OSTATNIE SZANGRI-LA

Bhutan to jedno z najtrudniej dostępnych i najmniej znanych miejsc świata.
Countries
Bhutan
Number of people
6 osób
Termin (11 days)
17.11.2019 - 27.11.2019
Cena
3000 USD + bilet lotniczy
Wyprawa z polskojęzycznym przewodnikiem
I want to go

Formularz zgłoszeniowy

 

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Africa Line sp. z o.o. sp.k. z siedzibą Warszawie w celu przygotowania i wysłania oferty

Bhutan to jedno z najtrudniej dostępnych i najmniej znanych miejsc świata. Niewielkie himalajskie królestwo słynie z kultywowania swojej tradycji, buddyjskiego wyciszenia, różnorodności krajobrazów i określenia „szczęście narodowe brutto”.
Ten kraj jak z bajki zwany ostatnim Shangri-la, schowany za potężnymi górami, z dala od udeptanych ścieżek i turystycznych szlaków, na uboczu pędzącego świata i globalizacji, to ostatnia ostoja niczym nieskażonej, unikalnej kultury. Wciśnięty pomiędzy Tybet, Sikkim oraz indyjski stan Bengal Zachodni był, jest i pewnie długo jeszcze pozostanie niedostępny.

Travel program
Travel program
Dzień 1
WYLOT DO KATMANDU

Wylot z lotniska im. Fryderyka Chopina w Warszawie do Katmandu (Nepal) z przesiadką w jednym z bliskowschodnich portów lotniczych.

Wyżywienie
-
Zakwaterowanie

-

Dzień 2
KATMANDU – BHUTAN – STATUA BUDDY

Po lądowaniu w Katmandu czeka nas jeszcze spektakularny lot panoramiczny nad Himalajami do miejscowości Paro w Bhutanie. Stamtąd przedostaniemy się do Thimphu (ok. 1,5 godziny), stolicy kraju liczącej 100 tysięcy mieszkańców. Gdy zakwaterujemy się w hotelu, leżącym na wysokości 2320 m n.p.m., odpoczniemy po podróży. Popołudniu wyruszymy na zwiedzanie National Memorial Chorten, ikonicznej stupy. Będzie to nasze pierwsze spotkanie z filozofią buddyjską i okazja do zakręcenia młynkiem modlitewnym. Następnie udamy się do Buddha Dordenma, górującej nad miastem największej w kraju statuy Buddy, skąd rozciąga się wspaniała panorama miasta. Powrót do hotelu na kolację i nocleg.

Wyżywienie
lunch, kolacja
Zakwaterowanie

The Village Lodge *** www.hhlbhutan.com

Dzień 3
UROKI THIMPHU – PRZEJAZD ROWERAMI – SPOTKANIE Z TAKINAMI

Po śniadaniu wyruszymy do XVI-wiecznego klasztoru Pangri Zampa, gdzie znajduje się szkoła dla mnichów, w której zgłębiają nauki Lamy, astrologię oraz buddyjską filozofię. Następnie odwiedzimy tzw. żywe muzeum oraz Muzeum Tekstyliów, gdzie można się zapoznać z kulturowym dziedzictwem kraju oraz wciąż żywą sztuką tkacką. Po lunchu wjedziemy rowerami na punkt widokowy Sangaygang (lekki podjazd, 7 km, ok. 30 min). Po drodze zatrzymamy się w centrum ochrony takinów, krętorogich ssaków występujących wyłącznie w regionie – takin to narodowe zwierzę Bhutanu. Podczas postoju w punkcie widokowym na wysokości 2685 m n. p. m., pośród setek powiewających flag modlitewnych można podziwiać zapierające dech w piersiach dzikie tereny. Następnie przed nami przejazd do klasztoru Changangkha, Drupthob Lhakhand – klasztoru żeńskiego oraz Trashichhoedzong – fortecy, w której znajduje się administracja państwowa. Postój na targu pamiątek i dojazd do hotelu na kolację i nocleg.

Wyżywienie
śniadanie, lunch, kolacja
Zakwaterowanie

The Village Lodge *** www.hhlbhutan.com

Dzień 4
SIEDMIOTYSIĘCZNIKI PREŁĘCZY DOCHULA – 108 STUP – PRZEJAZD DO GANGTEY

Po śniadaniu wjedziemy na przełęcz Dochula na wysokość 3088 m n.p.m., skąd przy dobrej widoczności widać pasmo siedmiotysięczników, z najwyższym szczytem Bhutanu – Gangkar (7497 m n.p.m.) Na przełęczy będzie okazja, by zrobić sobie zdjęcie na tle 108 stup oraz. Następnie czeka nas wizyta w ogrodzie botanicznym oraz przejazd przez gęsty las rododendronów do Gangtey (150 km, ok. 6 godzin), jednej z najpiękniejszych dolin w kraju. Plan na wieczór to zakwaterowanie w hotelu na wysokości 3000 m n.p.m. i wizyta w tradycyjnym, kolorowym domu, zbudowanym bez użycia gwoździ, podziwianie sztuki rolniczej na tarasach uprawnych.

Wyżywienie
śniadanie, lunch, kolacja
Zakwaterowanie

Dewachen Hotel *** www.dewachenhotel.com

Dzień 5
TREKKING W DOLINIE PHOBJIKHA – GÓRSKIE WIOSKI – ŻURAWIE CZARNOSZYJE

Wspólna modlitwa przy akompaniamencie muzyki jest mistycznym doświadczeniem. Okazją do jego przeżycia będzie poranna wizyta w zakonie buddyjskim. Tego dnia zwiedzimy także klasztor Gangtey Gompa, z którego rozciąga się widok na dolinę. Wyruszymy na trekking (ok. 5,5km, 2-godzinny spacer) przez wzgórza i lasy, który zakończy się w tradycyjnej wiosce Semchumbara. Lunch zjemy w pięknej dolinie Phobjikha, która słynie z żurawi czarnoszyich. Nocleg w Gangtey.

Wyżywienie
śniadanie, lunch, kolacja
Zakwaterowanie

Dewachen Hotel *** www.dewachenhotel.com

Dzień 6
PRZEJAZD DO PUNAKHA – TWIERDZA WIELKIEGO SZCZĘŚCIA – TREKKING DO ŚWIĄTYNI PŁODNOŚCI

Wyjeżdżamy do Punakha (85 km, ok. 4 godziny) – bardzo żyznej rolniczej doliny. Odwiedzimy tam Punakha Dzong, buddyjski klasztor – twierdzę tzw. Miejsca Wielkiego Szczęścia, gdzie niegdyś znajdowała się siedziba rządu Bhutanu. Po lunchu wybierzemy się na krótki trekking przez gęsty las do świątyni płodności Chimi Lhakhang z XV w., ozdobionej licznymi malunkami przedstawiającymi fallusy. Nocleg w Punakha.

Wyżywienie
śniadanie, lunch, kolacja
Zakwaterowanie
Dzień 7
RAFTING – MEDYTACJA W BUDDYJSKIM INSTYTUCIE

Po śniadaniu wyruszamy na rafting po błękitnej rzece Pho Chu (16 km, 15 progów, klasa trudności 2–4) wśród górskich krajobrazów i najrzadszych ptaków świata. Po lunchu mamy w planach zwiedzanie pięknie położonej wioski Talo i wizytę w buddyjskim instytucie Dalayana. To ildealne miejsce, by zgłębić filozofię buddyzmu i wspólnie pomedytować.

Wyżywienie
śniadanie, lunch, kolacja
Zakwaterowanie
Dzień 8
NAUKI TAMTRYCZNE – DOLINA PARO – MUZEUM RĘKODZIEŁA – SIEDEM LAT W TYBECIE

Po śniadaniu wyjedziemy w kierunku Paro (125 km, ok. 4 godziny) przez cedrowy i sosnowy las. Podczas przystanku w świątyni Simtokha będzie można zgłębić nauki tantryczne. Przejazd przez Chuzom zapewnia widok na trzy świątynie w stylach nepalskim, tybetańskim i bhutańskim. Zakwaterujemy się w hotelu na wysokości 2280 m n.p.m., a następnie wyruszymy na spotkanie pięknej doliny Paro, skąd wywodzi się większość bhutańskich mitów i legend oraz gdzie uprawia się słynny czerwony ryż. Zwiedzając Muzeum Narodowe, będziemy podziwiać lokalne malarstwo, rękodzieło oraz eksponaty broni. Na koniec wizyta w pięknie zdobionym dongu – twierdzy, w której kręcono film pt. „Mały Budda”.

Wyżywienie
śniadanie, lunch, kolacja
Zakwaterowanie

Village Lodge *** www.hhlbhutan.com

Dzień 9
TREKKING DO TYGRYSIEGO GNIAZDA

Po posiłku wyruszymy na trekking (5 godzin w obie strony), którego celem jest największa atrakcja Bhutanu – legendarna świątynia Tygrysie Gniazdo. Budynek stoi na skraju 900 metrowego klifu. Mówi się, że Guru Rinpocze przyleciał tu na grzbiecie tygrysa. Jest to najświętsze miejsce w kraju i obiekt pielgrzymek miejscowej ludności. W drodze do hotelu zwiedzimy Drukel Dzong, która była tłem wojny tybetańsko-bhutańskiej wieki temu oraz Kyichu Lhakhang (z VII wieku), która zapoczątkowała buddyzm w Bhutanie. Nocleg w hotelu.

Wyżywienie
śniadanie, lunch, kolacja
Zakwaterowanie

Village Lodge ***, www.hhlbhutan.com

Dzień 10
LOT DO KATMANDU – ZWIEDZANIE KATMANDU

Po śniadaniu jedziemy na lotnisko i lecimy do Katmandu, by dotrzeć do centrum stolicy na Durbar, gdzie znajduje się ponad pięćdziesiąt świątyń pochodzących z XII wieku. Wśród nich zobaczymy tę, z której Kumari, jedyna żyjąca bogini świata, codziennie pozdrawia swoich wiernych. Po zwiedzaniu czas wolny, który można przeznaczyć na zakupy na Thamel, kultowej ulicy nie tylko wśród turystów, ale i najbardziej znanych himalaistów świata. Na lunch zostaną zaserwowane tradycyjne pierożki momos. W drodze na lotnisko odwiedzimy Bodnath, świątynię z której na każdą stronę świata patrzy para oczu*. Przejazd na lotnisko i lot do Polski z przesiadką w jednym z bliskowschodnich portów lotniczych.

*Zwiedzanie Katmandu, wiza oraz posiłek za dopłatą 80 USD/os.

Wyżywienie
śniadanie, obiadokolacja
Zakwaterowanie

-

Dzień 11
PRZYLOT DO WARSZAWY

Lądowanie na lotnisku im. Fryderyka Chopina w Warszawie w godzinach porannych.

*W razie braku dostępności zaproponowanych miejsc noclegowych zastrzegamy sobie prawo do zmiany miejsca zakwaterowania na inne, o takim samym lub podobnym standardzie.

Wyżywienie
-
Zakwaterowanie

-

Przelot wewnętrzny na trasie Katmandu– Paro–Katmandu,
Zakwaterowanie zgodnie z programem
Transport w kraju docelowym
Atrakcje wymienione w programie bez adnotacji "płatne dodatkowo"
Opiekę polskiego przewodnika ( w opcji z "polskojęzycznym przewodnikiem" )
Wyżywienie zgodnie z programem
Opłaty w parkach narodowych i zwiedzanych obiektach
Ubezpieczenie
Contact
Przelotu międzynarodowego na trasie Warszawa - Katmandu - Warszawa (koszt dodatkowy: ok. 3000 PLN; bilet można rezerwować indywidualnie)
Wizy transferowej do Nepalu – 5 USD/os. lub wizy do Nepalu + 6-godzinnego zwiedzania z przewodnikiem i posiłkiem – 80 USD/os. (OPCJA)
Własnych wydatków
Wizy do Bhutanu (koszt dodatkowy: 40 USD/os.)
Napojów bezalkoholowych i alkoholowych
Zwyczajowych napiwków (ok 100 USD / os.)
Contact