DAJ SIĘ ZROBIĆ W KONIA!

Podróżując przez Mongolię, lepiej nie pytać, ile kilometrów dzieli nas od celu. Odległości w rozległym stepie są gigantyczne, a droga mierzona jest czasem potrzebnym na ich pokonanie.
Countries
Mongolia
Number of people
6 osób
Termin (11 days)
28.07.2019 - 07.08.2019
Cena
2050 EUR + bilet lotniczy
Wyprawa bez polskojęzycznego przewodnika
Termin (11 days)
13.06.2019 - 23.06.2019
Cena
2300 EUR + bilet lotniczy
Wyprawa z polskojęzycznym przewodnikiem
I want to go

Formularz zgłoszeniowy

 

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Africa Line sp. z o.o. sp.k. z siedzibą Warszawie w celu przygotowania i wysłania oferty

Podróżując przez Mongolię, lepiej nie pytać, ile kilometrów dzieli nas od celu. Odległości w rozległym stepie są gigantyczne, a droga mierzona jest czasem potrzebnym na ich pokonanie. Często mapa to bezużyteczny kawałek papieru, wystarczy obrać kierunek i trzymać się jednej z wielu wyjeżdżonych kolein. Tutaj każdy ma swój własny pomysł na trasę i każda z nich gdzieś prowadzi. W stepie ciągle powstają nowe drogi, a te dawniej używane powoli pochłania pierwotna zieleń bujnych traw.

Travel program
Travel program
Dzień 1
PRZELOT DO UŁAN BATOR

Wylot z lotniska im. Fryderyka Chopina w Warszawie do Ułan Bator z przesiadką w jednym z europejskich lub bliskowschodnich portów lotniczych.

Wyżywienie
-
Zakwaterowanie

-

Dzień 2
UŁAN BATOR – ZWIEDZANIE MIASTA

Po transferze z lotniska do hotelu odpoczynek po podróży, śniadanie i zwiedzanie miasta. Zaczynamy od wizyty w klasztorze Gandan, który w języku tybetańskim znaczy „pełnia radości”. W latach 30. XX w., gdy buddyzm w Mongolii chylił się ku upadkowi, to miejsce było jedynym w kraju czynnym ośrodkiem religijnym. Dzięki Gandan buddyzm na tych terenach jest obecny do dzisiaj. Przy zwiedzaniu tego typu obiektów należy pamiętać, że trzeba poruszać się zgodnie z ruchem wskazówek zegara, zmiana tego kierunku jest traktowana jak nietakt i uważa się, że przynosi pecha. Po lunchu, późnym popołudniem odbędzie się pokaz tańca i muzyki z prezentacją tradycyjnego mongolskiego dwustrunowego instrumentu morin khuur, wpisanego na listę niematerialnego dziedzictwa UNESCO. Ten wieczór jest także okazją do wysłuchania śpiewu gardłowego, używanego dawniej przez szamanów do kontaktu z duchami. Kolacja w lokalnej restauracji i nocleg w hotelu.

Wyżywienie
śniadanie, lunch, kolacja
Zakwaterowanie

White House Hotel *** http://whitehousehotel.mn/

Dzień 3
UŁAN BATOR – KARAKORUM – ZWIEDZANIE MIASTA – SPOTKANIE Z MNICHAMI BUDDYJSKIMI W KLASZTORZE ERDENEDZUU CHIJD

Po śniadaniu wyruszamy do miejscowości Karakorum. Niegdyś była to stolica potężnego Imperium Mongolskiego, założona jako baza wojskowa Czyngis-chana. Miasta strzegły zachowane do dziś kamienne żółwie Bixi, które według mitologii chińskiej były synami smoka. Na ich skorupach stały latarnie, wskazujące wędrowcom drogę do Karakorum. Dawne miasto w XIV w. zniszczyli Chińczycy, a dziś nieopodal ruin położona jest nowa osada o tej samej nazwie. W jej pobliżu znajduje się niezwykłe miejsce – Erdenedzuu chijd, pierwszy buddyjski klasztor na mongolskiej ziemi. Do jego budowy posłużyły kamienie ze zniszczonego Karakorum. Zwiedzanie klasztoru to okazja do zobaczenia mnichów w czasie codziennych modlitw, a także wnętrz bogato zdobionych maskami i malowidłami. Kolacja w lokalnej restauracji i nocleg w obozie jurtowym.

Wyżywienie
śniadanie, lunch, kolacja
Zakwaterowanie

Obóz jurtowy Munkh Tenger https://www.munkh-tenger.com/camp-1 (wyposażony w łóżka w każdej jurcie, podstawowe meble i jurty sanitarne)

Dzień 4
KARAKORUM – KHUSHUU TSAIDAM – WIZYTA U MONGOLSKIEJ RODZINY

Po śniadaniu wyjedziemy do Khushuu Tsaidam, gdzie spotkamy się z lokalnymi przewodnikami i zapoznamy się z końmi, które od następnego dnia będą naszymi towarzyszami podróży. Popołudnie wypełni wizyta u mongolskiej rodziny i udział w codziennych obowiązkach, takich jak rozpalanie w piecu, przygotowywanie posiłków czy opieka nad zwierzętami. To także świetna okazja do spróbowania przetworów mlecznych, z których słynie pasterska kuchnia. Noc w ciepłej, komfortowej jurcie pozwoli wypocząć i nabrać energii do kontunuowania podróży.

Wyżywienie
śniadanie, lunch, kolacja
Zakwaterowanie

dwuosobowe namioty kempingowe typu igloo, karimata, śpiwór

Dzień 5
KHUSHUU TSAIDAM – JEZIORO OGII (WĘDRÓWKA KONNA, DYSTANS: 35 km)

Tego dnia czeka nas wyprawa na koniach nad Jezioro Ogii. Surowy krajobraz stepowy i brak bujnej roślinności sprawia, że trudno uwierzyć w mnogość ryb występujących w wodach jeziora. To doskonałe miejsce dla miłośników wędkarstwa i obserwacji ptaków. Kto jednak szuka po prostu chwili spokoju, ma duże szanse na relaks w pełnym słońcu, ponieważ Mongolia może się pochwalić wyjątkowym klimatem: ponad 250 dni w roku niebo jest tutaj bezchmurne.

Wyżywienie
śniadanie, lunch, kolacja
Zakwaterowanie

Obóz jurtowy Khatan Ugii

Dzień 6
JEZIORO OGII – RUINY KHAR BALGAS (WĘDRÓWKA KONNA, DYSTANS: 40 km)

Trasa konnej wędrówki wiedzie przez ogromny, bezkresny step do Khar Balgas – „czarnych ruin”, dawnej ujgurskiej stolicy, która swoje czasy świetności przeżywała w VIII–IX w. n. e. Ruiny miasta są objęte ochroną w ramach dziedzictwa Doliny Orchonu już od 1971 r.

Wyżywienie
śniadanie, lunch, kolacja
Zakwaterowanie

dwuosobowe namioty kempingowe typu igloo, karimata, śpiwór

Dzień 7
KHAR BALGAS – TÖWSZRÜÜLECH (WĘDRÓWKA KONNA, DYSTANS: 40 km)

Przejazd konno przez mongolski step to niezwykła okazja, by poczuć się jak prawdziwy odkrywca nowych ziem i koczownik przenoszący swój dobytek z miejsca na miejsce. Mongolia to jeden z najsłabiej zaludnionych krajów świata – na jeden metr kwadratowy przypada tu statystycznie 1,75 mieszkańca! Można się także doliczyć 35 owiec na jedną osobę. Mimo tych wskaźników naszych Gości po drodze na pewno czeka wiele niezwykłych i niespodziewanych spotkań.

Wyżywienie
śniadanie, lunch, kolacja
Zakwaterowanie

dwuosobowe namioty kempingowe typu igloo, karimata, śpiwór

Dzień 8
TÖWSZRÜÜLECH – CENCHER (WĘDRÓWKA KONNA, DYSTANS: 30 km)

Meandrujące rzeki i zielone lasy doliny Cencher tworzą jeden z najpiękniejszych krajobrazów w Mongolii. To jedno z miejsc, które na długo pozostają w pamięci. W Cencher znajdują się także naturalne gorące źródła o temperaturze ponad 80⁰C. Tutejsze wody mają właściwości lecznicze, zwłaszcza przy schorzeniach stawów. Chętni będą mogli skorzystać z dobroczynnego działania źródeł podczas kąpieli, co z pewnością pozwoli na wypoczęcie po długim dniu spędzonym na końskim grzbiecie.

Wyżywienie
śniadanie, lunch, kolacja
Zakwaterowanie

Obóz jutrowy Shiveet Mankhan (wyposażony w łóżka w każdej jurcie, podstawowe meble i jurty sanitarne)

Dzień 9
CENCHER – CECERLEG – JEZIORO BIAŁE (WĘDRÓWKA KONNA, DYSTANS: 40 km)

Ostatni dzień trekkingu konnego to wizyta w pięknie położonym mieście – Cecerleg. Ta stolica regionu może pochwalić się kompleksem świątynnym zbudowanym w 1586 r. W okresie świetności zamieszkiwało go około tysiąca mnichów. Przed rewolucją zmieniono jednak jego funkcję na muzeum, co prawdopodobnie uchroniło klasztor przed zniszczeniem. Następnie udamy się nad Jezioro Białe – jeden z najpiękniejszych akwenów wodnych Mongolii. Jego nazwa bierze się od lodu, którym jezioro jest skute nawet do końca maja. Ostatni nocleg w obozie jutrowym na łonie natury.

Wyżywienie
śniadanie, lunch, kolacja
Zakwaterowanie

obóz jurtowy Maidar san (wyposażony w łóżka w każdej jurcie, podstawowe meble i jurty sanitarne)

Dzień 10
TSETSERLEG – UŁAN BATOR

Przejazd samochodem/busem do Ułan Bator.

Wyżywienie
śniadanie, lunch, kolacja
Zakwaterowanie

White House Hotel ***, http://whitehousehotel.mn/

Dzień 11
PRZYLOT DO WARSZAWY

Lądowanie w Warszawie.

*W razie braku dostępności zaproponowanych miejsc noclegowych zastrzegamy sobie prawo do zmiany zakwaterowania na inne, o takim samym lub podobnym standardzie.

Wyżywienie
-
Zakwaterowanie

-

Opiekę polskojęzycznego przewodnika (w opcji "z polskjęzycznym przewodnikiem")
Zakwaterowanie zgodnie z programem
Transport w kraju docelowym
Trekking konny
Anglojęzycznego przewodnika
Wyżywienie zgodnie z programem
Opłaty w parkach narodowych i zwiedzanych obiektach
Ubezpieczenie
Contact
Przelotu międzynarodowego na trasie Warszawa - Ułan Bator - Warszawa (ok. 3500- 4000 PLN)
Wypożyczenia śpiwora (koszt dodatkowy: 30 EUR)
Własnych wydatków
Dopłaty do pokoju jednoosobowego (koszt dodatkowy: 160 EUR)
Wizy (60 EUR)
Napojów bezalkohowych i alkoholowych
Zwyczajowych napiwków (koszt dodatkowy: 50 EUR)
Contact