BARDZO DZIKI ZACHÓD

Krajobrazy parków narodowych Yosemite i Zion zapierają dech w piersi, a księżycowa sceneria Doliny Pomników pozwala wczuć się w rolę bohaterów kręconych tu westernów.
Kraje
Stany Zjednoczone
Ilość osób
9 osób
Termin (18 dni)
16.10.2018 - 02.11.2018
Cena
4200 USD + bilet lotniczy
Wyprawa z polskojęzycznym przewodnikiem
Chcę jechać

Formularz zgłoszeniowy

Lorem Ipsum jest tekstem stosowanym jako przykładowy wypełniacz w przemyśle poligraficznym. Został po raz pierwszy użyty w XV w. przez nieznanego drukarza do wypełnienia tekstem próbnej książki.

Krajobrazy parków narodowych Yosemite i Zion zapierają dech w piersi, a księżycowa sceneria Doliny Pomników pozwala wczuć się w rolę bohaterów kręconych tu westernów. Niemniejszą ucztą dla oczu będzie widok na wijącą się Wielkim Kanionem rzekę Kolorado i na mieniące się feerią barw formacje skalne parków Arches i Canyonlands. Stęsknieni za wielkomiejskim zgiełkiem bez trudu odnajdą się w stolicach światowego kina bądź hazardu, a odpoczynkiem od głośnych aglomeracji będzie relaksująca podróż słonecznym i niezwykle malowniczym wybrzeżem Pacyfiku.

Program podróży
Program podróży
Dzień 1
WARSZAWA – LOS ANGELES

Spotkanie na lotnisku im. Fryderyka Chopina w Warszawie i wylot z Polski. Wieczorem przylot do Los Angeles. Transfer i zakwaterowanie w hotelu.

Wyżywienie
-
Zakwaterowanie

Days Inn Hollywood Near Universal Studios *** http://tiny.pl/g5m8c

Dzień 2
LOS ANGELES – TRASA SZLAKIEM NAJWAŻNIEJSZYCH ATRAKCJI

Poznawanie miasta rozpoczniemy od spaceru po Hollywoodzkiej Alei Gwiazd (znajduje się tu m.in. muzeum figur woskowych Madame Tussauds). Następnie krążąc po uliczkach Hollywood i dojedziemy pod przystanek napis, „Hollywood”, gdzie zrobimy przystanek na sesję zdjęciową. Po zwiedzaniu biznesowej dzielnicy Downtown (Olvera Street, Union Station) przejedziemy przez Beverly Hills (m.in. Rodeo Drive, najekskluzywniejszą ulicą miasta), a następnie odwiedzimy Bel Air, dzielnicę z najdroższą zabudową Los Angeles. Mieszkało w niej i nadal mieszka wiele słynnych osób (m.in. Alfred Hitchcock, Elizabeth Taylor, Joni Mitchell). Wieczorem wizyta w Marina del Rey i spacer po tej portowej części miasta, a po nim przejazd do Venice i spacer po słynnej, dwu i półmilowej promenadzie – Ocean Front Walk. Dla chętnych możliwość wzięcia udziału w wycieczce do Universal Studios – studia filmowego i parku rozrywki, w którym można poznać kulisy przemysłu filmowego i stanąć oko w oko z bohaterami „Parku Jurajskiego’’, „Szczęk”, czy „Terminatora” (zamiast wizyty w Bel Air i pozostałych, wieczornych atrakcji).

Wyżywienie
śniadanie
Zakwaterowanie

Days Inn Hollywood Near Universal Studios *** http://tiny.pl/g5m8c

Dzień 3
LOS ANGELES – LAS VEGAS

Wyruszamy do Las Vegas, miasta, które nigdy nie śpi. Po drodze przerwa na zakupy w centrum handlowym Las Vegas North Premium Outlet. Po zakwaterowaniu w stolicy światowej rozrywki wybierzemy się na spacer w blasku tysiąca świateł po centrum metropolii, a chętni będą mogli zaszaleć w kasynach w pojedynku z „jednorękim bandytą” albo próbując szczęścia w ruletce. Wieczorem zobaczymy widowiskowy pokaz fontann zsynchronizowanych z muzyką, umiejscowionych przed hotelem i kasynem Bellagio, inspirowanym otoczeniem włoskiego jeziora Como.

Wyżywienie
śniadanie
Zakwaterowanie
Dzień 4
LAS VEGAS – WIELKI KANION KOLORADO

Po śniadaniu wyruszymy w kierunku jednego z największych cudów natury – Wielkiego Kanionu Kolorado. Po drodze zatrzymamy się na będącej arcydziełem inżynierii tamie Hoovera, a następnie pojedziemy do Parku Narodowego Wielkiego Kanionu i zakwaterujemy się w hotelu. W planie jest także ekscytujący spacer po najbliższej okolicy z postojami w najciekawszych punktach obserwacyjnych (Mother Point, Hopi Point, Grandview Point), z których roztacza się zapierający dech w piersiach widok na gigantyczny kanion.
Dla chętnych istnieje możliwość przejazdu do Tusayan i wieczornego przelotu helikopterem nad Wielkim Kanionem, na którego zboczach zachodzące słońce urządza niesamowita grę świateł i cieni.

Wyżywienie
śniadanie
Zakwaterowanie

hotel Grand Canyon Plaza *** http://www.grandcanyonplaza.com/

Dzień 5
WIELKI KANION KOLORADO – KANION ANTYLOPY – PAGE

Po śniadaniu wyjedziemy na wschód, wzdłuż granicy Parku Wielkiego Kanionu Kolorado, zatrzymując się w punktach widokowych, m.in. przy wieży strażniczej Desert View. Tuż przed wjazdem do miasteczka Page, położonego nad malowniczym jeziorem Powell, zrobimy postój na sesję fotograficzną przy Horseshoe Bend, słynnym meandrze rzeki Kolorado, skręcającym pod kątem 270 stopni. Po zakwaterowaniu w resorcie nad jeziorem oraz obiedzie wybierzemy się do indiańskiego Kanionu Antylopy – najpiękniejszego kanionu szczelinowego na świecie. Woda wyrzeźbiła tu w czerwonym piaskowcu przedziwne kręte korytarze. Powrót do hotelu i nocleg.

Wyżywienie
śniadanie
Zakwaterowanie

Rodeway Inn Page *** http://www.rodewayinnpage.com/

Dzień 6
PAGE – REJS PO JEZIORZE POWELL – RAINBOW BRIDGE – MARBLE – PAGE

Po śniadaniu wypłyniemy w rejs statkiem po jeziorze Powell do Rainbow Bridge – najdłuższego na świecie mostu skalnego, miejsca kultu okolicznych Indian. Następnie busem udamy się nad kanion Marble, gdzie przez mieniącą się zielonymi barwami rzekę Kolorado wiodą dwa mosty Navajo. Na koniec dnia chwila relaksu na podziwianie zachodu słońca z perspektywy mostu, a następnie powrót do hotelu w Page.

Wyżywienie
śniadanie
Zakwaterowanie

Rodeway Inn Page *** http://www.rodewayinnpage.com/

Dzień 7
PAGE – PARK NARODOWY MONUMENT VALLEY – MOAB

Po śniadaniu wyruszymy w kierunku stanu Utah, zatrzymując się na terenie rezerwatu Indian Navajo w Parku Narodowym Monument Valley. To idealne miejsce na sesję fotograficzną na tle czerwonych ostańców skalnych stanowiących scenerię wielu słynnych westernów, m.in. tych w reżyserii Johna Forda. Następnie w planach wyprawa konno-jeepowa (opcjonalnie) lub jeepowa w głąb parku w towarzystwie lokalnego przewodnika. Po zwiedzeniu parku wyruszymy na północ i zatrzymamy się na zboczu szosy w Forrest Gump Point, miejscu, w którym główny bohater filmu „Forrest Gump” zakończył swój bieg przez USA. Dzień kończymy przyjazdem do Moab, stolicy aktywnej turystyki w USA (to raj dla amatorów kolarstwa górskiego i sportów motorowych i innych). Nocleg w ekskluzywnym resorcie, malowniczo położonym nad rzeką Kolorado.

Wyżywienie
śniadanie
Zakwaterowanie
Dzień 8
MOAB – RAFTING RZEKĄ KOLORADO – PARK NARODOWY ARCHES – MOAB

Ten dzień dostarczy wszystkim sporej dawki adrenaliny. W pierwszej połowie dnia zaplanowany jest spływ rzeką Kolorado trasą Fisher Tower (Hittle Bottom Boat Ramp–Rocky Rapid, czas raftingu: 4–5 godzin). Szlaki wiodące wśród spektakularnej scenerii tego rejonu zostały uznane przez magazyn National Geographic za najlepsze szlaki raftingowe świata. Po powocie do Moab wyruszymy do parku narodowego Arches – krainy ogromnych kamiennych łuków – na trekking po parku i sesje zdjęciowe przy zachodzie słońca z niesamowitymi, czerwonymi i złocistymi formacjami skalnymi w tle. Powrót do resortu w Moab na nocleg.

Wyżywienie
śniadanie
Zakwaterowanie
Dzień 9
MOAB – PARK NARODOWY CANYONLANDS – MOAB

Po śniadaniu wyjazd do parku Canyonlands, uchodzącego za najwspanialszy park narodowy w stanie Utah. Jest on ogromnym labiryntem mieniących się feerią barw i ciągnących się po horyzont iglic, łuków, kanionów i płaskowyżów. Mimo pustynnego charakteru park posiada bogatą roślinność i faunę. Dojazd jeepami do serca parku, gdzie spotykają się dwie rzeki, które wyrzeźbiły ten obszar: Kolorado i Green. Następnie w planie jest podziwianie imponujących krajobrazów z punktów widokowych. Po przyjeździe do pobliskiego parku stanowego i udaniu się na taras widokowy Dead Horse Point można zachwycać się krajobrazem rzeki Kolorado wijącej się ok. 1800 metrów niżej. Powrót do resortu na nocleg.

Wyżywienie
śniadanie
Zakwaterowanie
Dzień 10
MOAB – PARK NARODOWY CAPITOL REEF – BRYCE

Po śniadaniu udamy się na wyprawę na zachód w kierunku Bryce i wizyta w Parku Stanowym Goblin Valley, bajkowej dolinie pełnej skalnych grzybów oraz innych, równie fantazyjnych kamiennych form, stworzonych przez słońce, wiatr i wodę. Przejedziemy przez Park Narodowy Capitol Reef, zawdzięczający swoją nazwę białym kopułom skalnym, które pierwszym osadnikom kojarzyły się z budynkiem Kapitolu w Waszyngtonie. Będziemy podziwiać panoramę Parku z kilku punktów widokowych, a następnie dotrzemy do Bryce, by obserwować zachód słońca ze skraju tutejszego kanionu. Nocleg w hotelu.

Wyżywienie
śniadanie
Zakwaterowanie

Bryce Country Cabins https://brycecountrycabins.com/

Dzień 11
BRYCE – PARK NARODOWY BRYCE – PARK NARODOWY ZION – LAS VEGAS

Po śniadaniu przemierzymy pobliski Park Narodowy Kanionu Bryce szlakiem najciekawszych punktów obserwacyjnych, z których roztacza się bezkonkurencyjny widok na oświetlane blaskiem wschodzącego słońca pomarańczowe skały. Następnie udamy się do Parku Narodowego Zion położonego na czerwonym piaskowcu. Uznawany jest on za jeden z najpiękniejszych parków w USA. Kolejną atrakcją jest spacer wąwozem Rzeki Dziewiczej wśród fantazyjnych w swoim kształcie szczytów. Po dniach spędzonych w naturze powrót do Las Vegas, zakwaterowanie i wieczór pełen rozrywek w wybranych przez uczestników kasynach.

Wyżywienie
śniadanie
Zakwaterowanie
Dzień 12
LAS VEGAS – DOLINA ŚMIERCI – BISHOP

Po śniadaniu i porannym spacerze po Las Vegas wybierzemy się na przejażdżkę przez pustynne rejony stanu Nevada do najbardziej suchego miejsca w USA i zarazem jednego z najgorętszych miejsc na Ziemi – Doliny Śmierci. Jest ona niemal całkowicie pozbawiona cienia i wody. 10 lipca 1913 roku padł tu światowy rekord temperatury powietrza, która osiągnęła 56,7°C. Przejazd wśród ruchomych wydm i kolorowych kanionów do najciekawszych zakątków doliny, m.in. do Zabriskie Point, punktu widokowego słynącego z niezwykle ciekawych erozyjnych formacji skalnych. Miejsce to stało się scenerią filmu Michelangela Antonioniego „Zabriskie Point”. Zatrzymamy się nad słonym jeziorem Badwater – najniższym punktem Ameryki (-86 m p.p.m.), a następnie przejedziemy przez teren monumentalnych gór Sierra Nevada do miasta Bishop. Odpoczynek przed kolejnym dniem podróży po Kalifornii.

Wyżywienie
śniadanie
Zakwaterowanie

Best Western Bishop Lodge*** http://www.bestwesternbishop.com/

Dzień 13
BISHOP – PIKNIK W PARKU NARODOWYM YOSEMITE – MODESTO

Po śniadaniu wyjazd w kierunku Parku Narodowego Yosemite – krainy krystalicznie czystych jezior, malowniczych wodospadów, ogromnych granitowych urwisk i tysiącletnich sekwoi. Podczas zwiedzania najstarszego prawnie chronionego obszaru w USA będziemy mieć okazję zobaczyć niezwykłe cuda natury: najwyższy wodospad w Ameryce Północnej – Yosemite (740 m); El Capinatan – jeden z największych monolitów na świecie i zarazem kultowa ściana wspinaczkowa; Half Dome – najbardziej stroma ściany w Ameryce. Po tych atrakcjach czeka piknik nad rzeką Merced, a następnie delektowanie się nadzwyczaj piękną scenerią z najlepszych punktów widokowych parku: Glacier Point oraz Tunnel View. Po niebywałej uczcie dla oka przejazd do miasta Modesto na nocleg.

Wyżywienie
śniadanie
Dzień 14
MODESTO – SAN FRANCISCO – REJS PROMEM NA WYSPĘ ALCATRAZ

Po śniadaniu wyruszymy do San Francisco i tam zakwaterujemy się w hotelu. Następnie popłyniemy promem na wyspę Alcatraz, na której można zwiedzić słynące z wyjątkowo ostrego rygoru więzienie. Spacer po dzielnicy portowej Fisherman's Wharf, a następnie wieczorny przejazd przez most Golden Gate. Powrót do hotelu na nocleg.

Wyżywienie
śniadanie
Zakwaterowanie

Fitzgerald Hotel Union Square*** http://www.fitzgeraldhotel.com/

Dzień 15
SAN FRANCISCO – TRASA SZLAKIEM NAJWAŻNIEJSZYCH ATRAKCJI

Po śniadaniu objazd po mieście wiodący przez Chinatown, dzielnicę Rosyjskie Wzgórza i najbardziej krętą miejską ulicą (fragment Lombard Street). Następnie w planach jest przejazd tradycyjnym tramwajem linowym, pobyt w Union Square, handlowej dzielnicy miasta, w której znajdują się setki sklepów oraz główny plac San Francisco, a później podziwianie panoramy miasta z Tower Coit – jednego z jego symboli. Na koniec spacerem udamy się do Alamo Square Park, przy którym stoją Painted Ladies – kolorowe drewniane domki w stylu wiktoriańskim, znane m.in. z serialu „Pełna chata”.

Wyżywienie
śniadanie
Zakwaterowanie

Fitzgerald Hotel Union Square*** http://www.fitzgeraldhotel.com/

Dzień 16
SAN FRANCISCO – PARK STANOWY BIG SUR

Po śniadaniu wyruszymy z San Francisco busem w kierunku Los Angeles jedną z najpiękniejszych tras samochodowych – Pacific Coast Highway, czyli popularną „jedynką”. Trasa jest na tyle malownicza, że wprowadzony został na niej całkowity zakaz stawiania billboardów. Po drodze zatrzymamy się nad oceanem w Monterey i przejdziemy po mieście, a chętni będą mogli odwiedzić jedno z największych akwariów na świecie. Kontynuujemy przejazd wybrzeżem Pacyfiku, m.in. przez miasto Carmel by the Sea, którego burmistrzem był niegdyś Clint Eastwood. Następnie odwiedzimy park Pfeiffer Big Sur, by podziwiać oszałamiające widoki – wodospady wpadają tu wprost do oceanu, z którego z kolei wyrastają wysokie góry. Po tych atrakcjach dotrzemy do słynącego z alei motyli Pismo Beach. Dzień kończy podziwianie zachodu słońca nad Pacyfikiem.

Wyżywienie
śniadanie
Zakwaterowanie
Dzień 17
BIG SUR STATE PARK – LOS ANGELES – WARSZAWA

Po śniadaniu dalsza podróż malowniczym wybrzeżem Pacyfiku w kierunku Los Angeles. Po drodze zatrzymamy się w urokliwych kalifornijskich kurortach – m.in. Santa Barbara. Następnie dotrzemy do Simi Valle, by zwiedzić Bibliotekę Prezydencką oraz Muzeum Ronalda Reagana, gdzie można m.in. wejść na pokład Air Force One, samolotu którym latali prezydenci Kennedy, Reagan i Bush. Toast kalifornijskim winem za kończącą się powoli wyprawę i przejazd na lotnisko w Los Angeles. Popołudniowo-wieczorny lot do Polski.

Wyżywienie
śniadanie
Zakwaterowanie

-

Dzień 18
PRZYLOT DO WARSZAWY

Przylot na lotnisko im. Fryderyka Chopina w Warszawie w godzinach popołudniowych.

Wyżywienie
-
Zakwaterowanie

-

przeloty międzynarodowe, opłaty lotniskowe,
opiekę polskiego przewodnika,
transport w kraju docelowym,
noclegi,
wyżywienie (śniadania),
opłaty w parkach narodowych i zwiedzanych obiektach,
rejs statkiem po jeziorze Powell,
spływ rzeką Kolorado,
ubezpieczenie,
Kontakt
opłat wizowych: wiza do US – 160 USD,
zwyczajowych napiwków – około 100 USD w czasie całej podróży,
własnych wydatków,
wyżywienia (lunch i kolacja),
Kontakt