ALE KOALE!

Najmniejszy kontynent i jednocześnie jedno z największych państw świata. Ogromne przestrzenie, prawie bezludne centrum wyspy i pełne życia wybrzeża oceanu.
Kraje
Australia
Ilość osób
8 osób
Termin (20 dni)
02.02.2020 - 21.02.2020
Cena
3900 USD + bilet lotniczy
Wyprawa z polskojęzycznym przewodnikiem
Chcę jechać

Formularz zgłoszeniowy

 

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Africa Line sp. z o.o. sp.k. z siedzibą Warszawie w celu przygotowania i wysłania oferty

Najmniejszy kontynent i jednocześnie jedno z największych państw świata. Ogromne przestrzenie, prawie bezludne centrum wyspy i pełne życia wybrzeża oceanu. Kraina, która w swoim godle umieściła kangura i emu, dwa zwierzęta niepotrafiące poruszać się do tyłu. Australijczycy jednak symbolami się nie przejmują – mięso obu gatunków można tam zjeść na obiad. Nietuzinkowe oblicze kraju poznamy podczas wspaniałej podróży wiodącej od ikonicznej Opery w Sydney przez Błękitne Góry, Wielką Rafę Koralową po Uluru, gdzie zobaczymy magiczny zachód słońca. Na pewno uda się spotkać kangura, podejrzeć śpiące koale czy spróbować świetnego australijskiego wina. Wyrusz z nami na niezapomnianą wyprawę na południowy kontynent.

Program podróży
Program podróży
Dzień 1
WYLOT Z WARSZAWY DO AUSTRALII

Wylot do Australii z przesiadką w jednym z europejskich lub bliskowschodnich portów lotniczych.

Wyżywienie
-
Zakwaterowanie

-

Dzień 2
PRZYLOT DO SYDNEY

Przylot do Sydney w godzinach wieczornych. Transfer do hotelu. Nocleg.

Wyżywienie
-
Dzień 3
ZWIEDZANIE SYDNEY – LUNCH NA WYSOKOŚCI 200 METRÓW

Po śniadaniu w hotelu i rozpoczniemy piesze zwiedzanie miasta. Przejdziemy z nabrzeża do najbardziej rozpoznawalnego budynku Australii, czyli Sydney Opera House, oraz do mostu Harbour Bridge. Odwiedzimy kolorowe i słynne na całym świecie ogrody botaniczne, a także Katedrę Świętej Marii. Z samego środka Hyde Parku można podziwiać centrum 6-milionowego miasta. Spacer zakończymy na zwiedzaniu zabytkowych budynków: Hyde Park Barracks, Parliment House oraz Queen Victoria Building. Na lunch warto wybrać się do słynnej wieży Sydney Tower, gdzie znajduje się restauracja na obrotowej platformie na wysokości ponad 200 metrów, co pozwala podziwiać panoramę całego miasta. Po południu czas wolny na spacer w okolicach opery.

Wyżywienie
śniadanie
Dzień 4
GÓRY BŁĘKITNE – PIERWSZE SPOTKANIE Z KANGURAMI – PRZEJAZD KOLEJKĄ LINOWĄ PO NAJBARDZIEJ STROMEJ TRASIE ŚWIATA – REJS PO RZECE PARRAMATTA

Rankiem wyruszymy w Góry Błękitne (czas transferu: ok. 2 godz., wycieczka grupowa) – krainę spektakularnych formacji skalnych (to tu znajdują się słynne Trzy Siostry), zielonych lasów i piaskowcowych klifów, które można podziwiać z licznych punktów widokowych. Przy odrobinie szczęścia spotkamy pierwsze kangury na naszej drodze. W programie m.in. spacer do wodospadu Wentworth, wizyta w miasteczku Katoomba, oglądanie rytów skalnych w Dharugs oraz emocje w Scenic World – chętni za dodatkową opłatą mogą przejechać się kolejką linową i pociągiem trasą uważaną za najbardziej stromą na świecie! W drodze powrotnej miniemy Homebush Bay, gdzie odbywały się Igrzyska Olimpijskie w 2000 r. Na zakończenie popłyniemy w rejs po rzece Parramatta do Sydney Harbour. Późnym popołudniem zejdziemy ze statku w Circular Quay i spacerem powrócimy do hotelu.

Wyżywienie
śniadanie
Dzień 5
PRZELOT DO CAIRNS – PRZEJAZD DO CAPE TRIBULATION

Po śniadaniu wyjedziemy na lotnisko i samolotem dostaniemy się do Cairns (czas lotu: 3 godz. 10 min.), północno-wschodniej części Australii. Po wylądowaniu przejedziemy na przylądek Cape Tribulation (czas transferu: ok. 2,5 godz.), któremu nazwę, Przylądek Udręki, nadał kapitan James Cook – właśnie w tych okolicach uszkodził swój okręt. Cape Tribulation słynie z olbrzymich ptaków – kazuarów, dziewiczych piaszczystych plaż i lasu deszczowego Daintree. Nie dziwi zatem fakt, że w latach 70. miejscowe plaże zamieszkiwała komuna hippisów z całego świata. To fantastyczne miejsce zwykle nie znajduje się na szlakach wycieczek. Nocleg w namiocie typu igloo na kempingu położonym bezpośrednio przy przepięknej, odludnej plaży (możliwość zamiany noclegu w namiocie na nocleg w pensjonacie). Śpiwory i karimaty należy zabrać ze sobą z Polski. UWAGA: w oceanie żyją krokodyle i parzące meduzy!

Wyżywienie
śniadanie
Zakwaterowanie

Cape Tribulation Camping: https://www.capetribcamping.com.au/ *- osoby śpiące w namiocie Daintree Rainforest Retreat http://www.daintreeretreat.com.au/ *- osoby śpiące w pensjonacie

Dzień 6
CZAS WOLNY W CAPE TRIBULATION

Czas wolny na wypoczynek, spacery po plaży, czy trekking po lesie deszczowym (najlepszy, ale wymagający jest szlak Mount Sorrow Ridge Walk – czas przejścia: 5–6 godz.). Na drodze można spotkać olbrzymiego kazuara, który jest symbolem parku Daintree, i niezliczone ilości barwnych motyli.

Wyżywienie
śniadanie
Zakwaterowanie

Cape Tribulation Camping: https://www.capetribcamping.com.au/* - osoby śpiące w namiocie Daintree Rainforest Retreat http://www.daintreeretreat.com.au/ *- osoby śpiące w pensjonacie

Dzień 7
PRZEJAZD DO PORT DOUGLAS – KRAINA KROKODYLA DUNDEE – REJS W POSZUKIWANIU KROKODYLI – OWOCE MORZA

Wyruszymy do malowniczego miasteczka wypoczynkowego Port Douglas przez krainę Krokodyla Dundee, zatrzymując się na pyszne lody w słynnej w całej okolicy domowej lodziarni otoczonej bujnym ogrodem (czas przejazdu: ok. 1,5 godz.). Podczas godzinnego rejsu będziemy wypatrywać wygrzewających się na brzegu gadów. Po dotarciu na miejsce można cieszyć się czasem wolnym, wypoczywając na plaży, robiąc zakupy czy próbując pysznych owoców morza, serwowanych w licznych knajpkach.

Wyżywienie
śniadanie
Zakwaterowanie

Martinique on Maccrossan http://www.martinique.com.au/ *

Dzień 8
RELAKS W PORT DOUGLAS

Czas wolny na wypoczynek przy plaży i spacery po miasteczku. Chętni mogą wybrać się do Wąwozu Mossman w Parku Daintree, gdzie znajduje się 2,5-kilometrowy szlak wiodący przez niezwykły las deszczowy. Na miejscu można także skusić się na orzeźwiającą kąpiel w rzece.

Wyżywienie
śniadanie
Zakwaterowanie

Martinique on Maccrossan http://www.martinique.com.au/*

Dzień 9
PRZEJAZD DO CAIRNS – CAŁODZIENNY REJS KATAMARANEM NA WIELKĄ RAFĘ KORALOWĄ

Po śniadaniu wyjedziemy do Cairns (czas transferu: ok. 1 godz.), skąd katamaranem Ocean Spirit wypłyniemy na Wielką Rafę Koralową. Po 2-godzinnym rejsie dotrzemy do wybrzeży Michaelmans Cay. Na niewielkiej piaszczystej wyspie znajduje się ptasi rezerwat, a wokół niej panują fantastyczne warunki do snorkelingu oraz podziwiania podwodnego życia z łodzi ze szklanym dnem. W przerwie od pływania będzie serwowany obiad, a w drodze powrotnej lampka wina musującego i lekkie przekąski. Powrót do Cairns około godziny 17.00.

Wyżywienie
lekkie śniadanie/lunch/podwieczorek
Zakwaterowanie

Cairns Plaza Hotel http://www.cairnsplaza.com.au/*

Dzień 10
PRZELOT DO AYERS ROCK – ZACHÓD SŁOŃCA Z LAMPKĄ MUSUJĄCEGO WINA U PODNÓŻA MISTYCZNEJ SKAŁY ABORYGENTÓW

Wczesnym rankiem czeka nas transfer na lotnisko i przelot do Ayers Rock (czas lotu: ok. 3 godz.), skąd dwoma samochodami dotrzemy do hotelu (jednym z kierowców jest uczestnik, droga jest bardzo prosta i mało uczęszczana). Po południu wyruszymy do mistycznej skały Aborygenów – Uluru. Jest naprawdę imponująca – ma ponad 300 m wysokości i aż 8 km w obwodzie! To jedno z najbardziej rozpoznawanych miejsc w Australii zostało odkryte w 1872 r. przez podróżnika Ernesta Gilesa i opisane jako „zadziwiający kamyk”. Choć można spróbować wspinaczki na szczyt skały, to Aborygeni starają się przekonać turystów, by podziwiali formację z dołu. Anangu są przywiązani do swoich obrzędów, a wejście na szczyt traktują jako element ceremonii inicjacji, dlatego warto uszanować miejscowe wierzenia. Nie mniej emocjonującym przeżyciem jest podziwianie zachodu słońca u stóp Uluru, a w momencie gdy skała przestaje być oświetlana przez słońce, uczcimy tego wspaniały spektakl natury butelką musującego wina.

Wyżywienie
śniadanie
DZIEŃ 11
FORMACJE KATA TJUTA – PRZELOT DO MELBOURNE

Wczesnym rankiem wyruszymy na wschód słońca i spacer wśród baśniowych Kata Tjuta, należących do tej samej formacji skalnej co Uluru. 36 potężnych bloków, zajmujących 35 km², według miejscowych wierzeń było uznawane za święte miejsce. Ich nazwa w języku Aborygenów oznacza „wiele głów” i rzeczywiście tak można opisać widok tych skał. W porannych promieniach słońca przyjmują one pomarańczowe i czerwone barwy, co czyni je szczególnie malowniczymi. Po wschodzie słońca przejdziemy bajecznym Wąwozem Walpa. W dalszej części dnia udamy się na lotnisko i wylecimy do Melbourne (czas lotu: 2 godz. 40 min.), a po wylądowaniu przejedziemy do hotelu na nocleg.

Wyżywienie
-
Zakwaterowanie

Hotel Atlantis Melbourne, https://www.atlantishotel.com.au/ *

Dzień 12
ZWIEDZANIE MELBOURNE

Ten dzień przeznaczymy na zwiedzanie Melbourne – miasta uważanego, obok Vancouver w Kanadzie, za najprzyjemniejsze do życia. Przejażdżka tramwajem wokół centrum pozwoli nam dotrzeć do najciekawszych miejsc. Podczas spaceru po dzielnicy Docklands zobaczymy przedziwną rzeźbę zawieszonej na drzewie krowy, a krążąc po Hosier Lane – dzieła street artu. Czas wolny w okolicach Federation Square, idealnym miejscu, by podejrzeć miejskie życie z jego gwarem, knajpkami i wielokulturowym społeczeństwem. Jeśli wystarczy czasu, podjedziemy na plażę w Brighton (ok. 30 min.), by podziwiać kolorowe drewniane domki.

Wyżywienie
śniadanie
Zakwaterowanie

Hotel Atlantis Melbourne, https://www.atlantishotel.com.au/ *

Dzień 13
PRZEJAZD JEDNĄ Z NAJBARDZIEJ MALOWNICZYCH DRÓG ŚWIATA – SPOTKANIE Z MISIAMI KOALA – DWUNASTU APOSTOŁÓW

Przed nami przejazd widokową trasą Great Ocean Road o długości 240 km, uznawaną za jedną z najpiękniej położonych dróg na świecie. U jej początku leży miasteczko Torquay, mekka surferów, gdzie kręcono słynny film „Point Break”. Po drodze miniemy senne nadmorskie miejscowości, malownicze klify i lasy eukaliptusowe. Zatrzymamy się w Kenneth River, gdzie na drzewie koło klimatycznej knajpki zazwyczaj śpią leniwe koale. Główną atrakcją trasy jest formacja skalna Dwunastu Apostołów, czyli zerodowane przez wodę i wiatr wapienne kolumny na brzegu oceanu, które wyjątkowo pięknie prezentują się o zachodzie słońca. Nocleg w miejscowości Warnnambol.

Wyżywienie
śniadanie
Dzień 14
PARK NARODOWY GRAMPIANÓW

Wyruszymy na wyprawę do Parku Narodowego Grampianów z licznymi szlakami, wodospadami i wszędobylskimi kangurami (czas transferu: ok. 2 godz.). Góry osiągają tu wysokość ponad 1000 m i najpiękniej prezentują się z łatwo dostępnych punktów widokowych. Nocleg na terenie Parku, w miejscowości Halls Gap.

Wyżywienie
śniadanie
Zakwaterowanie
Dzień 15
PRZEJAZD DO REGIONU WIN YARRA VALLEY – WIZYTY W WINNICACH I DEGUSTACJA WINA

Tego dnia poznamy winiarski region Yarra Valley (czas przejazdu: ok. 3,5 godz.) i odwiedzimy dwie światowej sławy winnice: Yering, mieszczącą się w historycznej posiadłości z 1859 r., oraz znaną z musujących win Domaine Chandon (degustacja wliczona w cenę). Dolina Yarra to jeden z najważniejszych winiarskich regionów Australii. Znajduje się tu blisko 70 winnic. Najczęściej spotykane tu szczepy to chardonnay, shiraz, pinot noir, cabernet sauvignon i riesling.

Wyżywienie
śniadanie
Zakwaterowanie

Vibe Hotel, Marrysville https://vibehotels.com/hotel/marysville*

Dzień 16
PRZEJAZD DO PARKU NARODOWEGO WILSONS PROMONTORY – POCZĄTEK 4-DNIOWEGO TREKKINGU

Wyruszymy do Parku Narodowego Wilsons Promontory, chroniącego dzikie wybrzeże najbardziej wysuniętego na południe półwyspu Australii (czas przejazdu: ok. 3 godz.). Przed dojazdem do parku zrobimy wspólne zakupy (płatne dodatkowo) na całe 4 dni – po drodze nie mija się żadnych zabudowań. Rozpoczniemy 4-dniowy trekking po pięknych wzgórzach, lasach i dzikich piaszczystych plażach. Na piaszczystej plaży z widokiem na piękną zatokę zjemy wspólnie przygotowaną kolację. Noc spędzimy na kempingu Sealers Cove w namiotach, obok których mogą spacerować urocze wombaty. UWAGA: na kempingu są kabiny z toaletami i kontener z wodą, ale nie ma pryszniców. Kąpać można się jedynie w oceanie. Prowiant i sprzęt kempingowy uczestnicy niosą samodzielnie. Czas marszu: ok. 3 godz., dystans: 10 km.

Wyżywienie
-
Zakwaterowanie

kemping przy plaży Sealers Cove

Dzień 17
PARK WILSONS PROMONTORY – DRUGI DZIEŃ TREKKINGU

Po orzeźwiającej kąpieli w oceanie kontynuujemy spacer po Parku Wilsons Promontory. Miniemy romantyczne zatoki i przejdziemy przez niesamowite lasy eukaliptusowe. Przy odrobinie szczęścia na drogę wybiegną kangury i wombaty, a może nawet emu. Wspólnie przygotowany lunch i kolację zjemy w otoczeniu australijskiej przyrody. Po południu odpoczniemy na plaży. Nocleg na kempingu Little Waterloo Bay. Czas marszu: ok. 4,5 godz., dystans: 14 km.

Wyżywienie
-
Zakwaterowanie

kemping Little Waterloo Bay

Dzień 18
PARK WILSONS PROMONTORY – TRZECI DZIEŃ TREKKINGU

Trzeciego dnia eksploracji parku Wilsons Promontory przejdziemy ze wschodniego wybrzeża na zachodnie. Właśnie w tym rejonie mamy największe szanse na wypatrzenie emu. Po południu odpoczniemy na plaży, tym razem w Zatoce Oberon.
Czas marszu: ok. 4 godz., dystans: 9 km.

Wyżywienie
-
Zakwaterowanie

kemping Oberon

Dzień 19
PARK WILSONS PROMONTORY – CZWARTY DZIEŃ TREKKINGU – PRZEJAZD DO MELBOURNE – WYLOT DO POLSKI

To ostatnia pobudka przy dzikiej plaży. Celem wędrówki tego dnia jest Tidal River. Na tutejszym kempingu można się przepakować i wziąć prysznic przed odlotem. Następnie wyjedziemy na lotnisko do Melbourne (czas przejazdu: ok. 3,5 godz.) i wylecimy do Polski. Czas marszu: ok. 2,5 godz., dystans: 7 km.

Wyżywienie
-
Zakwaterowanie

-

DZIEŃ 20
PRZYLOT DO WARSZAWY

*W razie braku dostępności zaproponowanych miejsc noclegowych zastrzegamy sobie prawo do zmiany zakwaterowania na inne, o takim samym lub podobnym standardzie.

Wyżywienie
-
Zakwaterowanie

-

Przeloty wewnętrzne na trasie Sydney–Cairns, Cairns–Ayers Rock, Ayers Rock–Melbourne
Zakwaterowanie zgodnie z programem
Transport w kraju docelowym (minibus, 2 samochody w Uluru , jeden z nich prowadzony przez uczestnika)
Opłaty w parkach narodowych i zwiedzanych obiektach
Opiekę polskojęzycznego przewodnika-kierowcy
Wyżywienie zgodnie z programem
Wypożyczenie namiotów na noclegi w dniach 5., 6., 16., 17. i 18.
Ubezpieczenie
Kontakt
Przelotów międzynarodowych na trasie Warszawa–Sidney, Melbourne–Warszawa (koszt dodatkowy: ok. 3500–5500 PLN za osobę)
Zamiany noclegu w namiocie na nocleg w pensjonacie w Cape Tribulation (koszt dodatkowy: ok. 55 USD za osobę za noc)
Własnych wydatków
Dopłaty do pokoju jednoosobowego (koszt dodatkowy: 1900 USD)
Przejazdu koleją linową w dniu 4. (koszt dodatkowy: ok. 28 USD; dla chętnych)
Zakupów w dniu 16. (koszt dodatkowy: ok. 25 USD za osobę)
Zwyczajowych napiwków (koszt dodatkowy: ok. 50 USD za osobę)
Kontakt