TROPIKALNA SALSA

Duch kokainowego barona, Pabla Escobara wciąż unosi się nad Kolumbią, ale obecnie ten kraj kojarzy się głównie ze zniewalającym zapachem kawy, która w żadnym innym miejscu na świecie nie smakuje tak wyśmienicie.
Countries
Colombia
Number of people
8 osób
Termin (15 days)
28.03.2019 - 11.04.2019
Cena
3570 USD + bilet lotniczy
Wyprawa z anglojęzycznym przewodnikiem
Termin (15 days)
16.02.2019 - 02.03.2019
Cena
3850 USD + bilet lotniczy
Wyprawa z polskojęzycznym przewodnikiem
I want to go

Formularz zgłoszeniowy

 

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Africa Line sp. z o.o. sp.k. z siedzibą Warszawie w celu przygotowania i wysłania oferty

Duch kokainowego barona, Pabla Escobara wciąż unosi się nad Kolumbią, ale obecnie ten kraj kojarzy się głównie ze zniewalającym zapachem kawy, która w żadnym innym miejscu na świecie nie smakuje tak wyśmienicie. Najlepiej sprawdzić to, leżąc na hamaku rozwieszonym na olbrzymim, wielobarwnym balkonie, na tle soczystej zieleni andyjskich stoków – jakich pełno w całej Kolumbii. Łatwo dać się uwieść romantycznej atmosferze Bogoty, której kolonialna starówka pełna jest urokliwych patiów i kolorowych uliczek. Od miejskiego zgiełku można odpocząć nad lazurowymi wodami Morza Karaibskiego lub nad Caño Cristales – „rzeką w pięciu kolorach”, uznawaną za cud natury. Niesamowity krajobraz tworzy porośnięta woskową palmą dolina Cocora, do której dojeżdża się popularnymi w Kolumbii jeepami Willys, zazwyczaj wypełnionymi kiśćmi bananów, juką i oczywiście workami kawy.

Travel program
Travel program
Dzień 1
PRZELOT Z WARSZAWY DO BOGOTY

Spotkanie na lotnisku im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Przelot z Polski do stolicy Kolumbii z międzylądowaniem w jednym z europejskich portów lotniczych. Po wylądowaniu w Bogocie transfer do hotelu położonego u stóp Andów, w kolonialnej, pełnej zabytkowych kościołów i placów dzielnicy La Candelaria (czas transferu: ok. 1 godz.). Po zakwaterowaniu spacer po tętniącej życiem okolicy i kolacja w restauracji.

Wyżywienie
kolacja
Zakwaterowanie
Dzień 2
BOGOTA – ODKRYWANIE I PODZIWIANIE KOLUMBIJSKIEJ STOLICY

Ten dzień przeznaczymy na odkrywanie najciekawszych i najbardziej intrygujących miejsc Bogoty. Zaczniemy od spaceru uliczkami La Candelaria, które oczarowują kolorową, niską zabudową. Następnie odwiedzimy największy kościół w mieście i zarazem główną świątynię kraju, Katedrę Prymasa Kolumbii, oraz największe na świecie Muzeum Złota, z bogatą kolekcją artefaktów kultur indiańskich. W tradycyjne tkaniny, prekolumbijską biżuterię czy herbatę z koki będzie można zaopatrzyć się na indiańskim targu. W czasie spaceru po stolicy nie zabraknie przerwy na degustację kolumbijskiej kawy w kawiarni Juan Valdez, należącej do jednego z najbardziej rozpoznawalnych producentów kawy na świecie. Pod koniec dnia wyjedziemy kolejką linową na Wzgórze Monserrate, z którego roztacza się panoramiczny widok na Bogotę. Właśnie w takich malowniczych okolicznościach zjemy wspólną kolację. Wieczorem powrót do hotelu (czas przejazdu: ok. 45 min.).

Wyżywienie
śniadanie, kolacja
Zakwaterowanie
Dzień 3
PRZELOT AWIONETKĄ DO LA MACARENA – SPACER BRZEGIEM NAJPIĘKNIEJSZEJ RZEKI ŚWIATA

Celem dnia będzie cud natury – rzeka Caño Cristales, czyli „rzeka w pięciu kolorach”, nazywana także „rzeką, która uciekła z raju”. Wyruszymy na jej odkrycie po śniadaniu, lecąc z Bogoty do położonego na sawannie miasteczka La Macarena (czas lotu. ok…..) . Po zakwaterowaniu w hotelu i lunchu udamy się do portu, by przekroczyć rzekę Guayabero motorówką. Stąd do Caño Cristales dotrzemy pieszo. Rzeka zachwyca niesamowitą kolorystyką – uwagę zwraca zwłaszcza intensywna czerwień, ale spoglądając na taflę wody dostrzec można także żółć, zieleń, brąz, błękit i szarości. Za tę wielobarwność odpowiadają glony macarenia clavigera. W pełnej kolorystyce rzekę podziwiać można między porą suchą a deszczową (zazwyczaj od września do listopada), gdy następuje gwałtowny rozkwit mchów i glonów.

Wyżywienie
śniadanie, lunch, kolacja
Dzień 4
RELAKS NAD CAÑO CRISTALES – KOLACJA PRZY LOKALNEJ MUZYCE

Po śniadaniu ponownie wybierzemy się nad brzeg Caño Cristales, by podziwiać krajobrazy doliny – malownicze wodospady i kaskady krystalicznie czystej wody spadające z kwarcowych skał. Lunch w formie pikniku zjemy nad samym brzegiem rzeki. Po południu powrócimy do La Macarena na chwilę relaksu. Następnie wyruszymy na sawannę, gdzie przy lokalnej kolumbijskiej muzyce będzie podany posiłek z mięsa wołowego pieczonego na żerdziach z juką i ziemniakami (czas transferu: ok. ….).

Wyżywienie
śniadanie, lunch, kolacja
Dzień 5
PRZELOT DO BOGOTY – PRZELOT DO KRÓLESTWA KAWY – NOCLEG W KAWOWEJ HACJENDZIE

Po porannym transferze na lotnisko (czas przejazdu: ok…..) i locie awionetką do Bogoty przesiądziemy się w samolot do regionu kawy, Pereiry (łączny czas lotów to ok…..). Region zachwyca mieniącymi się w tropikalnym słońcu plantacjami kawy i bananowców, porastającymi nasłonecznione stoki Andów. Na tle soczystej zieleni widoczna jest oryginalna zabudowa: kolorowe domy na wysokich palach, których nieodzownym elementem są corredores – olbrzymie balkony, pomalowane w intensywne, żywe barwy. Na balkonach zawieszone są kolorowe hamaki. To z ich perspektywy najlepiej obserwować okoliczny krajobraz, oczywiście przy filiżance doskonałej kolumbijskiej kawy. Kolację zjemy na świeżym powietrzu w ogrodach hacjendy kawowej w Alcali, gdzie przewidziany jest nocleg.

Wyżywienie
śniadanie, lunch, kolacja
Zakwaterowanie

hacjenda Bosque del Samán 3*, http://bosquesdelsaman.com/

Dzień 6
WARSZTATY KAWOWE – PRZEJAZD NA LINIE NAD PLANTACJĄ

Rankiem obudzi nas unoszący się nad regionem zapach kawy. Po śniadaniu w hacjendzie, na terenie tutejszej plantacji odbędą się warsztaty kawowe, w czasie których zapoznamy się z procesem parzenia kawy, analizując każdy detal: od ziarenka po filiżankę. Atrakcją tego dnia będzie canopy, czyli przejazd tyrolkowy na naciągniętych stalowych linach nad plantacjami kawy, lasem bambusowym i tropikalnymi helikoniami. Po tych emocjach wrócimy do kawowej hacjendy na popołudniowy relaks.

Wyżywienie
śniadanie, kolacja
Zakwaterowanie

hacjenda Bosque del Samán 3*, http://bosquesdelsaman.com/

Dzień 7
PRZEJAZD DO MIASTECZKA KAWOWEGO SALENTO – RAJD JEEPAMI DO VALLE DEL COCORA

Po śniadaniu wyruszymy do niezwykle urokliwego miasteczka Salento, ukrytego między monumentalnymi szczytami Andów (czas transferu: ok…..). Znane jest ono z kolorowych, drewnianych domów z malowniczymi fasadami oraz licznych, klimatycznych kawiarni, które zapraszają do skosztowania lokalnej kawy, ciasteczek oraz likierów kawowych. Na głównej ulicy, Calle Real, miłośnicy rękodzieła mogą się zaopatrzyć w produkty lokalnych rzemieślników np. tkaniny czy wyroby ze szkła. Po uliczkach miasteczka jeżdżą wypełnione kiśćmi bananów, juką i workami kawy jeepy Willys. To środek transportu, którym przejedziemy do Valle del Cocora, doliny porośniętej „mglistym lasem” – m.in. palmą woskową, narodowym drzewem Kolumbii, której wysokość dochodzi nawet do 70 m (czas przejazdu: ok…..). Na chętnych czeka przejażdżka konna po dolinie (ok. 1 godz.). Wracamy do Pereiry na nocleg w hacjendzie.

Wyżywienie
śniadanie, kolacja
Zakwaterowanie
Dzień 8
SPACER ŚLADAMI PABLA ESCOBARA W MEDELLIN

Po śniadaniu wyruszamy samochodami do Medellin (czas przejazdu: 5–6 godz.), miasta Pabla Escobara, niegdysiejszej siedziby gangów kokainowych. Oprócz wizyty w dzielnicy związanej z życiem Pabla Escobara, przewidziana jest wizyta w Parku Bosych Stóp, gdzie zachęca się do schłodzenia stóp w sadzawce, oraz na Placu Fernanda Botero, gdzie podziwiać można rzeźby najsłynniejszego współczesnego kolumbijskiego artysty. W mieście znajduje się specyficzne, naziemne metro w formie kolejki linowej, zawieszonej nad najuboższymi dzielnicami. Jedna z tych dzielnic nosi nazwę Escobar, na pamiątkę hojnego darczyńcy. To właśnie tu Escobar wybudował m.in. mieszkania socjalne dla najuboższych, stadion i kaplicę. Do dziś w wielu domowych ołtarzykach obok portretów świętych stoją portrety słynnego kokainowego barona. W drugiej części dnia wybierzemy się do ekskluzywnej dzielnicy miasta, El Poblado, gdzie podziwiać można m.in. budynek El Monaco, zajmowany kiedyś w całości przez rodzinę Escobara, w którym to próbowano barona zabić.

Wyżywienie
śniadanie, kolacja
Zakwaterowanie
Dzień 9
PRZELOT DO CARTAGENY – PODZIWIANIE KARAIBSKIEJ PERŁY

Ten dzień będzie atrakcyjny szczególnie dla stęsknionych za nadmorskim klimatem oraz dla miłośników kolonialnej architektury. Rozpocznie go przelot do położonej nad Morzem Karaibskim Cartageny, której Stare Miasto, otoczone potężnymi fortyfikacjami, uznawane jest często za najpiękniejszy w Ameryce Południowej zabytek architektury kolonialnej (czas lotu: ok…..). Po przylocie i transferze do butikowego hotelu czas na krótki odpoczynek, by następnie rozpocząć zwiedzanie wyjątkowego miasta. Zasłynęło ono jako główny port przeładunkowy złota w epoce hiszpańskiej kolonii. Obecnie w okolicach fortyfikacji popołudniami przesiadują mieszkańcy, popijając tradycyjną lemoniadę kokosową. Udamy się pod wieżę zegarową Torre del Reloj, a następnie na Paseo de los Dulces – uliczkę słodkości, znanej z powieści „Miłość w czasach zarazy”. Zobaczymy Plaza de los Coches, na którym odbywał się targ niewolników, oraz w XVII-wieczny kościół i klasztor Pedro de Claver, założony przez jezuickiego zakonnika broniącego praw afrykańskich niewolników. Zatrzymamy się na drinka w Cafe del Mar przy murach obronnych Cartageny i podziwianie zachodu słońca. Dzień zwieńczy kolacja w restauracji (dla chętnych przejazd na kolację karocami, malowniczymi uliczkami starego miasta).

Wyżywienie
śniadanie, kolacja
Zakwaterowanie

Hotel Boutique 3 Banderas 3*, http://www.hotel3banderas.com/

Dzień 10
WIZYTA W RYBACKIEJ OSADZIE LA BOQUILLA – ODWIEDZINY W LOKALNEJ SZKOLE – LEKCJA GOTOWANIA NA PLAŻY – WSPÓLNA KOLACJA Z MIESZKAŃCAMI WIOSKI

Po śniadaniu czas wolny na zakupy i dalsze odkrywanie Cartageny. Można w tym czasie udać się np. na spacer po zamieszkanej przez uboższych mieszkańców dzielnicy Getsemani, będącej niegdyś wyspą i przyciągającej turystów zdobiącymi elewacje kolorowymi muralami. Nieco później udamy się do pobliskiej rybackiej osady La Boquilla (czas transferu: ok….), by spotkać się z uczniami tamtejszej szkoły, pomóc przy pracach socjalnych na jej rzecz i poznać prowadzone tam projekty. Na koniec dnia czeka nas lekcja gotowania kolumbijskich potraw na plaży i wspólna tradycyjna, karaibska obiadokolacja z mieszkańcami wioski.

Wyżywienie
śniadanie, kolacja
Zakwaterowanie

Hotel Boutique 3 Banderas 3*, http://www.hotel3banderas.com/

Dzień 11
REJS NA WYSPĘ ISLA GRANDE – RELAKS NA PLAŻY

Po śniadaniu w hotelu udamy się do portu i wypłyniemy w rejs na wyspę Isla Grande (czas rejsu: ok. 45 min.). Należy ona do archipelagu Wysp Różańcowych, słynących z krystalicznie czystej wody.

Wyżywienie
śniadanie, kolacja
Zakwaterowanie

San Pedro de Majagua 4*, http://www.hotelmajagua.com/

Dzień 12
RELAKS NA PLAŻACH ISLA GRANDE

Dzień przeznaczymy na błogie lenistwo nad lazurowymi wodami Morza Karaibskiego. Można w całości spędzić go, nasłuchując szumu morskich fal przy tropikalnym drinku Coco Loco.

Wyżywienie
śniadanie, kolacja
Zakwaterowanie

San Pedro de Majagua 4*, http://www.hotelmajagua.com/

Dzień 13
RELAKS NA PLAŻACH ISLA GRANDE – REJS POWROTNY DO CARTAGENY

Ciąg dalszy odpoczynku na wyspie, a po południu rejs powrotny do Cartageny i czas wolny.

Wyżywienie
śniadanie, kolacja
Zakwaterowanie

Hotel Boutique 3 Banderas 3*, http://www.hotel3banderas.com/

Dzień 14
WYLOT Z CARTAGENY DO POLSKI

Po śniadaniu transfer na lotnisko (czas przejazdu: ok….) i lot powrotny do Polski.

Wyżywienie
-
Zakwaterowanie

-

Dzień 15
LĄDOWANIE W WARSZAWIE

Powrót

Wyżywienie
-
Zakwaterowanie

-

Przeloty wewnętrzne na trasach: Bogota–Pereira, Medellin–Cartagena oraz Bogota–La Macarena–Bogota
Opiekę polskiego przewodnika-rezydenta,
Codzienne śniadania oraz pełne, trzydaniowe obiadokolacje
Transport w kraju docelowym (w tym przejazd motorówką i jeepami Willys)
Atrakcje wymienione w programie bez adnotacji "płatne dodatkowo"
Opłaty lotniskowe
Zakwaterowanie zgodnie z programem w hotelach o standardzie 3* i 4*
Pełne wyżywienie (trzy posiłki dziennie) w czasie pobytu na rzeką Caño Cristales
Bilety wstępu do parków, rezerwatów i innych zwiedzanych obiektów
Ubezpieczenie
Contact
Przelotu międzynarodowego na trasie Warszawa-Bogota, Cartagena-Warszawa
Przejazdu karocami w Cartagenie 10 USD/os
Napojów bezalkoholowych i alkoholowych
Zwyczajowych napiwków (koszt dodatkowy: ok. 70 USD/os)
Dopłaty do wysokiego sezonu: 300 USD/os
Przejażdżki konnej w Valle de Cocora – 20 USD/os
Wstępu do Caño Cristales 45 USD/os
Własnych wydatków
Dopłaty do pokoju jednoosobowego: 500 USD
Dopłaty w przypadku zebrania się grupy 6 osobowej: 300 USD/os
Contact