10 powodów, dla których warto odwiedzić Japonię

Kraje
Japonia
Kategoria
Tradycja
Zwiedzanie
Miasta
Zamki
Jedzenie
Sztuka
Kultura

Nowoczesna i tradycyjna, szalona i powściągliwa, pełna mistycznych świątyń i wielkich centrów handlowych, teatrów kabuki i laserowych show, zielonych lasów i metropolii, ubrana w kimono i kuse spódniczki, o smaku zielonej herbaty i sushi, zatłoczona i wyciszająca. Przekonajcie się sami, jaka jest Japonia. Poznaj 10 powodów AFRICAline i WORLDline, dla których warto wybrać się do kraju wojowniczych samurajów i najnowszej technologii:

1. Zobaczysz krwistoczerwone klony

Momiji

Jeśli planujesz podróż jesienią, zobaczysz Japonię mieniącą się setkami barw! Żółć, pomarańcz, czerwień, brąz i dziesiątki odcieni tych kolorów. Od września do początku grudnia Japończycy celebrują momijigari czyli podziwianie czerwieniących się liści klonów czyli momiji.

2. Poczujesz prawdziwy zapach wiosny

Hanami

Od marca japońskie biurowce pustoszeją, a tłumy kierują się w stronę parków. Kolorem przewodnim staje się różowy, a zapach kwiatów unosi się w powietrzu. Radośni Japończycy popijają sake na świeżym powietrzu. Oznacza to, że nadeszło święto hanami, a w Kraju Kwitnącej Wiśni… zakwitły…wiśnie. Tysiące drzewek wiśni!!!

3. Zwiedzisz japońskie zamki

Zamek Białej Czapli

Pierwsze zamki budowano już w VII-VIII wieku, ale większość fortyfikacji pochodzi z XIV-XV wieku. Zamek Himeji jest skarbem narodowym Japonii figurującym na Liście UNESCO. Ze względu na finezyjny wygląd i białe mury otrzymał romantyczny przydomek Zamek Białej Czapli.

4. Zrelaksujesz się w gorących źródłach

Onsen

W ukształtowanej przez wulkany Japonii znajdziesz wiele gorących źródeł (onsenów). Po wizycie w bulgocącym, gorącym onsenie – jedno jest pewne – zdrowy, głęboki sen (on-sen!). Niektórzy Japończycy uważają, że kąpiel w onsenach to jedyny prawdziwie japoński aspekt ich kultury, który nie narodził się w kontynentalnej Azji.

5. Zasmakujesz nie tylko sushi

Japońska sztuka kulinarna

Japonia to wymarzone miejsce dla smakoszy. Charakterystyczne dla Kraju Kwitnącej Wiśni jest oczywiście sushi, ale każda wyspa lub region szczyci się lokalną specjalnością (meibutsu). Tutaj dba się o składniki i sposób podania. Stir-fry z gorzkim melonem, pierożki z ośmiornicą, japońska wołowina, ramen, pyszne okonomiyaki czyli pikantne placki, owoce morza, sake, wyśmienite tempury. Tutaj się nie je, tutaj się celebruje jedzenie.

6. Nakręcisz się pozytywnie w Tokio

Tokio

Tokio wciąż się zmienia i zaskakuje. Miłośnicy sztuki, dobrego jedzenia, najnowszych trendów, architektury, teatru, ogrodów, elektroniki czy fani salonów gier. Ta metropolia każdego zaczaruje.

7. Poznasz dawny styl życia Japończyków

Ryokan

Pobyt w ryokanie czyli tradycyjnej gospodzie to wyjątkowe doświadczenie. Nocleg na futonie (materacu na matach tatami), kąpiel w o-furo (japońskiej wannie), grillowana ryba czy ryż na śniadanie, yukaty przypominające kimono, tradycyjne sandały getta to tylko kilka sposobów na poznanie kultury i stylu życia Japończyków.

 

8. Odwiedzisz dzielnicę gejsz w Kioto

Kioto

Kioto było przez ponad tysiąc lat cesarską stolicą Japonii. Wznosi się tu ponad tysiąc buddyjskich świątyń. Wielowiekowa architektura sakralna i surowe ogrody zen. Religijność i gejsze zabawiające gości w herbaciarniach. Witamy w Kioto!

9. Przemierzysz mistyczne szlaki

Kumano Kodo

Wyobraźcie sobie wędrówkę przez zaczarowany las. Las porośnięty zielonym mchem z wysokimi cedrami, wielkimi paprociami, poprzecinany strumykami i wodospadami. To właśnie Kumano Kodo. Od ponad tysiące lat pielgrzymi przemierzają ścieżki tej trasy łączącej świątynie buddyzmu.

10. Odkryjesz sztukę współczesną Japonii

Naoshima

Naoshima, wyspa na Morzu Wewnętrznym, przypomina olbrzymie muzeum na wolnym powietrzu mieszczące budowle i instalacje czołowych międzynarodowych twórców, którzy pragną wyeksponować jej naturalne piękno. Zdjęcie z żółtą rzeźbą „Dyni” Kusamy Yayoi obowiązkowe!!!