskiej Therawady. Wieczorny spacer po tym wyjątkowym mieście zakończy podziwianie widoków ze wzgórza Mandalaj o zachodzie słońca. Następnie powrócimy do hotelu na nocleg.

Wyżywienie
śniadanie
Zakwaterowanie

Hotel Mercure Mandalay Hill Resort****, pokój typu superior; https://www.accorhotels.com/pl/hotel-A3M8-mercure-mandalay-hill-resort/…

Dzień 8
PRZEJAZD DO AMARAPURY – KLASZTOR MAHAGANDAYON – MOST TEKOWY – WIZYTA W TKALNI JEDWABIU – PRZEJAŻDŻKA KAROCĄ KONNĄ PRZEZ INWĘ

Dzień rozpoczniemy przejazdem do pobliskiej Amarapury, dawnej stolicy kraju i siedziby rezydencji królewskiej, a obecnie przedmieścia Mandalaju. Zwiedzimy klasztor Mahagandayon, gdzie aktualnie żyje i pobiera nauki ponad tysięczna grupa mnichów. W pobliżu znajduje się również niezwykle fotogeniczny 200-letni most U Bein zbudowany z drewna tekowego. Misterna konstrukcja łącząca dwa brzegi jeziora Taungthaman robi niesamowite wrażenie. Odwiedzimy również jedną z pobliskich tkalni bawełny i jedwabiu, a następnie zwiedzimy klasztor Bagaya znany z pięknych posągów Buddy. Po południu przejedziemy karocą konną przez dawną królewską stolicę – Inwę (znaną też jako Ava). Obejrzymy ją m.in. z wieży obserwacyjnej Nan Myint. Udamy się także do klasztorów Maha Aungmye Bonzan i Bargayar. Na zakończenie dnia czeka nas zachód słońca oglądany ze wzgórza Sikong.

Wyżywienie
śniadanie
Zakwaterowanie

Hotel Mercure Mandalay Hill Resort****, pokój typu superior; https://www.accorhotels.com/pl/hotel-A3M8-mercure-mandalay-hill-resort/…

Dzień 9
PRZELOT DO HEHO – REJS PO JEZIORZE INLE – WIOSKI I POLA UPRAWNE NA WODZIE – UNIKALNY HOTEL NA WODZIE

Po wczesnym śniadaniu wyjedziemy na lotnisko, by dostać się do Heho (godziny lotu: 08:45–09:15). Z lotniska w Heho przejazd minibusem nad jezioro Inle (czas przejazdu ok. 1 godz.) a następnie przeprawa łodzią do hotelu. Obiekt położony jest nad samym brzegiem jeziora. Widok, jaki się z niego roztacza, jest przepiękny! Zamiast tradycyjnych pokoi znajdziemy tu wille z drewna tekowego połączone ze sobą pomostami.

Wyżywienie
śniadanie
Zakwaterowanie

Myanmar Treasure Resort***, pokój typu deluxe 2nd row lake view; http://myanmartreasureinle.htoohospitality.com/

Dzień 10
OKOLICE JEZIORA INLE – WĘDRÓWKA DO PAGODY SHWE INN DEIN – SPOTKANIE Z KOBIETAMI „O DŁUGICH SZYJACH”

Rankiem wypłyniemy w krótki rejs na zachodni brzeg jeziora, skąd wyruszymy na pieszą wycieczkę do pagody Shwe Inn Dein. To niesamowity kompleks setek stup buddyjskich, często zaniedbanych i zarośniętych roślinnością, co tworzy iście surrealistyczny widok! Dalsza wędrówka prowadzi przez pola ryżowe i okoliczne wioski. Ten przyjemny, aktywny dzień spędzimy na obserwacji życia lokalnej, wiejskiej społeczności. Wieczorem po drodze do hotelu odwiedzimy wioskę Ywa Ma, gdzie mieszka lud Padaung, którego kobiety słyną z wydłużania swoich szyj poprzez zakładanie na nie obręczy. Im starsza kobieta, tym więcej obręczy i dłuższa szyja! Po wycieczce powrócimy do hotelu na nocleg.

Wyżywienie
śniadanie
Zakwaterowanie

Myanmar Treasure Resort***, pokój typu deluxe 2nd row lake view; http://myanmartreasureinle.htoohospitality.com/

Dzień 11
PRZELOT DO THANDWE – RELAKS PRZY PLAŻY NGAPALI

Po śniadaniu wyjedziemy na lotnisko w Heho, by dotrzeć samolotem do Thandwe (godziny lotu: 09:30–10:30). Po wylądowaniu udamy się do hotelu przy pięknej plaży. Resztę dnia przeznaczymy na odpoczynek.

Wyżywienie
śniadanie
Zakwaterowanie

Amazing Ngapali Resort****, pokój typu sea view deluxe http://www.amazingngapaliresort.com/

Dzień 12
RELAKS PRZY PLAŻY NGAPALI

Tego dnia będziemy rozkoszować się relaksem po trudach zwiedzania. Warto wybrać się na spacer wzdłuż plaży i skorzystać z atrakcji hotelowych. We własnym zakresie można popłynąć łodzią na jedną z okolicznych wysp, snorkelować, wypożyczyć kajak lub wybrać się na przechadzkę do okolicznych wiosek.

Wyżywienie
śniadanie
Zakwaterowanie

Amazing Ngapali Resort****, pokój typu Sea View Deluxe; http://www.amazingngapaliresort.com/

Dzień 13
RELAKS PRZY PLAŻY NGAPALI

Kolejny dzień pełen relaksu i aktywnego wypoczynku.

Wyżywienie
śniadanie
Zakwaterowanie

Amazing Ngapali Resort****, pokój typu Sea View Deluxe; http://www.amazingngapaliresort.com/

Dzień 14
PRZELOT DO RANGUNU – ZWIEDZANIE MIASTA

Po śniadaniu wyjedziemy na lotnisko, a po krótkim locie wylądujemy w największym mieście Mjanmy – Rangunie (godziny lotu: 10:45–11:35). Miasto odkryje przed nami lokalny przewodnik. Odwiedzimy imponującą, lśniącą złotem świątynię Szwedagon, która jest symbolem Rangunu. Zobaczymy również pagodę Sule oraz barkę Karaweik, gigantyczną konstrukcję pływającą po jeziorze Kandawgyi (Jeziorze Królewskim). Następnie przejdziemy się po targu Bogyoke pełnym straganów z jedzeniem i najróżniejszymi produktami, miejscu gwarnym, ale niepozbawionym uroku. Po zakończeniu zwiedzania pojedziemy do komfortowego hotelu na nocleg.

Wyżywienie
śniadanie
Zakwaterowanie

The Lotte Hotel****, pokój typu deluxe; http://www.lottehotel.com/yangon/en/Default.asp

Dzień 15
PRZELOT DO POLSKI

O poranku przejazd na lotnisko w Rangunie (czas przejazdu ok. 30 min.) i wylot do Dohy (godziny lotu: 07:40–11:35). Przesiadka na lotnisku w Dosze, a następnie wylot do Warszawy (godziny lotu: 15:40–20:00). Lądowanie w Warszawie w godzinach wieczornych.

Wyżywienie
-
Zakwaterowanie

-

Przelot międzynarodowy na trasie Warszawa–Rangun–Warszawa
Przeloty wewnętrzne na trasie Rangun–Bagan, Mandalaj–Heho, Heho–Thandwe, Thandwe–Rangun
Wyżywienie zgodnie z programem
Opłaty w parkach narodowych i zwiedzanych obiektach
Ubezpieczenie
Opiekę anglojęzycznego lokalnego przewodnika podczas zwiedzania (Przewodnik będzie się zmieniać w zależności od lokalizacji; pobyt w Ngapali bez przewodnika)
Zakwaterowanie zgodnie z programem (w miarę dostępności możliwe wcześniejsze zakwaterowanie i późniejsze wykwaterowanie)
Transport w kraju docelowym (klimatyzowany minibus na wyłączność dla grupy)
Atrakcje wymienione w programie bez adnotacji „płatne dodatkowo”
Kontakt
Opłat wizowych (koszt dodatkowy: 50 USD od osoby)
Przelotu balonami nad Paganem (dodatkowy koszt dla chętnych: ok. 300 USD od osoby)
Zwyczajowych napiwków (koszt dodatkowy: ok. 50 USD od osoby)
Zwiedzania Dohy z przewodnikiem
Napojów alkoholowych i bezalkoholowych podczas kolacji sylwestrowej
Własnych wydatków
Dopłaty do pokoju jednoosobowego (koszt dodatkowy: 1250 USD)
Kontakt